Salon ve Oturma Odası Ayrımı

Konusu 'Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu' forumundadır ve joey tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

11 Aralık 2009
    Konu Sahibi : joey
  1. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Şahsen ben evim olduğunda salon ve oturma odası diye ayrım yapmayı asla düşünmüyorum. Salon özeldir, daha ağır eşyalarla döşenir, misafir içindir, çocuklar girmez, haftada 1 ya da 2 kere gelecek misafir için ayrılmıştır.

Evin en büyük ve güzel odasınında ferah ferah oturup günümü gün etmek varken neden kendimi ufak bir oturma odasına atayım? O odayı o kadar döşeyip edip, işlevsiz bir halde bırakayım? Oturma odası yapacağıma hobi odası yaparım daha mantıklı benim için. Ve tüm oturma faaliyetlerimi salonda yaparım kaydirigubbakcemile3

Siz ne diyorsunuz peki hanımlar? Bu ayrımı yapanlar neden tercih etti? Ya da yapmayanların fikri ne? Merak ediyorum açıkçası CADIARZU

2. 11 Aralık 2009
  3. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    açıkcası bende senin gibi düşünüyorum salonumu daha ck seviyorum o kadar esya aldık orada duruyor bi misafir gelsede kapım acılsa diye üzülüodur kaydirigubbakcemile3 ev döşenirken annemler fln herkes karısıp konustugu için aman ne yapıosanız yapın dedim 2 takım aldık bizde salon ve oturma odası yani

4. 11 Aralık 2009
  5. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    allahtan bizim evde ve nişanlımın evinde de salon-oturma odası ayrımı olmadığı için bize o konuda karışacak kimse yok :) ne bileyim çocuklar içinde zor "cısss girme o odaya, salona girilmez!" falan kaydirigubbakcemile3

6. 11 Aralık 2009
  7. royem

royem kavgamin-cicegi Üye

Beğenildi:
    1.303
    Ödül Puanları:
    238
    oldum olasi su salon ve oturma odasi fikrini anlayamadim....neden misafire ayri kendine ayri oda yapilsin ki...ben olsam salonda oturur,diger odayi ya cocuk odasi yada islevsel bir oda haline getiririm...

8. 11 Aralık 2009
  9. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    bızım de oyle oturma odası ,salon yoktur aslında ..

bız kısın oturma odası adı altında dosedıgımız oda da oturuyoruz ,sıcak oluyor dıye..

yazın da salon dıye adlandırdıgımız yerde oturuyoruz serin oluyor dıye :)

10. 12 Aralık 2009
  11. SeHNaz

SeHNaz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    bende oldumm olasi anlamamisimdir salon ve oturma odasi isini
    valla benim evimde sadece oturudugumuz oda var zaten almanyada faaln hic görmedim kimsede salon oturma odasi ayrimini herkes bi odada oturup kalkar misafir geldigindede o odada otururlar

12. 12 Aralık 2009
  13. prensesa

prensesa eaeaea Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende salonu kullanıyorum ferah ferah :)

14. 12 Aralık 2009
  15. caponumm

caponumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    biz yıllardır salaon oturma odası bir arada kullanıyoruz çok da rahatız enine bı-oyuna koca odaya yayılıyoruz diğerinde tıkış pıkış oluyorsun boşuna odanında birini kullanmış oluyrsun odadadn tasarruf koltuktan tasarruf
    tek sıkıntı bizim evde misafir geldiğinde sadece salondakikoltuklar açıldığı için herkes erkenden yaıtor misafire diyemiyorsun geçde sen dinlen uyu filan diyemiyorsun bir tek sorun burdaa

16. 12 Aralık 2009
  17. karabiber01

karabiber01 11haziran 79.4 kilo Üye

Beğenildi:
    503
    Ödül Puanları:
    188

AY canımm yaa ne kadarr güzell anlatmışsınnnnn
    aslındaa en güzelii ikincii şıkkın eşimdee hepp bunuu savunurrrr

18. 13 Aralık 2009
  19. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

sitede ev resimlerine bakarken aklıma geldi bu aslında. birçok kişi böyle bir ayrım yapmış. merak ettim neden diye.

mesela you_know aileler karıştığı için öyle yapmış, Sumak kışın küçük odayı ısıtmak daha kolay olur diye...

benim nişanlıma küçük odalarda sıkıntı basar zaten, onun da oturma odası isteyeceğini sanmıyorum kaydirigubbakcemile3