Sadece mamayayla besleyen anneler:((

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve cicek11 tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : cicek11
  1. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    2 Aylık bir bebeğim var.Doğduğumuz 3. günden itibaren mamaya başladık ve hala öyle devam ediyoruz maalesef.bebeğimin emmesi çok güzel.Emdikçe artar dediler.hep emzirdim hala da emziriyorum ama sütüm 40-50 cc yi hiç geçmedi.hele ilk başlarda 10 cc falandı da sarılık oldu.Hala ara ara sağıp bakıyorum arttı mı sütüm diye ama nafile.ancak 5-6 saat emzirmezsem dediğim miktara ulaşıyoruz zaten.bebişim de tatlı niyetine ve çok ağladığı zamanlarda içiyor anne sütünü.mama üstüne.
    benimle aynı durumda olan var m ı merak ettim.Sanki tek gibiyim.herkes anne sütüyle besliyor ya da en fazla takviye yapıyor.
    Şimdi bizim bebişlerimiz sağlıksız mı olacak:KK43:(( ya da obez mi olacak:KK43:(:-)1no2::1no2::1no2:

2. 20 Ağustos 2009
  3. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    üzülme canım ya.benim bebeğim de 1 ay emdi.sütüm de o kadar boldu ki.kayınvalidem sütün yetmiyor diye nişastalı mama yapmış,ilk başlarda ege hazır mamaları da almamıştı.neyse içine bir deşeker atmış tabi onu alınca sütümü almadı.neler denedim sağdım olmadı,mamanın içine karıştırdım olmadı,içine şeker bile attım asla ağzına sokmadı.emme refleksi çok iyiydi ama sütüm ağzına gelince basıyordu çığlığı.şimdi 5.ayı bitirdik kilosu diğer bebeklere göre biraz fazla.8500gram olmuş ama endişelenmiyorum ya.kardeşim mama ile büyüdü şimdi incecik bir kız ve bir o kadar da zeki derece yapıyor il çapında.

Allahın izniyle birşey olmaz diye umut ediyorum canım.hayırlı ramazanlar...

4. 20 Ağustos 2009
  5. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    benim kızımda sadece 4 ay emdi benim sütümde hep azdı
    iki göğsümüde emer yine ağlayarak kalkardı emzikle sustururdum
    mama almıyordu hiç ve çok suluydu sütüm kilo yapmadı 150 gr anca alıyordu ayda
    bigün tamamen bitince süt mama içmeye başladı ve doymanın nasıl bir his olduğunu anladı yavrum
    benimde anca 50cc çıkıyordu sütüm mama içmeye başlayınca 150cc le anca doyuyordu
    hep açmış meğer ben doyduğunu düşünerek rahatlıyorum
    inşallah çok sağlıklı olacaklar allahın izniyle bende mamayla büyümüşüm obez değilim çok şükür
    obezlikle ilgisi yok mamanın benim kızım 4. ayından beri içiyor şu anda 6 aylık 6400 gr
    zayıf bile ama isterdimki en 1 yaşına kadar emsin kısmet değilmiş
    şu anda tek sorun ben onu emzirmeyi çok özlüyorum o çok farklı bir duygu

_nig_ bunu beğendi.
  6. 21 Ağustos 2009
  7. tutkun09

tutkun09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kızım hiç emmedi ilk günler uğraştık hatta 40 gün mücadele ettim olmadı sağdım sonra bitti 40 gün 50 cc en fazla süt içti hep mama şu an 3 aylık Aptamil Comformil ve SMA plus kullanıyorum.şu an 6.500 kilosu çok iyi 3300 doğmuştu.birde günde 30 cc su veriyorum.yalnız değilsin yani

8. 21 Ağustos 2009
  9. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    mama şişirmiyor ya da bizimkini şişirmedi 2,200 doğdu.şu an 9 anca.

10. 22 Ağustos 2009
  11. gxoxkyxuxzxuxm16

gxoxkyxuxzxuxm16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızım prematüre doğdu,hastanede biberonla beslendiği için çıkınca emmedi,bende bir an önce toparlanması için zorlamadım açıkçası sağarak verdim,şimdi verince emiyor ama biberon gibi emmeğe çalışıyor o da benim göğüs uçlarımı çok acıtıyor ve kanıyor arada,ben de her zaman tutturamıyorum,sütüm azaldı zaten,bitene kadar idare edeceğim artık.Benim eşim de mamayla büyümüş,filinta gibi valla,1.90 boyunda,kilolu da değil,maşallah diyeyim doğru düzgün hasta olmaz,gayette zeki...Her anne bebeğine anne sütü vermek ister, ama şartlar el vermeyince yapacak bir şey yok...

12. 24 Ağustos 2009
  13. pamukprensess

pamukprensess Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    3 buçuk aylık kızım var ve bende çoğu bayan gibi mama takviyeli büyütüyorum yavrumu sütüm az üstüne üstlük emince hemen çıkarıyo mama yediğinde bu kadar kusmuyo ve bende buna çok üzülüyorum kendimi kötü hissediyorum sütüm su gibi vicdanım çok rahatsız ne yapmalıyım sizce :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

14. 24 Ağustos 2009
  15. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
  16. 26 Ağustos 2009
  17. gulllfer

gulllfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim hiç dert etme bendede o sorun vardı üstüne bide göğüs ucum olmadığından hiç emziremedim doğumdam itibaren mamaya başladım sağarak veriodum oda seninki gibi aparatif niyetine oluyodu süt gelmiyodu 20 gün mama verdim ama snra kraftın elektrikli sağma makinasını aldım sütümü tahmin edemeyeceğin kadar çok artırdı maşallah diimde nazar olmıyım:)ilk günlerde makineylede çok az geldi ama sabırla 2 saatte bir sağdım şuan 2 saatte bir 200cc ye kadar geliyo bebişim 40 günlük 17 gündür hiç mama yemiyor sadece sütümü veriyorum bu makineyi şiddetle öneririm bi araştır makinede bebek emme refleksiyle emiş ayarları var beb çok memnunum

18. 26 Ağustos 2009
  19. majezik16

majezik16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım göğsünü 2 saatte bir kaç dakika sağdın?.benim de sütüm çok az çok üzülüyorum,humananın çayını,rezene,ısırgan falan içiiyorum ama nafile..teşekkürler

Son düzenleme: 27 Ağustos 2009