saldım çayıra mevlam kayıra

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve esya tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : esya
  1. esya

esya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili arkadaşlar başlık gülünç olabilir ama yaşadıklarım hiçte öle değil.Buradaki tüm arkadaşların yaşadıklarını tahmin ediyorum.Ben 2005 te ilk hamile kaldığımda sanırdımki tamam artık bebişim gelio hiçte öle olmadı kalbi atamadı kürtajla aldırdım 2006 da yine hamile kaldım o da düştü.2007 de kaldım ve malesef o da düştü.İşte bu noktada bir dolu tahlil tetkik yapıldı.bahçeci ye gittim.ilk tüp bebek denemem iptal oldu pgd için yeterli sayıda embrio elde edemedik.sonraki denemede 3 transfer oldu sonuç negatif yıl 2008.
    sonraki deneme pozitif ama ultrasona yetişemeden düşükle sonuçlandı yıl yine 2008.bu tedavide ki 5 donmuş da yıl2009 mayıs ayında tedaviye başladım ama embriolar sağlıklı çözülemedi ve iptal.
    yani ben birçoğunuz gibi çokkk mücaele ettim ve şimdi normal yolla denemeye karar verdim.En azından bir kere daha Lütfen dualarınızı eksik etmeyin.Allah isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar versin.Hazinesi Allahta dilerimki tüm isteyenlere sağlıklı hayırlı nurtopu gibi evlatlar dağıtsın.Sevgilerimle....:KK46:

2. 11 Mayıs 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım rabbım yardımcın olsun................inş gelır bebişin ..........inş son olur.......yaşadıkların zor gerçekten ama başlık uymamış ya.....canım kendıne ıyı bak..............dua ile

4. 11 Mayıs 2009
  5. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaşadıklarına yazacak kelime bulamıyorum
    inşallah bu sefer rabbim yüzüne gülerde doğal yoldan sağlıklı bir bebek nasip eder sana
    rabbimin hazinesinde o kadar çokki vakti saati gelince biliyorum verecek meleklerimizi
    allah şimdiden yar ve yardımcın olsun

6. 11 Mayıs 2009
  7. iremNaz

iremNaz Annesinin bitanesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

canım yaşadıkların gerçekten çok kötü zor Allah sabır versin ve en kısa zamanda bebişinide versin....................

ya bu kadar düşük neden olmuşki araştırılmadımı ya kusura bakmazsan sorcam eşindemi problem eş problemi oldumu malesef embiryolar sağlıksız olyo ve düşükle sonuçlanyo bendede eş problemi varda ...ya bizin ilk tüp bebekte sadece 1 yumurta döllenmişti düşün yani:çok üzgünüm:

8. 11 Mayıs 2009
  9. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım allah sabrını da gücünü de versin inşallahi hakkatten zor deneyimlerin olmuş bence bir genetik tarama yaptırabilirsin, bu kadar çok emek vermişssin bari ona da baksınlar ..allah yardımcın olsun.

10. 11 Mayıs 2009
  11. esya

esya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım genetik tarama yapıldı hem bana hem eşime ama hiçbir problem yok.bir defasında bebek genetiğe gönderildi onda kromozom bozukluğu vardı ama dr bu gebelik için sözkonusu olabilir bunu blemeyiz demişti.Zaten bende pgd denen bir yöntem uygulanıyordu yani daha embrio halinde genetik tanı yapılıo sağlıklılar seçilio ve onlar transfer edilio ama buna rağmen düşük yaptım.hakkımızda hayırlısı.hepimize sağlıklı bebişler

12. 11 Mayıs 2009
  13. Belinay

Belinay begüm...bertuğ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah Allahım sanada sanada yaşatsın anneliği canım...Allah gönlüne göre versin...dualarım seninle:Saruboceq:

14. 11 Mayıs 2009
  15. esya

esya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili el muallim başlık konusunda aslında haklısın ama herşeye rağmen gülümseyebilmek için yazddım öle çıktı.yoksa asla durumu alaya almak için değil.acıya aşılanmak diye birşey duymuştum ben hep aynı rüyayı gördüm artık güzel rüya görmek istiyorum.ve inan hepinizde görün istiyorum sevgilerimle...

16. 12 Mayıs 2009
  17. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım en kısa zamanda anne olman dileğiyle yaşadığın bu olumsuzluklar son olsun Allah sana sağlıklı bebekler versin bir an evvel.

18. 12 Mayıs 2009
  19. handan1976

handan1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    zor günler gecirmişsin canım inşl rabbim sanada bizlerede mükafatlarımızı vakti ve saati gelince verecek. sabırlı olmamız lazım ama malesef bu caresizlik karşısında cok üzülüyoruz.