Sahur için hafif pratik tarifler paylaşalım bu başlık sadece sahur için olsun

Konusu 'Yemek Tarifleri' forumundadır ve GBGZ tarafından 1 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2011
    Konu Sahibi : GBGZ
  1. GBGZ

GBGZ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar ya bi başlık var ama çok uzun takip edip okumak işkence!

Ben her ramazan sahur yemeğinde sıkıntı yaşıyorum ya gözleme ya börek hamur işi olarak yemek iftardan kalırsa ısıtıroum ama çeşit olarak hafif ve en öenmlisi çok zaman almayacak tarifler arıyorum çalışıyorum ve çalışan bütün bayanlarda eminim bu sıkıntı var hemen hazırlayıp yiyip yatma derdinde olanlar valla ilk sahuru yaptık ve 5te yatağa girip 7 de kalktım daha pratik hızlandırmanın yolunuda paylaşalım bekliyorum hadi kızlar

2. 4 Ağustos 2011
  3. em4561

em4561 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biz genelde kahvaltı yaparız ama ben öğretmen olduğum için tatildeyim zaten. eşime tost yapıyorum.omlet oluyor. domates salatalık falan. bi de kahvaltılık ne varsa

4. 4 Ağustos 2011
  5. akillibidik

akillibidik Vera & Eymen bizimle :) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kelli felli kahvaltı yapmak isterim ama sonrasında uyumakta güçlük çekiyorum o yüzden kolaya kaçıyorum
    içinde peynir+maydonoz+domates+biber olan tuzlu bir kek yapıyorum onu yiyoruz , herşeyden yemiş oluyoruz

6. 6 Ağustos 2011
  7. maximaculpa

maximaculpa minik 'biz' Pro Üye

Beğenildi:
    96
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    48
    Bazı şeyleri önceden hazırlayabilirsin mesela.Salata çok iyi gidiyor sahurda.Malzemelerini güzelce doğra, sahur vakti de yağını, tuzunu, limonunu at, afiyetle ye.
    Biz genelde çorbayla başlıyoruz, sonra çay, kahvaltılık, meyve falan.

Kızartma türü şeyler yemek benim hoşuma gitmiyo sahurda. Daha hafif yiyecekler daha iyi :KK51:

Hıı bide, hoşaf yapabilirsin.Üzüm, vişne, erik falan. Onlar da değişiklik katıyo.Güzel oluyolar, tavsiye ederim.