Sanal alemdeki sanal yüzler...

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve Exorcist tarafından 28 Nisan 2007 başlatılmıştır.

28 Nisan 2007
    Konu Sahibi : Exorcist
  1. Exorcist

Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    Sanal alemdeki sanal yüzler,

internet ortamına girmeye başladığınız zaman bir şekilde farklı insanlarla karşılaşır, tanışırsınız. Bu tanışmalar bazen mail grupları, bazen forum siteleri, bazen de zaten biriyle tanışmak amacıyla girdiğiniz sohbet odalarında gerçekleşir. Maillerle ya da anlık ileti gönderilmesini sağlayan programlarla ilk Merhaba'ların arkası gelir. Siz kendisinizsinizdir ya zannedersiniz ki karşınızdaki sizin gibi... İşte bu noktada yanıldınız; ya zaten kendini tanıtırken baştan sona yalan söylemiştir karşınızda ki ya da evet kendini tanıtırken çoğu söylediği doğrudur... Ama fark etmiyor her iki durumda da niyeti bozuk olduktan sonra... Bir kere zaten baştan kendini farklı biri olarak tanıtmış ve siz bunu bir şekilde fark etmişseniz ki internet alemi çok büyük ve geniş olsa da mutlaka fark ediyorsunuz bu o kadar yıkmıyor sizi çünkü daha kötüsü var.

Size kendisiyle ilgili doğru şeyler söyleyen, sizin güveninizi kazanan, artık onu belki arkadaşınız belki dostunuz hatta belki de sevgiliniz olarak gördüğünüz kişiler... Bir süre fark etmiyor olabilirsiniz durumu ama eninde sonunda uyanıyorsunuz ve işte büyük bir yıkım... Artık un ufak olan parçalarınızı toplayacak kimse olmuyor yanınızda çünkü başka bir gerçekle daha karşılaşıyorsunuz siz sanal alemdeki o sanal yüze kapılıp gitmişken gerçek alemdeki gerçek yüzlerden uzaklaşmışsınız farkında olmadan.

Yeni insanlar, yeni yüzler tanımak size yeni hayatların kapısını açabilir. Bu güzel bir şeydir. Yeni dostlar edinirsiniz. Yeni dostlar yeni tecrübeler, yeni bilgiler demektir çoğu zaman. Bu da güzel ama...
    Evet, sanal alemde gerçek yüzler yok mu? Mutlaka var...

Umarım her zaman sanal ya da gerçek hep dost, dürüst ve samimi yüzlerle karşılaşırsınız.

€xorcist

2. 28 Nisan 2007
  3. imperfect

imperfect Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ilginç insanlar var ama tamamen kötülemek de doğru değil. sonuçta şu an bunu bir foruma yazıyorsak biz de o sanal yüzlerden oluyoruz. paylaşım güzel ama abartılmadığı sürece. yeni birini tanımak, nette olsun, dışarda olsun aynı riski taşıyor. dikkat ettiğimiz ve tedbirli olduğumuz sürece paylaşımın zararını görmedim.

4. 28 Nisan 2007
  5. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    insanları ne yüzyüze nede çet yaparak tanıyamayız.çünkü birini tanıya bilmek için zamana ihtiyaç vardır.ne şekilde görüşmek,konuşmak olursa olsun yine yalan söyleyebilir.

6. 28 Nisan 2007
  7. Exorcist

Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    benim bahsettiğim zaten sanal ya da gerçek yüzler sanal olmasın yeter ki ve sanalda tanımak aslında çok şeyi değiştirmiyor bence insan her koşulda insandır ben öyle bakıyorum sanalda da olsa gerçkete de olsa tanışıyorsunuz bir şekilde hatta yıllara dayanan bir arkadaşlık, dostluk ya da dediğim gibi sevgi yaşıyorsunuz ve sonunda birden uyanıyorsunuz aslında bu sanalda olmuş gerçekte olmuş fark etmiyor kötü olan tarafı günümüzde ne yazık ki sanal yüzlerin iyice artmış olması

ha gerçek yüzler yok mu tabi ki var ama sayıları o kadar azalmış ki üzücü bir durum ama malesef öyle

8. 28 Nisan 2007
  9. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Bende yalan yok. Neysem oyum.

10. 29 Nisan 2007
  11. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bencede çünkü buraya üye oldum nedeni iyi bir arkadaş belki bir insanın derdine derman olmak ve derdime derman aramak.

12. 15 Mayıs 2007
  13. siyahxixn-matemi

siyahxixn-matemi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cok haklısın exorcist benımde acı bır deneyımım oldu. aslında kımseyle konuşmam ben nette ama bır oyun sıtesınde cocuk cok bela okuyordu bende buyugum ya bela okumamasını donup dolaşıp kendısıne gelecegını falan soyledım soylemez olaydım .daha sonra abla abla dıye msn ım verdım yardımcı olmak amacıyla onun yaşında oğlum var bunuda soyledıgım halde ılla msn de camerayı acmamı ıstedı cok yalvardı hanı dedın ya herkesı kendın gıbı bılmek nerden bıleyım kı cok özür dılerım cam dan bana bılmem neyını gosterecegını ayyy nasıl şok oldum cok iğrendım ınsanlardan asla kımseye guvenım kalmadı bu ınt. sıtelerınde özel e HAYIR buda acı bır tecrubedır .karşısındakını kendı gıbı bılenlere duyrula

14. 16 Mayıs 2007
  15. mehalp76

mehalp76 Guest

ne yüzler tanıdım gerçek denen alemde binlerce yüzü olan,belki ondandır sanal dünyanın dostluklarına daha çok güveniyorum.umarım ben de hayal kırıklığına uğramam.çünkü kendim gibi biliyorum herkesi ne isen o olmalısın diyerek,yanılmaktan da korkuyorum bazen gerçek hayatta çok yanıldım diye..herşeye rağmen,paylaşmak güzel bence,bu sanal da olsa...

16. 16 Mayıs 2007
  17. bilgebilge

bilgebilge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    60
    Ödül Puanları:
    78
    Benim de başımdan sizinkine benzer bir olay geçti...

Biriyle çok iyi arkadaş olduk, buluşmaya da karar verdik, ama sabırsızdı o...beni çok fazla sıkıştırdı...Sonra severek ayrılmak zorunda kaldık, ben istedim diye, yoksa devam ederdi...

Ama şunu rahatça söyleyebilirim ki erkeklerin 100 de 90 ı NETTE ÇOK İYİ SALLIYOR, YALAN ATMAKTA USTALAR YANİ..

Bi de birkaç önemli şey söyleyim:

Netteki erkekler birkaç nedenden dolayı chat yaparlar:

1)Kızlarla eğlenip, cam(camera)da orasına burasına bakmak...

2)Sadece hoş vakit geçirmek, yani maksat konuşmak kim olursa olsun farketmez, yeni tanıştıkları kişiye arada laubali sözler de söylerler nabız yoklamak için, bir şey demezseniz daha da ileri giderler, yani nabza göre şerbet...

3)Ciddi bir arkadaşlık peşinde olanlar da var, ama aynı anda HEM BAYAN HEM ERKEĞİN BU KATEGORİDE OLMASI ÇOK ZOR!!!

BU KONU AÇILMIŞKEN TECRÜBELERİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM.

ALLAH SONUMUZU HAYRETSİN!