Sadece uyurken emziren, mama yediren anneler ek besinlerde ne yaptınız?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve serimel tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

22 Ekim 2010
    Konu Sahibi : serimel
  1. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kız uyanıkken çok yemiyor mecburen uyutup biberonla veriyorum.4 ayımıza az kaldı.ek gıdalara başlayacağız.merak ediyorum böyle bebekleri olan anneler ek besinleri yedimi bebeğiniz?ek besinleri uyutup yedirmem mümkün değil tabi. nasıl yaparım diye kara kara düşünüyorum.bebeği uyurken yiyen tecrübeli anneler cevaplarını bekliyorum

2. 22 Ekim 2010
  3. mltsrt

mltsrt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım öyle güzel bir konuya değinmişsin ki..aynı sorun benim kızımda da var.uyurken besleniyor sadece...asla uyanıkken yemiyor..simdi 4 ay 1 haftalık olduk.elma suyu ile başladım..oda 1-2 tatlı kaşığı ile..simdilik bi sorun yok gibii..bir gün püre vereyim dedim..onu yemedii.cünkü bebeklerin bu ayda yutma refleksi tam olarak gelişmiyormuş..bende fazla zorlamadım..1 hafta da havuç suyu vericem..sonra meyve pürelerini deneyeceğim.Doktorumuz bu ayda sadece meyve suyu ve püresini önerdi..ama bazı arkadaslar kasık mamalarına baslamıslar..bakalım nasıl olacak bu iş bende merak ediyorumm..insallah bebişlerimiz iştahlı olurlar...

4. 24 Ekim 2010
  5. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimki hergün daha kötüye gidiyor.uyurken yiyordu eskiden şimdi onuda pek yapmıyor.ne yapacağımı şaşırdım artık

6. 25 Ekim 2010
  7. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    uyurken yiyen bebekleri olup ek gıdayageçen anneler yokmu acil cevap endişeden ölücem

8. 25 Ekim 2010
  9. mxuxge1980

mxuxge1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim 5 gün sonra 6 aylık olucak 3.aydan beri emme problemimiz var ben üstüne düşmesem bırakırdı bazen düzeliyor sonra yine başlıyor sizin yaptığınız gibi uyutupta emziriyordum bende.ama ek gıdalara çoktan geçtik arası gayet iyi sadece zaman ve sabır gerekiyor sevmediği şeyler oluyor arada ama genel anlamda güzel yiyor maşallah

10. 26 Ekim 2010
  11. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim cevabın için içime biraz olsun su serpildi.nasıl başladın ek gıdalara öğrenebilirmiyim acaba?

12. 26 Ekim 2010
  13. mxuxge1980

mxuxge1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    önce şeftali ve elma suyuyla başladım bilinen yöntem az başladım giderek arttırdım daha sonra yoğurt onuda öyle az az verdim muhallebi olarak sütlü pirinçli kaşık maması kullanıyorum milupanın şimdilerde sıkıldı ama ve sebze püresi onu 1 2 kaşık başlayıp zamanla arttırdım yarım patates yarım havuç yarım kabak 1 tatlı kaşığı pirinç 2 bardak suyla haşladım pişince süzgeçten geçirip 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koyuyorum bu şekilde 2 gün verebilirsin ağzı kapalı kapta buzdolabında saklayarak.ama bebeğin tam olarak alışması yani öğün oluşturacak şekilde yemesi 1 ayı buluyor sabırlı ol şimdilerde armut muz her türlü meyveyi yiyor

14. 26 Ekim 2010
  15. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya sizden allah razı olsun .tecrübeli birinden bunları duymak çok sevindirici.inş. benim kızımda ek gıdaları sever.dediklerinizi yapacağım.

16. 26 Ekim 2010
  17. mxuxge1980

mxuxge1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ne demek canım rabbim hepimizden razı olsun takıldığın bi konu olursa sor seve seve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

18. 29 Ekim 2010
  19. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    biz bugün başladık ama sevmedi çok yemedi arkasından hemen anne sütü verdinmi yoksa biraz bekledinmi canım