Sadece Mama ile Beslenen Bebek

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve benil tarafından 11 Haziran 2011 başlatılmıştır.

11 Haziran 2011
    Konu Sahibi : benil
  1. benil

benil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaşlar 2,5 aylık kızım var. sadece mama ile besleniyor. Aptamil kullanıyoruz ek gıda ne verebilirim yardım edin
  2. 11 Haziran 2011
  3. dusunmemlazim

dusunmemlazim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    nasi yani :26: ek gida derken neyi kastediyorsun anlayamadim. 2 bucuk aylik bebege sadece mama ve su verebilirsin o kadar. doktoruna sorup belki bitkisel cay verebilirsin eger gaz sancisi falan oluyorsa... ek gida icin biraz sabretmen lazim...
  4. 11 Haziran 2011
  5. benil

benil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ne bileyim meyve suyu falan ya da pirinş unu gibi birşeyler.... olamaz mı acaba??*
  6. 11 Haziran 2011
  7. benil

benil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    biraz zayıfta iştahını ne ile arttırabilirim diye merak ediyorum ...
  8. 11 Haziran 2011
  9. benil

benil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bir önerisi olan yok mu???
  10. 11 Haziran 2011
  11. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hayır canım daha küçücük o pirinç ununu hazmedebilir mi onun midesi? aynı şekilde meyve suyu için de çok erken.mamaya devam edeceksin.üzülme anne sütü alamıyor olabilir bu herşeyin sonu değil.artık devam sütleri üretilirken (mama) anne sütü referans alınıyor.ayrıca içinde birçok vitamin mineral var bunlar bebeğinin beslenmesi gelişimi için yeterli.doktorun ek gıdaya başlama zamanını söyler sana.o zamana kadar mama ve su dışında birşey verme.
  12. 12 Haziran 2011
  13. dusunmemlazim

dusunmemlazim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim oglum hic anne sutu ememedi dogdugundan beri mama ile beslendi.. 5-5,5 aylikken meyve vermege sonrasinda sebze puresi ve yogurt vermege basladik. sabret biraz bu ne acele minicik cocuk sindiremez kabiz olur sakin birsey verme :KK20:
  14. 12 Haziran 2011
  15. benil

benil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sağolun arkadaşlar önerilieriniz için. Benim kızımda hiç emmedi sonra da zaten hemen kesildi sütüm daha kırkı çıkmadan aşırı stresten.Derken yoğun bir deprosyana girdim kendimi ve bebeği öldürmeyi bile düşünmeye başlamıştım. Şuan zaten depresyon tedavisi görüyorum ilaçlar falan emzirme işi bu saatten sonra olmaz artık zaten süt geri gelse bile. Ama yine de psikolojim çok bozuk. Yapayanlızım.... düşünün işte bebeğe ne zaman ne vereyim diye sorabileceğim kimsem bile yok :KK43:(((
  16. 12 Haziran 2011
  17. kuzeyildizi

kuzeyildizi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    depresyon+kaygı bozuklugunu fazlasi ile yaşadim ben hala daha nükslerim var...canını hiç sıkma ve şükret,daha zor durumda olanlar var
    bebğinin beslenmesine gelince bende emziremedim ve cok üzlmüştüm sütümde yetmedi zaten bebişte istemedi..
    şuan ayına göre çok erken ek gida daha bağarsaklari daha tam olarak adapte olamaz...şuanda devam sütü ver ve gunluk almasi gereken değerlerde vermeye caliş...4.ayında (doktora daniş tabi) aptamil sütlü pirinçli ile başladim 1 kutu bitince aptamil sütlü tahilli kullandim sonra ve şuan hala sütlü pirinçliyi gunde bir ögün yada iki ögün veriyorum...4.ayında yine yavaş yavaş mevsim meyveleriden tattir mesela şuan kayısı ve elma suyu içir 1-2 çay kaşiği ile başla ve arttir...ben yakında ek olarak şeftaliyede başlayacagim tam mevsimi gelsin...ema ve kayısı rendenin ince tarafından posali bi şekilde ezerekte verebilirsin bir zaman sonra
    5. ayında da sebze çorbasi yapabilirsin örnegin havuç-kabak-patates-cok az prinç ile pişir ve tel süzgeçten geçirip pütürlü bi şekilde yedirmek en güzeli...
    1 çay kaşığida saf zeytin yaği ekle piştikten sonra çorbayı..(kakasını da kabak ve z.yaği sayesinde çok rahat yapiyolar) beş buçuk 6 aya dogruda yogutr verebilirsin cnm
    şimdilik aklma bunlar geldi..bunlar benim doktorumun bana onerdigi beslenme tablosu..:))
  18. 12 Haziran 2011
  19. benil

benil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    teşekkürler verdiğin bilgiler için canım. Ben öyle bi hale geldim ki ev işlerimi bile yapamaz oldum sürekli uyuklar haldeyim kendimden nefret eder oldum. çözüm arıyorum bulamıyorum bebeğin de bana ihtiyacı var allahım yardım et ne olursun...