Sakz yutma hastal, bamll, tiryakilii ...

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve Sumak tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Sumak
  1. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    Bu bende bagımlılık oldu artık..

Yıllardır sakız cıgnerım ciğnediğim sakızı da hayatta atmam direk yutarım :sinifsinif:

her yolu denedim yutmayım diye,hatta ciğniyordum ,ciğniyordum artık sünme derecesine gelıyordu ,sakızın posetıne gerı koyup çöpe gidiyorken ,nasıl oluyorsa oluyor kagıdından cıkartıp tekrar agza oradan da dırek mideme..

miden de cogalır ,büyür ,hastalık yok yapısır bagırsaklara ,herseyı bılıyorum ama engel olamıyorum :çok üzgünüm:

hatta markete girip şekerli sakız alıp cıgneyıp ,sonra yutup,sonra tekrar gıdıp yine sekerlı sakız aldıgım ciğneyip yutmuşlugum vardır ..:1shok:

şekerli ,sekersiz,naneli ,çilekli ,mentollü hiç farketmıyor dırek mideme..

ne yapmalı ,var mı aranızda benım gıbı olan laelaelaelaelae

artık yutmayım istiyorum ,öneriniz var mı hanımlar :nazar:

2. 5 Ekim 2009
  3. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ne diyeceğimi şaşırdım.çocukken bende hep yutardım.şimdi yutmuyorum.midemden rahatsızlanınca doktor yasakladı epeydir sakız çiğnemiyorum

senin alışkanlığında çok değişikmiş hiç duymadım kimsede

ilerde midende problem olabilir bırakmaya çalış nasıl yaparsın bilemiyorum ama kendini bırakmaya şartlandır.

4. 5 Ekim 2009
  5. EU2

EU2 Guest

Bende de aynı dert var.Ara ara hala yutarım.Hatta küçükken yazık o kadar para verdim atamam derdimkaydirigubbakcemile3

Ama artık ciddi ciddi rahatsızlanmaktan korktuğum için aklıma gelir gelmez atıyorum.Zaten eşimde zorladı beni atacaksın diye.Yoksa hala yutardım...

6. 5 Ekim 2009
  7. burcuslm

burcuslm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    şekerli sakızı bi kez bile nerdeyse ağzımda döndüremiyorum anında yutuyorum çoçuk gibi
    ama şekersizi çiğnerim hem de bayıla bayılaakaydirigubbakcemile2

8. 5 Ekim 2009
  9. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    bende yutuyorum ama bazen yutmayim diyourm ama yutuyorum..
    ben bir haber sitesinin yanlis bilinen saglik bilgileri diye bi yazi okumustum orada sakizin bagirsaga yapisacagi bilgisine yanlis demis bir gün icinde zaten cikiyormus vücuttan..
    okurkende oh be demistim ama ne kadar dogru bilemem ben yutarken hep korkuyorum ama yutuyorum

10. 5 Ekim 2009
  11. cybernuran

cybernuran just say YES <")))>< Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    hayatta yutamam yutma düşüncesi bile midemi bulandırıyor nedense çok şaşırdım

12. 5 Ekim 2009
  13. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Peki ne kadar sakız çiğniyorsunuz. Yani herkes kadar sakız çiğneyip bitince atamayıp yutuyor musunuz? Yoksa sakız yutmak için sürekli sakız çiğner durumda mısınız?
    Yanlış anlamayın, tam ifade edebileyim diye biraz kaba sormuş olabilirim. Şunun için soruyorum, eğer herkes kadar normal düzeyde sakız çiğneyip bunu yutuyorsanız sorun olmaz herhalde. Bildiğim kadarıyla sakız vücuda zararlı birşey değil.
    Ama sürekli çiğneyip çiğneyip yutuyorsanız zarar verir mutlaka. Ki bu bir tür bağımlıklık olmuş demektir ya da belki sindirim sisiteminizdeki bir problem nedeniyle böyle bir ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. O yüzden eğer durum bu şekilde ise önce bir sindirim sistemi uzmanına ve eğer fizyolojik bir nedeni yok ise bir psikolog ya da psikyatra danışmalısınız bence.

14. 5 Ekim 2009
  15. zehra4415

zehra4415 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yutuyorum ama çok değil
    çiğnememeye özen gösteriyorm
    sakız gibi olan tofte şekerlerden al çiğne onlar şeker pek bi zararı olmaz sanırım
    off ben acayi biriyim..:KK43:

16. 5 Ekim 2009
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    midede nasıl çoğalıyor? gerçek mi bu:uhm:

18. 5 Ekim 2009
  19. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    tek degıl mişim bu konu da sevınsem mı uzülsem mi bilemedim kaydirigubbakcemile3

tesekkurler kızlar yorumlarınız için ,bırakmak lazım ama nasıl CADIARZU

ne zaman sakız cıgnesem yutuyorum ,yanı zaman zaman gıdıp sırf yutmak ıcın sakız cıgnemıslıgım pek yoktur..

sakız cıgnemeyım dıyorum ama bır gun cıgnemesem ıkıncı gun ciğniyorum..

psikologa gıtmeyı düşündüm ama ne bıleyım sonradan da vazgectım.Burada ki Meltem hanım yardımcı olur mu acaba CADIARZU

tesekkurler :)

Navb ,valla mıdende cogalır dedıler ama ne kadar dogru bılmıyorum ,bence dogru degıldır ..