Şaka mı, gerçek mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve milkshake tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

23 Şubat 2009
    Konu Sahibi : milkshake
  1. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var....

benim aynı işyerinde manevi babam var kendisi bir iş arkadaşından çok bana baba gibi davrandı işimi bana gösterdi öğretti, zaten ailecekte görüşüyoruz çok iyi bir insan....

ama az önce yanıma geldi ve borcu varmış benden bir miktar borç istediğini ima etti.... yani sen birşeyler bulsan yada ne bilim kendinde varsa altın falan da olur dedi ( ki bizde altın olduğunu biliyor daha önce araba almaya kalkmıştık hani düğün takıları duruyor falan diye bir konuşma geçmişti aramızda) işte şu zaman öderim falan filan dedi sanki ben vermeye ikna olmuşum gibi....kafam karıştı arkadaşlar.... eşim kaç aydır maaş almıyor benim maaşımla geçiniyoruz.... ve malum kriz yarın ne olacak belli değil.... tamam benim 3-5 bir birikimim var ama ben onu sana veremem ki... ha tamam vermek isterim ama benim maddi durumum çok çok iyi değil.... ama bir yandan da eğer istediği borcu vermezsem yanlış anlarmı ne bilim kafam karıştı bir akıl kızlar..... sonuçta bütün herşey eşimle ikimizin..... yarın birgün ödemezse yada ne bilim bizim ihtiyacımız olursa bu sefer eşim sen ısrar ettin sen ödeyelim dedin diyecek.....

2. 23 Şubat 2009
  3. canım aynen burda yazdığın gibi izah ediceksin başka çare yok.
    kriz ortamında eşinde maaş alamıyorsa o altınların senin ve ailenin güvencesi.kimse kusura bakmasın.hem öyle emrivaki gibi yapmasıda hiç hoş değilmiş...

4. 23 Şubat 2009
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım sizden para istiyen kişiye dersinıiz...eşinizinde maaş almadıgını
    ve sizinde zor durumda oldugunuzu söylersiniz....
    gercekten dedıgınız gıbı iyi bir insansa sizi anlar...
    dediginiz gibi griz var ve sonu ne olucak belli degil...
    hem ilerdede eşinizle kötü olmazsınız.....

6. 23 Şubat 2009
  7. milkshake

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım haklısın ama oda biliyor aslında durumuzu eşimin maaş almadığını tek güvencemizin bu olduğunu....

8. 23 Şubat 2009
  9. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    bir kere düğün takılarını neden onun için satacaksınız. onun sadece maddi değil,manevi bir yanıda var..para isterse yok, dersiniz. bizde bu mali krizde çok açıldık. kredi kartlarını zorladık. o paralarla onları kapadık yada kapayacağız, dersiniz..eşinizde maaş almıyormuş. bunuda eklersiniz. olur.,biter....

10. 23 Şubat 2009
  11. sevdicicegim

sevdicicegim ANNEYİM MUTLUYUM :) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    ben senin yerinde olsam vermezdim şu zamnda kimse kimseye borç veremiyo ya geri vermezse bu sefer ilene hzurunu bozacaksın hem kendinde diosun yarınımız belli dğeil die sen bilirsinde vereyimdemi kötü olayım yada vermeyeyimdemi die sorsan ben sana vermede kötü ol derimyerimseniben ben çok tecrübeliyim bu konuda hemde çooooooooook

12. 23 Şubat 2009
  13. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    E bu kişi eşinizin iş durumunu da biliyormuş..
    İsterseniz eşimle bir konuşayım sonuçta takılarda onun da hakkı var ve durumumuz belli deyin..
    Aklı başında birisiyse anlayışla karşılar sanırım..

14. 23 Şubat 2009
  15. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım mutlaka yardım etmek istersiniz ama ....sizinde durumunuz belli degil...
    hem eşinizin...durumunuda biliyor....
    güzellikle söyleyeceksiniz ..başka yolu yok....

16. 23 Şubat 2009
  17. milkshake

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hayır durumumuz bile bile istemesi beni tuhafıma gitti yani direkt olarak bana ver falan demedi ama onu ima etmeye çalıştı bende anlıyorum aptal değilim ne demek istediğini.....ben hiçbir cevap vermedim verememde zaten....çok sevdiğim bir insan onun kırılmasını üzülmesini istemem ama ileride bende üzülebilirim.... umarım anlayışla karşılar inşallah bir daha konuyu açmaz....

18. 23 Şubat 2009
  19. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    yani benim ailemden birileride bunu istedi bende ev aldık dedim yalanda değil eşimn benden önce almıs oldugu bir ev var onu yeni mıs gibi söledilk bir sürü borcum var dedim ama su anda bile 100 milyon ver 200 milyon ver diyip duruyorlar gecen gun resmen başımdangitsin diye 100 milyon verdim ve hala ödemedi elektrik faturamın zamanı geliyor valla cok zor durum allahtan eşim boşver demek cok zor durumdalar dedi artık bende birikimimden alacağım işte bu basit bir para aslında 100 milyon ne ki ama dengeleri bozuyor inanın düzenli maaş almamızdan başta ailemizden birieri olmak üzere rahatsızlık duyuyorum konu komşu hariç ben yıllarca didindim dirsek çürürttüm ve iyi bir ere geldim birde suçlar gibi ler sizin tuzunuz kuru diyorlar kırmamak için susuyorum ama gecen gun bende laf çarpıtm ben kimsenin ne yediğine ne gydiğine ne harcağıfına bakmam herkesin gözü biizm düzenli gelen maaaşta dedim yani gzelim kesinlikle verme o bakalım ödeyebilecekmi