sadece emziren kalmadı mı ?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ZeynOzlem tarafından 22 Ocak 2009 başlatılmıştır.

22 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ZeynOzlem
  1. ZeynOzlem

ZeynOzlem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar hepiniz nerdeyse mamalar ek gıdalar listesine yazmışsınız tariflerinizi,çok merak ediyorum ya sadece anne sütüyle besleyeniniz kalmadı mı ???????????

2. 22 Ocak 2009
  3. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bikaçgğndür sadece anne sütüyle besliyorum canım...ek gıdaya başlamıştım ama erken olduğunu düşünerek kestim..6 ayını doldursun başlıcam artık...

4. 22 Ocak 2009
  5. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    ben...... 6, ayda başlıyoruz.....geç değil 6, ay.. dr umuza '' ya geç olursa yemek seçerse '' dediğimde gülümsedi..en doğrusu sütün yetiyorsa anne sütü..........

6. 22 Ocak 2009
  7. zeseze

zeseze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    süt varsa kesinlikle anne sütü. o kadar isterdim ki sadece emzirmeyi. 6. aya kadar başlamayın kızlar aman. ne kadar az görüyosunuz sütü olan anne çok daha kıymetli bence. bol bol olsun sütünüz inşallah

8. 22 Ocak 2009
  9. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    ben de yeni başladıma ama mecburiyetten çünkü çalışmaya başayana kadar öğünlerini oturtmam gerek yoksa başlamazdım drumda gönülsüz olarak başlattı ama öğün oluştaracak şekilde değil daha birkaç kaşık yiyor o kadar arkasından emiyor:)))

Son düzenleme: 23 Ocak 2009
  10. 22 Ocak 2009
  11. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sadece emziriyorum sütüm yettiği için doktorumuz gerek görmüyor ama ben gün içerisinde alışması açısından yoğurt(kendim mayalıyorum) meyve püresi veriyorum.ama bunlar tabiki öğün oluşturacak kadar değil

12. 23 Ocak 2009
  13. nazocan25

nazocan25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende sadece emziriyorum,ama bugün yoğurt mayaladım evde(çok güzel tuttu şansından) ve akşam ilk defa yedirdim pekmez kattım içine biraz ,ufaktan başlıcam artık aralıklarla diyetisyenimiz 5buçuk aylık olduktan sonra başlamamızı önerdi ek gıdalara

14. 23 Ocak 2009
  15. bahar_kadxixr

bahar_kadxixr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    7 gün sonra 6 aylık olucaz hala sadece emziriyorum sağlık ocağı yavaş yavaş meyve suyu ile başla dedi özel dr. kesinlikle daha başlama dedi ama ben çok azar tattırıyorum

16. 23 Ocak 2009
  17. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben doyması için vermiyorum,,,tatlara alışsın die,,,,
    çok az meyve (elma armut sadece) can rendede dendeleyip accık verdim hep
    sonra yoğurt kendim yapıp verdim hep tatlı kaşığı ile bile değil 2-3 ker sebze yaptım yine az az,,
    yani ana öğünümüz hala sütüm,,,zaten ayın 1 inde 6aylık olcaz biz ,,,,başlarız artık bişilere ciddi ciddi

18. 23 Ocak 2009
  19. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

bende sadece emziriyorum çok şükürki işe başkladım korkuyordum aç kalırsa diye ama kalmıyor sabah 8:30 gibi emziriyorum öğlen 11:00 yada en geç 11:30 gibi emziriyorum ben gelene kadar acıkırsa yoğurt (kendim mayalıyorum) yada meyve püresi yada sebze yediriyor annem onuda fazla yemiyormuş.15:40 falan ben geliyorum zaten çok nadir 16:00 oluyor başkada bişey vermiyorum akşam biz yemek yerken heyecanlanınca biraz yoğurt veriyorum 2 3 kaşık hepsi o kadar.bişeyler vermeye 5 aylıkken başladık