sadece sağıyorum bebeğim emmiyor sütüm biter mi?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve betxuxl19 tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : betxuxl19
  1. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    6 ayı doldurduk ne çilelerle.önce güzel emiyordu.sonra sadece uyandıkça emdi.uyuyup uyanmazsa (saatler geçse de )emmiyordu.sonra sedece uyrken emiyordu.şimdi gece emmesini bile bıraktı.sadece medela makinesiyle sağıyorum.sütüm biter mi?ne kadar çıkması gerekir?kaç saat aryla sağmalıyım?çok çok üzgünüm ama ne yapayım bebeğim emmeyi hiç sevmedi. :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 7 Ekim 2009
  3. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim ya bende ilk bebegimde cekmistim bu emme sorunu. oyle boyle 7 ay emzilebildim.
    makinayida çok az kullandim bebegim emmeyince. ama burda bi konuda okumustum makina ile sutunun çogaldigini yaziyordu bi anne SIK SIK sutunu sagmis ve sutu çogalmis. canim emzirmeye calis pes etme ins. biberonu fazla verme dicem ama aglayinca dayanamiyor insan. Allah kolaylik versin ins sana...

4. 8 Ekim 2009
  5. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım 3 aylık bi kızım var benimde. göğüs ucum olmadığından çocuğumu emziremedim. zaten sütüm de yetersizdi. silikon göğüs ucuyla denedim bir süre ama onda da çok sızdırdığı ve çocuğum göğsümde hemen uyuyakaldığı için bıraktım.
    yaklaşık 1 buçuk aydır sütümü sağarak veriyorum. kimileri sağmanın sütü azalttığını kimileri ise arttırdığını söylüyor. maşallah diyim benim sütüm sağmaya başladıktan sonra arttı. yine mama takviyesi yapıyorum ama daha az..
    düzenli sağmak ve her sağmada göğsü iyice boşaltmak çok önemli. her bir göğsünü süt gelmese bile en az bi 15 dakika mutlaka sağ. en az 3 saat ara ile düzenli sağ. ben çocuğum uyanmasa bile saatimi kurup kalkıp sağıyorum. çok yorucu oluyor ama emmese bile yine de anne sütü alsın diye tüm çabam...
    inş. seninde sütün azalmaz sağdığın için. ama azalırsa da bence dert etme çünkü
    maşallah kızın 6 aylık olana kadar anne sütü almış. zaten 6 aydan sonra da çok sorun değil diyorlar.. inş. bende en az 6 aylık olana kadar böyle sağıp verebilirim...

6. 9 Ekim 2009
  7. pamir

pamir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benimde kızım sadece 1,5 ay emdi.sadece uyurken gece 1 defa emiyor ama şimdilerde onada diretiyo emmemek için.simdi 5 aymımız bitti bende hep sağıyorum(medela elkt.pompa ile) kızımın emmeyi bırakmadsının başında gelen nedende sütümün azlığıylı yok denecek kadar azalmıştı .o zaman hep ağlıyodu emerken çünkü süt gelmiyodu.öyle öyle bıraktı emmeği.mama takviyesi yapıyodum hep günde 3-4 kez.o zmanan beri yaklaşık 3aydır sağıyorum ilk başlarda çok azdı ml ml sayıyodum şimdi arttı yettiyo hatta günde içmedikleri yarına kalıyo bu şekilde yaklaşık 700-800ml süt kalıyo dolapta sürekli.2-3 gün kalabililiyo dolapta süt ama ben yinede 24 saati geçirmemeye çalışıyom verdiğim sütü böylece döktüğüm süt bile oluyo sana tavsiyem arkadaşların dediği gibi sürekli sağ ama beslenmenede çok dikkat et ben başlarda helva,dut pekmezi,rezene,humana içiyodum ama şimdi ihtiyacım kalmadığı için bişey içimiyom sadece 2-3lt suyu ihmal etmiyom.ilk başlarda sütüm çok azdı 2saate bi aksatmadan süt ne kadar çıkarsa çıksın mutlaka 15dk sağıyodum şimdi sütüm yetiyo diye 3saate bi mutlaka sağıyorum ortalama 150ml çıkıyo iki göğüsten .gecede 1kez sağıyom gün boyunca 900ml süt çıkıyo yaklaşık.dolapta süt olduğu halde mutlaka sağıyorum sende sütün çok azsa 2saate bir normalse 3saate mutlaka sağ ama 15dk sağmayı ihmal etme gelmesede pes etme çünkü ilk 5dk geliyo süt sonra damla damla geliyo bi süre gelmiyo tam 15dk sonra tekrar gelmeye başlıyo.herzaman öyle oluyo bende .sende böyle yap pes etme mutlaka artar sütün çok yorucu olacak ama bebişler için çekiliyo.inş benimkide azalmaz ek gıdaya başlicaz muhakkak azalacak içitiği süt ama yinde içmesede sağacam mecbur devamlığı için. sanada bol sütlü günler sana.. hıı bide iki göğsü aynı anda sağınca daha çok süt çıkıyo ben hep öyle yapıyom onun için bide manuel pompa almak zorunda kaldım

