sağlık ocağında test

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kestane tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

6 Haziran 2009
    Konu Sahibi : kestane
  1. kestane

kestane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar merhaba ben şuan11+6 günlük hamileyim perşembe günü sağlık ocağına çağırdılar kan testi falan yaptılar kilo tansiyon varis şişkinlik kontrolü yaptı hemşire bi sorun çıkmadı kan testim pazartesi belli olcak sizde sağlık ocağında 11 haftada kan tahlili yaptırdınızmı ne den yaptı anlamadım 2li testle bi alakası yoktur heralde kendi doktorumada cumartesi gidicem acaba bu yapılan rutin bi kontrolmüydü sizlerde sağlık ocağında bu haftalarda tahlil yaptırdınızmı:KK46:

2. 6 Haziran 2009
  3. Belinay

Belinay begüm...bertuğ... Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    banada aynı haftalarda sağlık ocağında kan ve idrar tahlili yapıldı.2li testle alakası yok tabi dediğin gibi herkese yapılan birşey...ben sonuçlarımı alıp doktoruma göstermiştim özel hastanede test yaptırmamada gerek kalmamıştı...

4. 6 Haziran 2009
  5. kestane

kestane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    saol canım cevabın için bende herkese yapılıyodur diye düşündüm çevremde bazı doğum yapanlara sorduğumda yapılmadı dediler o yüzden merak ettim

6. 8 Haziran 2009
  7. snoopy.izmir

snoopy.izmir Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eski adıyla sağlık ocağı yeni adıyla aile hekimliği gebe takibi yapmak zorunda.Aile hekimliğine kayıtlı olmayan yada gebeyim diye bilgi vermeyenlere yapılmamıştır sana yapılanlar..Ben kayıtlıyım ve beni telefonla aradılar,meğerse doktoru denetlemek içinmiş,hani takip ediyormu beni etmiyormu diye.Ben kendi doktorumda tüm tahlilleri yaptırdığım için kan tahlili filan yapılmadı ama işte her ay kilo-tansiyon-varis-bebek kalp sesi kontrolü yapılıyor,5. ve 6. ayda da tetanoz aşısı için gittim,bence güzel bişi,hem kendi dr. hem burası,insan pimpirikli oluyor hamileyken malum)))

8. 8 Haziran 2009
  9. cutest

cutest Guest

canım benden öyle bişey istemedi sağlık ocağı.hem nerden bildile senin hamile olduğunu?anlamadım ben

10. 8 Haziran 2009
  11. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana yapmamışlardı ama ben tüm tahlilerimi göstermiştim hatta fotokopilerini alıp dosyama koydular bu gittiğimdede idrar tahlili yapmak istedi dedim yeni yaptırdım ama evde sonuçları onları istiyorum dedi getiremezsen burda yapıcam sana tahlil dedi ve doktorumun verdiği tüm ilaçları kayıt ediyolar
    arkadaşında dediği gibi doktor daha çok bebekle ilgileniyo ama sağlık ocagındaki ebeler seninle
    yani güzel bişiy varislerine kilona nabzına bebeğin kalp atışına vs vs vs onlarda kontrol ediyolar

12. 8 Haziran 2009
  13. kestane

kestane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    canım ilk hamile kaldığında kayıt olman gerekiyo hamile kaldım diye ona göre çağırıyolar arkadaşın dediği gibide tetonoz aşısı falanda yapıyolar ayrıca bebek doğuncada bazı aşılar orda yapılıyo o yüzden biliyolar yani sende kayıt olmadıysan git bi görüş söylemiş olmaları gerekiyodu:CüvCüv:

14. 8 Haziran 2009
  15. kestane

kestane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar bu gün sonuçları aldım herşey normaldi şeker kolestrol falan doktor güzel olduğunu söyledi sonuçların bakalım cumartesi kendi doktoruma gidiyorum ikili testi ne zaman isticek

16. 8 Haziran 2009
  17. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu gün ilk tetenoz asımı vurundum bence cok güzel takip etmeleri

18. 8 Haziran 2009
  19. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım o testin 2li testle alakası yok senin kan değerlerine bakılacak hemoglabin,kolestrol vs vs.. benim şuan 36. haftam benide kaç defa çağırdılar fakat sadece iki kez tetanoz aşısı olmak için gittim çünkü bebeği karnından bastırarak muayene etmeye çalışıyorlar birde kalp atışını dinlemek istedi ama duyamadı bir problem var diye paniklertti bizi oysa bebeğim hareket ediyordu o günden sonrada eşim gitmemi istemedi bende yöntemlerinden hoşlanmadığım için gitmedim