''Sahur Ve İftar Sofralarımızda Neler Yapalım?''

Konusu 'Yemek Tarifleri' forumundadır ve Borzo tarafından 5 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Borzo
  1. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar Ramazan Geldi Sayılır...ıftar Ve Sahur Tariflerimizi,Burdan Paylaşalım,
    Resimlerini ekleyelim.

Son düzenleme: 24 Ağustos 2009
  2. 11 Ağustos 2009
  3. pinaripekci

pinaripekci pinaripekci.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    topppppik hayırlı olsun can...sahur deyince hep dedemin yaptığı pestil hoşafı geliyor aklıma..kayısı ya da erik pestilini geceden sıcak suda eritirdi sahura kadar soğutur sonra hepimize içirirdi..bu hoşaf sayesinde gece yarısı yemek yiyip yatmaktan kaynaklanan hazımsızlıklar azalırdı.lif sayesinde uzun süre yemek yememekten kaynaklı bağırsak tembellikleri önlenmiş olurdu.herkese tavsiye ediyorum..birde iftar için aklıma hurmalı şekerleme topları geldi bu benim sayfamda da var buradada paylaşayım..1/2 su bardağı susam teflon tavada pembeleşene kadar kavrulur.üzerine yarım çay bardağı sıvı yağ dökülür ve çekirdekleri çıkartılmış hurmalar(istendiği kadar).kısık ateşte susamlarla birlikte 5 dakika ezilerek kavrulur.daha sonra ocaktan alınıp biraz soğuması beklenir...sonra elimizle şekil verip hindistancevizine bularız buzdolabında soğuttuktan sonra servis ederiz.iftar sofralarını renklendirmesi dileklerimle...

Son düzenleme: 17 Ağustos 2009
  4. 11 Ağustos 2009
  5. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    soyle doyurucu ama hafif birseyler soyler misiniz lutfen?:sinifsinif: sahurda ne yiyecegimi bilemiorum cogunlukla. uyku sersemligiyle doydum saniyorum ama sabah uyanirken ac oluyorum resmen:çok üzgünüm: haslanmis yumurta tok tutarmis sanirim ama onu da ben yiyemiyorum. seytan vesvesesi sanirim bu sene ramazandan korkuyorum cok uzun ve sicak olacagi icin. Allah sabir versin herkese...

6. 12 Ağustos 2009
  7. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    İlginç bir tarif canım...Hiç duymamıştım
    eminim lezzetlidir..eline sağlık..

8. 13 Ağustos 2009
  9. ..ELCHIN..

..ELCHIN.. bal oğlum****bal kızım Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    topic hayırlı olsun çok iyi olmuş bu sayfa yaa yardımcı oluruz birbirimize benim eşim hamur işini yemediği için sahurda bunalıyorum o yüzden hadi bakalım ne tarifler çıkacak

10. 13 Ağustos 2009
  11. ..ELCHIN..

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    hem doyuruzcu hem hafif hemde yapımı kolay olmalı tariflerin heheheheh eee malum günler uzun

12. 15 Ağustos 2009
  13. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :enbuyukkk: bu siteyi buyüzden seviyorum işte.. Google de ne aratsam sonuçta bu sitede buluyorum.. ramazan geliyor sahur ve iftar için menüler arayım dedim. yine K.K. da buldum işte.. Kızlar lütfen ramazan başından itibaren paylaşımlarımızı yapalım..Hamilelik hastalık vs derken birkaç yıldır tutamıyordum bu yıl tutabileyim diye çok dua ediyorum.:. Hepinizden doyurucu menüler bekliyorum..cokacimcoook

14. 19 Ağustos 2009
  15. ..ELCHIN..

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    ekmekli patlıcan salatası

herşey yiyebildiğiniz ölçüde olacak :)

ekmekleri küçük küçük doğrayıp tabağa döşeyin sonra üstüne patlıcanları kızartıp koyun en üst katınada kıymalı soğanlı sarımsaklı sos yapın koyun mmmmmm çok lezzetli oluyor isteğe göre sarımsaklı yoğurtta koyulabilir ama sahurda çok tavsiye etmem yoğurdu

hem doyurucu hem lezzetli hem ekmekler değerleniyor isterseniz iftarda misafirlere bile ikram edebilirsinizzzzzzzz

16. 19 Ağustos 2009
  17. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar bende zaten iştahta yok,gece uykudan kalkınca hiç yiyemem hafif tarifler bulmamız lazımCADIARZU

18. 19 Ağustos 2009
  19. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bugünlerde glisemik indeks i araştırıyorum. bu aynı zamanda bir diyet yöntemiydi galiba.. glisemiks indeksi düşük besinler midenin daha geç boşalmasına ve kan şekerinin daha yavaş yükselmesine neden oluyormuş, sahur menülerini buna göre ayarlamayı düşünüyorum bakalım..