Sam hzl uzasn, yumuasn, parlasn, kolay ekil alsn,krlmasn diyenler buraya

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve Demet tarafından 18 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

18 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Demet
  1. Demet

Demet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar kendim 6-7 aydır uyguluyorum bu bakımı sonuç harika saçım çok hızlı uzuyo parlıyo (önceden çok mat tı) yumuşacık ve günlük 180 derece uyguladığım halde saçlarım kırılmıyo. kaldıki benim saçlarım çok kuruydu kestirirdim ertesi gün yine kırıklar hal böleyken uzatamazdım ama ilk kez saçın uzun neyse lafı uzatmadan bakıma geçeyim..

badem yağı
    susam yağı
    buğday yağı
    menekşe yağı
    hint yağı
    sarımsak yağı
    jojoba yağı

bu yağlardan 1 er şişe alın ve hepsini bi kavanoza boşaltın bakım yapacağınız zaman 5 tatlı kaşığı alın 1 yemek kaşığı zeytinyağı , 1 yemek kaşığı elma sirkesi 1 tanede yumurta sarısı ekleyin ve saç diplerine uygulayıp bi naylonla sarın

saçınız yağlıysa 1 saat bekletmeniz yeterli olacaktır. saçlarınız benimki gibi kuruysa istediğiniz kadar bekletin.

ben bu bakımı haftada 2-3 kez yapıyorum. ve haftada 1 veya 2 kezde pirinç suyu kullanıyorum sonuç gerçekten inanılmaz.

bunların yanı sıra şampuanıma 1 yemek kaşığı bal daha fazlada olabilir onarıcı özelliği var. 1er ampul bemiks, bepanthene ve evigen kırdım.

birde entele aldım ama onu daha 2 kez kullandım ama entele haricinde de yukardaki bakım mükemmel sonuçlar veriyo..:lepi:a.s.a.s.

2. 18 Temmuz 2008
  3. dsd05

dsd05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim bu pirinç suyu ne bi ve nasil yapiliyor bi orasini anlamadim

4. 18 Temmuz 2008
  5. Demet

Demet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım pialv yaparken pirinçi ıslatırız ya o ilk suyunu al saç uzatmaya faydası var. yalnız saç kremini kullanmadan önce dök saçına v biraz beklet sonra saç kremini kullan çünki sertleştirebiliyo

6. 18 Temmuz 2008
  7. MissLavinia

MissLavinia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    108
    pirinç suyunu bende duymuştuma.s saçı uzatıyomuş ve besliyomuş..hem japonlar da pirinç çok tüketiyolar ve saçları ne kadar güzel ve dolgun öyle değil mi?yerimsenibena.s. bu karışım ne kadara mâl oluyor acaba?şakkıdı

8. 18 Temmuz 2008
  9. Princess

Princess Guest

bu karışım biraz fazla galiba.
    1 litreyi bulur herhalde.
    bir de sarımsak yağını saçımıza sürersek kokmaz mı?
    çünkü yıkansa bile kokusu cıkmaz gibi sarımsağın..

10. 19 Temmuz 2008
  11. Demet

Demet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

zytinyağı hariç yağların fiatı 23 ytl entele 5 ytl bemiks, bepanthen ve evigen 3ü 10,05 ytl hepsini birden almak istersen yüklü olabiliyomuş... ben yavaş yavaş aldım. günlük saç yıkamama rağmen bepanthene bemiks ve evigenden hala 2 ampul var ve alalı 1 seneye yakın oldu....

yok ya küçük reçel kavanozları olurya ben ona koydum doldurmadı bile..
    sarımsakta o kadar şeyler karışıyo ki kendi kokusu o kadar baskın olmuyo yıkadığın anda koku filan bitiyo...
    ben dün saçımda bakım varken eşimin yanında bile oturdum koksa kesin kovardı beni yanından..:enbuyukkk::enbuyukkk:

12. 19 Temmuz 2008
  13. MaLiBu

MaLiBu ....mucize..... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bu yağların en küçük şişesi 20 ml ve tanesi genelde 1,75 oluoo:) hesaplayın gerisini:)

14. 19 Temmuz 2008
  15. Demet

Demet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben saçımı önce bi naylonla sonrada bi tülbentle sıkıca bağlıyorum kokudan eser kalmıyo valla ama ben yıkayana kadar koksada yine yapardım saça çok önem veriyorum çünki.

16. 19 Temmuz 2008
  17. marsel

marsel Guest

kızım 7 yaşında ve saçları ensesine değmedi henüz:çok üzgünüm:

hayır bişey değil kendi çok sıkıntı yapıyor...
    pirinç suyunu nasıl kullanağımızı tam net açıklayabilir misin??

18. 19 Temmuz 2008
  19. Demet

Demet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    saç kremini kullanmadan önce pirinç suyunu döküp 5 dk bekletiyorum masaj yaparak kremden önce yapmamın nedeni saçı sertleştiriyo olması. hint yağının da uzatma etkisi var onuda denemelisin bence