sağ böbreğimde büyüme varmış ????

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve prenses89 tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : prenses89
  1. prenses89

prenses89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    31 haftamdayım doktor sağ böbreğinde büyüme var sağ tarafına yatma dedi ve tahlil verdi neden olur böle bişey aynı sorunu yaşayan var mı ?

2. 12 Kasım 2009
  3. beyza3

beyza3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Seninmi böbreğinde canım büyüme
    Nasıl anladı ki
    Ultrasonlamı baktı?
    Geçmiş olsun inşallah önemli bişey değildir

4. 12 Kasım 2009
  5. prenses89

prenses89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ultrasonda bebeği inceledi bebek gayet iyi dedi sonra da böbreğime baktı aynı aletle böbreğimi ölçtü falan bişeyler yaptı büyüme var dedi günde 10 bardak su iç dedi ve sağ tarafına yatma kanama yapar dedi anlam veremedim dün kan tahlili yaptırdım bakalım ne olacak sonucları daha çıkmadı

6. 12 Kasım 2009
  7. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    detaylı ultrason çektirdiğimde banada sağ böbreğimde büyüme olduğunu söylediler ama önemsiz bişeymiş gibi söyledi.raporu kendi doktoruma götürdüğümde bu konuyla ilgili hiç bişey demedi.o zamanlar eskişehirdeydim ve oradaki hsatanede her ay kan tahlili yapılıyodu zaten ve herhangi bişey çıkmadı.ama böbrek için ayrıca test falan yapılmadı tabi.sadece banada sağıma yatmamam söylendi o kadar.ağırlık o tarafa fazla olduğundan olurmuş.geçmiş olsun...

8. 12 Kasım 2009
  9. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ahhhh ahh o böbrek büyümesinden neler çekdim ben 25.haftamda başlamışdı benimde önce sıvı alımımı azaltmışdım işe yaramadı o da yetmezmiş gibi bide idrar yollarım enfeksiyon oldu hamileliğimin kısa bi dönemi hastanede yatmakla geçdi umarım ciddi bi sorun olmaz benimki biraz ilerlemiş durumdaydı yanma ve agrılıydı yani

10. 12 Kasım 2009
  11. prenses89

prenses89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ne gibi belirtisi oluyo peki ? bel ağrısı falan yapıyo mu şu ara çokk ağrım var belimden kalçama kadar vuruyo

12. 12 Kasım 2009
  13. mavinilgxuxn

mavinilgxuxn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 1aydır cekiyorum nerdeyse.sağ tarafımda ağrılar vardı hafif önemsemedim.şiddetlenince artık yerimde duramaz yatamaz oldum.ve 2gün daha geciksem böbreklerimdeki iltihap kana karışacakmış.hastaneye yatırcaktı.böbreğimde büyüme var ama aynı zamanda ileri derecede iltihaplanmış.20tane iğne yedim halen banamısın demiyor.halen yatamıyorum sağ tarafıma.kontrol ettirmekte fayda var.idrar yolları enfeksiyonunun habercisi.kültür yaptır derim.sürekli kontrol ettiriyorum.ama hamilelik boyunca çekiceksin bukadarına şükredelim diyor doktorum.sanrım bebeğin büyüyüp baskı yapmasıyla ilgili bir durum.geçmiş olsun.ama ihmale gelmiyor.

14. 13 Kasım 2009
  15. prenses89

prenses89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tahlil sonuclarını aldık idrar yollarımda enfeksiyon çıktı offff yaaaaaa monurol saşe die bi ilaç verdi bu ilacı kullanan var mı? ilaç kullanmak istemiyorum bebeğime zarar vericek die

16. 13 Kasım 2009
  17. idrar yollarından ben de çok çekiyorum cnm hamileliğimin başından beri...34.haftamızdayız,,1 ay önce şiddetli ağrıyla gittim doktoruma bana da antibiyotik verdi içtim bitti ,,ama nafile :S 2 gündür tekrar başladı,,bol su içiyorum işte,,ben de senn gibi tedirginim ilaç konusunda,,ama idrar yolları enfeksiyonu da erken doğumu tettiklio diolar...1 ay idare edicem artık böle :S

bu arada ben de kocaelideyim : ))

18. 13 Kasım 2009
  19. prenses89

prenses89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    allah korusun erkn doğum olmasın içmeye razıyım ama benim ağrım falan yok enfeksiyon nasıl oldu anlamadım sadcee bel ağrım çok fazla az kaldı doğuma biraz daha dişimizi sıkıcaz artk senağlama kocaelinin neresindensin?