8. 19 Ekim 2009
  9. gulllfer

gulllfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende makinayla sağıyorum hiç mama vermedim sadece sağıyorm 150 200 cc arası çıkıo 2 göğsümden bebişim 3 aylık

10. 20 Ekim 2009
  11. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ya bende sağıyorum doğduğundan beri
    şu an 3 ayımız bitecek.
    ama benim günde 650 cc oluyor günde 6 kez sağoyorum
    acaba az mı sağıyorum ???????????
    birde tek göğsümü 15 dk hiç sağmadım
    2 göğsümde sıka sıka masaj yaparak 15 dk sağıyorum
    doğrumu yapıyorum ??????
    birde daha arttırmak istiyorum nasıl???

12. 21 Ekim 2009
  13. kxixymetlim

kxixymetlim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim prensesimde 3 ay 1 haftalık.yaklaşık 1haftadr emmiyo memede basıyo çığlığı zaten hem mama veriyodum hem emziriyodum ama emmeyi tamamen bıraktı.ben de elektrikli medela pompa aldım bi sağdım şaşırdım resmen 2 göğsümden 30 cc süt çıktı yavrumun neden emmediği belli oldu.aslında göğsümü sıktığımda fışkırıyor ama bi kereymiş o.çok üzüldüm böyle olmasına 2 gündür sağıyorum 2-3 saatte bir ama bilmiyorum artacak mı?az önce gene sağdım 20 cc çıktı en son 1,5 saat önce sağmıştım ne dersiniz sizce artar mı devam edeyim mi yoksa bırakayım mı sağmayı?siz de başlarda sütümüz çok azdı demişsiniz sizin ne kadar çıkıyordu da böyle arrtı?ne olur arkadaşlar birşey söyleyin....

14. 21 Ekim 2009
  15. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    devam et canım sağmaya
    ben hiç meme veremedim almadı, üstelik prematüreydi benimki
    ama 3 ayımız bitecek halen sağıyorum
    ilk zamanlar 2.5 -3 saat arası sağıyordum
    şimdi her 3-4 saate bir düzeli sağıyorum
    sende yap , pes etme sakın
    zamanla gelir
    bu arada lütfen 3-4 litre su iç mutlaka ama
    sağarken bardak bardak iç
    çoğalırsa banada özleden bildir.

Son düzenleme: 21 Ekim 2009
  16. 21 Ekim 2009
  17. kxixymetlim

kxixymetlim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim de kızım prematüre doğdu zaten toparlanması için dr mamaya başla dedi biberona alışınca haliyle beni bıraktı. gelir mi dersin sütüm ben hiç ummuyorum ama kızım için sağacağım.zaten bu kadar azalmışken çoğalırsa mucize olur herhalde.arada sağdığım 30-40 cc yavruma veriorum nasıl içiyor bir görseniz mamayı öyle içmiyo canım benim....

18. 21 Ekim 2009
  19. evdefnaz

evdefnaz ﷲ Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    kıymetlim benmde öleydi inan iki göğüsten 30 40 ancak cıkıyordu makinem ameda ve suan 120 100 cıkıo her sağmamda sağa sağa coğaldı mucize değil azimle oldu :)) arkadasın da dediği gibi boş boş sağ bi 15 20 dk sonradan gelio hemde yaglı olan süt kızım her ay 500 600 gram alıodu bu ay 900 gram aldı nasıl mutlu oldum anlatamam suan 4. aydayız allaha şükür 2 ay da daha anne sütü alsa yeter 3. aydan buyana 2 cekio bırakıo biberon almıo mama almıo ac mı kalsın uykusunda veriorum biberonla farketmeyip içio böle olunca uykusuda düzeldi cünkü uyuynca karnı doyuyor şükür allaha iiki almışım makineyi çok memnunum

Son düzenleme: 21 Ekim 2009