Sağlık için alınan yogurt makinası

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve esergin tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : esergin
  1. esergin

esergin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arzum Bebbe yoğurt yapma makinesini kullanarak yoğurt yapıyordum bir süredir. Ancak ısınan plastik yoğun bir koku çıkarıyor ve bu plastik kokusu yoğurda da siniyor. Yoğurtta yoğun bir plastik tat/koku oluyor. Birkaç kullanımdan sonra geçeceğini düşünmüştüm, ancak geçmedi.Makinayı havalansın diye 1 hafta balkonda bıraktım bir işe yaramadı. Aynı sorunu başkalarından da duydum.
    Plastik tadı sadece yoğurdun üstünde değil, tümünde oluyor. Bunun insan sağlığına, özellikle de bebeklerin sağlığına zararlı olduğu kesin.Nasıl böyle bir ürün hala satışta olabiliir.Arzum u aradığımda onerdikleri formul 1.5 lt.lik baska bir plastik yogurt kabı gondermek oldu.Aldıgım ürün 6 adet ufak yogurt kavanozu ıcın , ben her seferinde tek bir 1.5 lt. lik yogurdu ne yapayim.Telefondaki hanımefendinin onerdigi cozum,1.5 lt lik kaptan mevcut kavanozlara aktarmak ,zannedersem hayatindan hic yogurt yememis,ordan oraya aktarilan yogurda ayran diyoruz genelde.Bu umursamaz tutumlari,bebek sagligini tehdit eden bu tavirlari cok yanlis,bu isi her cephede herkese bildirmeye calisacagim,insan sagligi bu kadar ucuz olmamalı.

Amacım makinayı değiştirmek vs. değil ben zaten çöpe attım başkasına da zarar vermesine mani olabilmek için sadece bu konuyu duyurmak istiyorum.
    Yardımınızı rica ediyorum

Saygılarımla
    Esra Ergin

2. 7 Nisan 2010
  3. jarnana_21

jarnana_21 anne olmak istiyorum Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bende almayı düşünüyordum bebeğim yok henüz ama evde yoğurt yapabilmek için demek böyleymiş çok sağolun bilgi için kendim yaparım daha iyi

4. 11 Nisan 2010
  5. ummiye

ummiye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim uyarınız için saolun

6. 30 Nisan 2010
  7. deci_dela

deci_dela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yoğurt kapları cam değilmi yani? ben arçelik'in çok eskiden çıkan (hatta ilk çıkan sanırım) bir modelini kullanıyorum, annemde varmış o vermişti. bütün kapları cam. çok memnunum. zaten makinenin yaptığı sadece sütü belli bir sıcaklıkta tutmak. eskisi yenisi farketmiyor yani,

bazen elimdeki boşalan kavanoz mamalarının (milupa vs) kaplarını kullanıyorum sonuç değişmiyor. bir de ben mayalanırken kapaklarını kapatıyorum, mayalanma süresinin sonunda kapakları açıp buzdolabına koyuyorum, 5-6 saat sonra kapaklarını tekrar kapatıyorum.

8. 14 Haziran 2010
  9. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    523
    Ödül Puanları:
    188
    bende almayı düşünüyordum...

cam olması sağlık acıından en iyisi.

10. 26 Haziran 2010
  11. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    merhabalar, artık arzum cam yoğurt yapma makinasının kapları cam demekki çok şikayet aldılar cama değiştirmişler.

12. 30 Haziran 2010
  13. prenses2020

prenses2020 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de bebeğim ek gıdalara geçeceği zaman arzum bebbe yoğurt yapma makinesi aldım....kullanıyorum çok da memnunum...hiç öyle koku filan da yok......sanıyorum senin makinanda bir problem var...arzumun makinanı değiştirmesi gerek......eğer bu koku ben de ve de benim en az ( benim tavsiyemle alan) 4 arkadaşımınkinde de koku olsaydı bu ürün böyle diyecektim ama bizimkilerde koku filan yok... ben de 6 lı küçük kavanozda yapıyorum.....4^'ünü oğluma yedirip ( 2 'sini de biz yiyoruz) 4 güne bir yapıyorum......

14. 11 Ekim 2010
  15. defnedamla

defnedamla 24 Temmuz 2009 saat 08.00 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimkilerde cam kavanoz gayette güzel oluyor. şikayetin nedenini anlamadım.

16. 13 Ekim 2010
  17. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu makineyi 1.5 yıldır kullanıyorum ve hiç koku yapmıyor,ya sizin makinenizde bir problem var ya da hatalı kullanıyorsunuz ( mayalama esnasında kavanoz kapaklarının açık olması gerekiyor )

ek bilgi : kavanozlar ürün ilk çıktığı zamandan beri zaten cam.

18. 21 Ekim 2013
  19. Tamyengec

Tamyengec Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    6
    Ben de ilk kez kullanacağım bebeğime yoğurt yapmak için ama taze süt bulamadım pastorize sütle hiç denediniz mi? Bir de en az kac kavanoza yapabiliriz? Benim bebeğim çok küçük de 1 kasenin yeterli olacağını düşünüyorum. Bu bilgileri kullanma klavuzunda bulamadım.