sakın yapmayın

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve muhammedimingamzesiyim tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : muhammedimingamzesiyim
  1. muhammedimingamzesiyim

muhammedimingamzesiyim bittim gözün aydın Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ben 1.5 yıllık evliyim evlendiğimde doğum kontrol iğnesi vurundum ama o iğne benim bütün hormonlarımı mahvetti şuanda bebeğim olmuyor olacak gibide görünmüyor nasıl istiyorum anlatamam eşim askere gidiyor haftaya ondan bana bi yadigar kalsın eşimin yerine bebeğime sarılırım diye çok istedim ama olmuyor lütfen dikkate alın ve aynı hatayı sizde yapmayın.daha önce başından geçen yada bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa bana cevap yazarlarsa çok sevinirim:KK46:

2. 18 Ağustos 2008
  3. ozlemn

ozlemn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    dr. danışmadanmı iğne oldun bildiğim kadarıyla bu iğnelerin aylık yada 1 senelık olanları var ve suresı dolduktan yanı bir sene bittikten anca 5-6 ay sonra hormonların normale dönüyor ve hamile kalabiliyorsun bu süre bazılarında 1 seneyide bula biliyormuş, hemen ümitsizliğe kapılma, belki sorunun iğneden değildir,?? bir dr. la konusmanı tavsiye ederim.. inşallah bebeişiniz olur..

4. 18 Ağustos 2008
  5. muhammedimingamzesiyim

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    sağol canım benim yakın akrabalarım doktora sorduk vurunsun bişey olmaz dedi demişlerdi ben bu konuda hiç bilgim yoktu onlar 40 yıllık evliler tecrübeliler biliyorlardır diye onlara güvendim benim aklımda yoktu aslında ben 3 ay sonra etkisi tamamen geçecek sanıyordum doktora falan sormamışlar bana yalan söylemişler bilseydim kesinlikle yapmazdım inşallah dediğin gibi bebek olur senin varsa sana bağışlasın allah yoksa nasip etsin ben şimdi ne yapmalıyım bana yardım edermisin?:KK46:

6. 18 Ağustos 2008
  7. akasya1612

akasya1612 Sincaplarım cennette.. Pro Üye

Beğenildi:
    98
    Ödül Puanları:
    113
    Maalesef o hatayı ben de yaptım. Yaklaşık 3 yıl oldu ama düzelmesi için ayrıca bir tedavi de gördüm ama iğneden sonra hayatım çok farklılaştı. Herşeyim düzenliyken artık dikiş tutmuyor ve sanırım bebek olayında da çok olumsuz etkisi var. Ben de korunmuyorum uzun süredir ama bebek yok.. Gerçekten böyle şeyleri bilinçsizce kullanmamak gerekiyor, hele o kulaktan dolma bilgiler var ya.. Kendi başına karar verecek olanlar lütfen özellikle iğneleri kullanmasınlar..

8. 18 Ağustos 2008
  9. muhammedimingamzesiyim

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    gerçektende çok üzüldüm umarım biz gibi bu hatayı yapmak üzere olanlar burayı görürler.sen nasıl bi tedavi gördün canım ben dr gittim bekleyeceğiz dedi başka birşey yapmadı 1.5 yıldır bekliyoruz daha bi tahlil bile yapmadı dr. değiştirmeyi düşünüyorum sen neler yaptığını anlatırsan bende ona göre bi yol izleyeceğim allah sana nur topu gibi bi evlat nasip etsin umarım yakında sende müjdeli haberi verirsin hoşçakal

10. 18 Ağustos 2008
  11. incisu

incisu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence en ıyısı bır doktora basvur.sana en ıyı yardımcı doktor olacacaktır.bence gecıkmeden gıtmelısın.unutma zararın neresınden donersen kardır.

12. 18 Ağustos 2008
  13. baby_face

baby_face Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    üzülme ne olur ümitsizliğie kapılma hemen inanki çok üzüldüm rabbim yar ve yardımcın olsun herşey düzelir inşallah bencede hiç beklemeden çok iyi bi hekime baş vur dualarım seninle.

14. 18 Ağustos 2008
  15. muhammedimingamzesiyim

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    tşk ederim canım ama inan ki şu koca afyonda iyi bi tane dr. yok il dışınada çıkamam eşim haftaya askere gidiyor napıcam bilmem

16. 18 Ağustos 2008
  17. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    uygun olan her yere yazdım,yine yazıyorum.

evlenmeden ben de dr a gittim. dr iğneyi tavsiye etmedi.
    başka çocuk düşünmeyen anneler için olabilir ama yeni evlilere tavsiye etmem, demişti.
    doğurganlığı etkiler, demişti.

başka bir dr a gidin.
    Allah sağlıklı ve hayıırlı bir bebek nasip eder inşallah.

18. 18 Ağustos 2008
  19. muhammedimingamzesiyim

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    sağol canım ama dediğim gibi yok buralarda iyi bi hekim askerlik bu döner yada dönmez allah bilir korkuyorum ondan bana birşey kalsın istiyorum eğer dönemezse onon yerine ona sarılmayı onu yaşatmayı istiyorum inşallah olur ama sanmam sağol