Salsa yaparak incelmek

Konusu 'Egzersizler' forumundadır ve tomb_raider tarafından 14 Kasım 2010 başlatılmıştır.

14 Kasım 2010
    Konu Sahibi : tomb_raider
  1. tomb_raider

tomb_raider Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41

merhabalar,
    1 2 haftadır salsa öğrenmeye çalışıyorum.Her gün vakit ayrılmıyor tabiki,haftada 2 3 gün 1 saat kadar çalışabiliyorum.Aslında spor olarak düşünmemiştim eskiden beri dans öğrenmeye merakım olduğu için salsa öğrenmek istemiştim.Geçen gün farkettimki bacaklarım toparlanmış,görünümü düzgünleşmiş,şekillenmiş:) Aynı sıkılığı vucudumun üst kısmındada farkettim.Abartmıyorum gerçektende değişiklik vardı.İnanırmısınız nasıl bir mutluluk,nasıl bir moral oldu bana.
    Dans etmek kesinlikle çok güzel.Pozitif enerji veriyor,kendine güven geliyor.Hem dans ediyorum,hem egzersiz yapıyorum.İlk defa bir dans öğreniyorum ama herkes öğrenebilir.Şuanda temel figürlerdeyim,bir an önce birçok hareket öğrenmek istiyorum.
    Aramızda acaba salsa yada başka bir dansla ilgilenen var mı?Bana sorarsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.Netten videolara bakın,salsa gibi daha bir çok latin dansları var merengue rumba tango gibi,ama ben en çok salsa yı beğendim ve en çok öğrenilende salsaymış zaten.Önerimi paylaşmak istedim:) sağlıklı günler dilerim:)

Son düzenleme: 26 Eylül 2011
  2. 14 Kasım 2010
  3. Mermaid26

Mermaid26 evrekkaaaa Üye

Beğenildi:
    350
    Ödül Puanları:
    188
    evet salsa cok kivrak bi dans oldugu icin bacaklarinda fln incelme yapar...
    ah zayiflama garketmeden olunca daha bi guzel oluyo:KK31:
    bende bi ara oylesine zevkine dans ediyodum o zaman bayagi zayiflamistim
    ama simdi biraktim
    tekrar baslasammi ne:KK53: biraz toparlansin vucudum

4. 17 Aralık 2010
  5. tomb_raider

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Başla canım kesinlikle başla.Tabiki gark etmiceksin o zaman kesin oluyor:KK70: epey zaman geçmiş ama başladınmı acaba?

6. 17 Aralık 2010
  7. tomb_raider

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Yaa bu arada kızlar yokmu dans eden,dans etmeyi seven inanmıyorum halbuki olmalı vardır mutlaka dimi :KK60:
    Yani dans özellikle bayanlar için çok estetik,çok sosyal,çok ta egzersiz yanlısı.
    Ben geliştirdim kısa sürede bir çok kimbinasyon öğrendim.Önceleri eğreti duruyordum ama şimdi herkes çok şık durduğunu söylüyor.Dans gecelerinde piste çıkmaya başladım:86:

8. 20 Aralık 2010
  9. Mermaid26

Mermaid26 evrekkaaaa Üye

Beğenildi:
    350
    Ödül Puanları:
    188
    bende tekrar basladim canim , basladim dediysem oyle duzenli olarak yapmiyorum ama
    dans etmeyi sevdigim icin kafama estikce oynarim:KK70:
    oryantal , hip hop o tarz seyleri becerebiliyorum iki alakasiz sey ama neyse:KK53:

salsa bana daha zor gibi geliyo

Son düzenleme: 20 Aralık 2010
  10. 12 Ocak 2011
  11. tomb_raider

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    hmm süpersin canım bunları becermek cidden marifet.başarılar dilerim her zaman :)

12. 24 Ocak 2011
  13. Mermaid26

Mermaid26 evrekkaaaa Üye

Beğenildi:
    350
    Ödül Puanları:
    188
    saol canim
    Salsa yapabilmek maritef bence:KK9:
    bi ara denemistim hatta cok artistik bi hareket
    ogrenmistim:KK76: ama salsa dedgin iki kisiyle zevkli oluyo bence
    o yuzden ben yine tek basima yapabilecegim danslara dondum:KK1:

14. 31 Ocak 2011
  15. grace12

grace12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    KK dan uzun suredir bircok konuda fikir aliyordum. Salsa ile ilgili tek baslik bulmak sasirtici oldu. Daha dolu bir icerik beklerdim.Sasirdim...

Konuya doncek olursak. Erkek arkadasim ve ben gecen sene 3-4 ay kadar salsa dersleri aldik. Ama bende bir yerlerde koptu.Samimiyetle birkac sey sormak istiyorum size.
    1) Erkek arkadasim ritimleri zor algiliyor ve biz ayni hizda ogrenemeyince benim hevesim kaciyor.Sizde de boyle seyler oluyor mu_?
    2)Dans etmeyi cok seviyorum. Erkek arkadasimi da. Ama sadece erkek arkadasimla dans etmek istemiyorum. Baska partnerlerle de dans etmek istiyorum.Siz de boyle hissediyor musunuz_?
    3)Ben dominant bir karakterim birazcik. Salsa da erkek egemen bir dans. Erkek arkadasim ritmi zor yakaliyorken dansi yonlendirmek zorunda hissediyorum kendimi. Disardan bakan gozuyle komedi, benim acimda bir sure sonra SIKICI olmaya basliyor. ne yapabilirim_?

16. 31 Ocak 2011
  17. Mermaid26

Mermaid26 evrekkaaaa Üye

Beğenildi:
    350
    Ödül Puanları:
    188
    canim erkek arkadasin kendi istegiylemi ogreniyor yoksa seni yanliz birakmamak icin mi?
    yani onun huynu bilmiyorum ama belki bi sure baska partnerlerle dans etsen hirslanir ve
    daha cok calisir boylece aradaki acigida kapatmis olursunuz bilmiyorum:26:

18. 31 Ocak 2011
  19. grace12

grace12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yani aslinda isteyerek gidiyor. Hernekadar ilk basta o tango ben salsa diye farkli dans turlerini direttiysekde tabiki benim dedigim oldu :KK1: :90:
    Hirslaniyor , dans etmek istiyor ama onu calistirirken ben tukeniyorum ...
    Hocamizla dans ediyorum mesela. Bitmesin istiyorum. Nasil mutlu oluyorum anlatamam.
    Ama dedigin gib baskasiyla dans etmemi bunyesi kaldirmaz. Trip ustune trip atar. Hocayla dans etmekten keyif aldigimi soyledigimde hocaya bakisi degisti! Gozleri portletmeler falan... :KK3: