sağlık ocağına gidip muayene olan var mı aramızda????

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve glupglup tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

20 Ocak 2010
    Konu Sahibi : glupglup
  1. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar bana bu sabah bi bayan geldi sağlık ocağından. Beni sağlık ocağına muayeneye davet etti ayrıca tetanos aşımı olup olmadığımı sordu. Şaşırdım. Bu uygulama 2 yıldır varmış. Yani sağlık ocağındada ultrason varmış, bebekler muayene edilebiliyormuş. Ben ilk kez duydum. İyi bi şey. Bugün gidip bi bakıcam muayenesi baştan savma mı yoksa iyi mi diye.

2. 20 Ocak 2010
  3. yagmur38

yagmur38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    94
    Ödül Puanları:
    108
    evet ben gittim bende böyle uglamanın olduğunu yeni öğrendim hemen hamileliğimi öğrenir öğrenmez gittim çok ii gitmeni tavsiye ederim hem ordada tansiyonunu ölçüyo kilonu ölçüyo doğumun nezaman olduğunu sölüyo evet ultrasyında varmışta ben daha girmedim tetenoz aşısıda oldum ama çok iyi yani beni doktordan daha çok bilgilendirdi yani ordada ölemidir bilmiyorum ama burdakiler çok ii sıcak kanlı açık açık herşeyi soruyosun onlarda anlatıyo zaten doktordan aldığın testleri felan götürüyosun oraya kaydediyolar çok ii bişi yanii

4. 20 Ocak 2010
  5. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet kızlar sağlık ocağında da takibinizi yaptırın mutlaka. Hem doğumdan önce hem de sonra bebeğiniz için aşı kartınızı çıkarıcaklar ve zamanı geldikçe gidip aşılarınızı vurulacaksınız. Tereddütünüz olduğunda gidip bebeğinizin kalp atışlarını duyup rahatlayabilirsiniz. Tansiyonunuzu ve kilonuzu ölçtürebilirsiniz. Emzirme konusunda yardım alabilirsiniz.

6. 20 Ocak 2010
  7. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende her ay gidiyorum sağlık ocağna hamileliğimin ilk ayından beri gitmezsen onlar seni arıyorlar kan ve idrar tahlilerimi orda yaptırıp doktora getiriyorum ama burda ultrason yok kalp atışalrını dinlemek için bir alet var ondada dumak çok güç ama ebe iyi memnunum tavsiye ederim

8. 20 Ocak 2010
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ewet saglık ocagı takıbı onemlı. kaydınızı mutlaka yaptırın baglı oldugunuz saglık ocagına. bı cok konuda yardımcı oluyolar. tetenoz asısı da orda yapılıyor dogumdan sonrakı bebegın asılarıda yapılıyor.

10. 20 Ocak 2010
  11. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bende ilk ayımdan beri gidiyorım..burda da ultrason yok ama cihazla kalp atışalrını dinliyorlar..güzelce takip edilidiğin için kendini güvende hissediyorsun..tetonozlarımı orda vurdurdum inan şişmedi bile..tavsiye edilir

12. 20 Ocak 2010
  13. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tetenoz aşısını olmak için gitmiştim,çok güzel ilgilendiler ultrason cihazı yok ama bebeğimin kalp atışını dinlediler,tansiyonumu ölçtüler,aşı kartımı çıkardılar...

14. 20 Ocak 2010
  15. aysey

aysey kızımız büyüyor :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende gidiyorum sağlık ocağına her ay.tetenoz aşımıda orda oldum.tansiyona,kiloma bakıyo ebe.kan ve idrar tahlili de yapıyolar.ultrason yok ama kalp atışlarını dinleyebiliyoruz.

16. 20 Ocak 2010
  17. elenanet

elenanet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende tetenoz aşımı sağlık ocağında oluyorum...ayrıca her ay kontrolede gidiyorum...kilo,tansiyon bakılıyor bebek kalp sesi dinlniyor...çok güzel ilgileniyorlar öneriler veriyorlar....

18. 20 Ocak 2010
  19. mugeu1

mugeu1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kayıt mı yapılıyor ayrıca tetanoz aşısı filan olmadım ben hamileliktemi vuruluyor ne zamanlar yazarmısınız