Sallamadan nasıl uyutayım :(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve balaysun tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

29 Eylül 2010
    Konu Sahibi : balaysun
  1. balaysun

balaysun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaa kıslar oğlum uykuya çok geç dalıyo yarım saat sallıyoruz anca uyuyo tam dalacakken birden irkilip uyanıyo mızıldanıp duruyo sallarken ne yapacağımı şaşırdım sallaaa sallaaa zaten sadece yarım saat uyuyo hemen uyanıyoo :KK43: bi çözüm bulsam uyku düzenine offffffff

2. 29 Eylül 2010
  3. balaysun

balaysun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yok mu bi fikri olan :KK43:

4. 30 Eylül 2010
  5. Asu

Asu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim bebeğimde aynen öyle.yarım saat uyusun diye savaş veririm ayağımda tam uyudu diye indireyim derken hemen açar gözlerini bidahada uyumaz. torba salıncak aldım içinde uyumadı.ayağımda uyutup koyayım derken uyandı bidaha uyumadı..neler neler denedim.. tatilde bi cafede hamak vardı.çok uykusu gelmişti oraya koydum yanımdaydı.sürekli salladım 2 saat uyudu.o ümitle eve gelir gelmez hamak kurdum odanın ortasına ama yine olmadı yine olmadı... halimiz komedi.hamakta 10 dakika sallanarak uyuyo sonra 10 15 dk kendi uyuyo ve hemen uyanıyor eğer hamak sallanmıyorsa..uykusunu alamadığı içinde tüm günü huysuz geçiyor çok üzülüyorum.tek çare oturup uykusunu alna kadar ayakta sallamak.bunada ne ayak dayanıyor ne bacak.kendimden geçtim bebeğim hergün bu kadar sallana sallana beynine zarar gelecek diye korkuyorum.çaresizim bende..bu arada bebeğim 1. aydan beri böyle şu an 8 aylık umarım tez zamanda normal bebekler gibi uyur...çaresinin olacağını sanmıyorum ama yinede umutla takip edeceğim bu sayfayı.. :)

6. 30 Eylül 2010
  7. refref

refref Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    alışmış bebekler çok zor kendi kendine oynayıp yorulana kadar imkansız bence..

8. 30 Eylül 2010
  9. balaysun

balaysun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    off valla yaaa çok kötü durumdayım ben de :KK43: artık zor geliyo çok zor bi bebek oldu herşeye ağlıyo tabi ben de :KK43::KK43:

10. 30 Eylül 2010
  11. aysecikcik

aysecikcik sağlıklıyım...yeter bana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben de istiyorum bebeğim kendi kendine uyusun..sallamaya alıştırmak istemiyorum...bebeğim 38 günlük...nasıl başaracağım bilemiyoru:1no2:m...

12. 30 Eylül 2010
  13. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim bebeğimde bugün 16 günlük yeni alıştı sallamaya ama bazen yapıyor yada göğsümde yatıp uyumak istiyor uykusu olduğundada emerken uyuyor
    ama beşiği sallamamı istiyor bende çok korkuyorum sürekli beşiği sallamamı isterse diye

14. 30 Eylül 2010
  15. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım daha küçük seste uyumaya ve sallamadan uyumaya alıştırırsan ne güzel olur valla..bizimki 1 yaşında hala sallıyoruz..artık salıncaktan da sıkıldı gündüz neyi denediysem reddediyor ama biz diş çıkarıyoruz ondan huysuzluğu..benim size önerim dönence olacak..benim oğlum ilk başlarda istemedi 15 dk oyalanıyordu bizde rahat yemek yiyorduk iyi oluyordu ama büyüdükçe alıştı öğlen uykularını yatağında kendi kendine uyuyordu..dönencenin slov müziklerinde uyutabilirsiniz..

16. 1 Ekim 2010
  17. zehrakca

zehrakca DERENİM BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim kızım da ayağımda salanmadan uyumuyor ama bazen özellikle de dışarıda uygun ortam olmadığında kucağıma alıyorum başını omuzuma gömüyor gazını alır gibi sırtını tıpışlayıp şarkı söylüyorum ya da pışş.. pış.. uyuyor sonra da evdeysek beşiğine koyuyorum. dışardaysam kucağımda uyuyor.çözüm değil tabi ama en azından sallamaktan çok sıkıldığınızda deneyebilirsiniz.

18. 4 Ekim 2010
  19. lioness81

lioness81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    aynen benim bebişde sürekli sallanmak istiyor.uyuduktan sonrada sallanmak istiyor.bırakınca ağlıyor,uyanıyor,uykusu bölündüğü için huysuzlanıyor.hadi gündüz neyse,ama gecede istediği için çok zor oluyor.şu anda 47 günlük,acaba hep böylemi devam edicek.nasıl bıraktırabiliriz???