Sancl adet olmaktan bktm

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve aycank tarafından 14 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aycank
  1. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar biliyorum adet olmakta bi nimet aslında çoğu insan bunun için ilaçlar kullanıyo ama benim çok sancılı oluyo böle bağırarak ağladığımı biliyorum hadi ağrıyı bi şekilde ağrı kesiyle atlatıyorum ama bukadar yoğun kan gelen varmıdır acaba ilk 3 gün müthiş kanamam oluyo her 3 gün dışına taşıyo _ki ben kalın büyük pedlerden kullanıyorum her defasında her yerim kan oluyo çok iğreniyorum artık dayanamıyorum doktora gittiğimde bi sorun yok demişti rahimde küçük bi yara var sadece.nebiliyim bekarkende çok olurdum ama bukadar değil bıktım gerçekten ağrısı bi dert kanamsı ayrı dert.geceleri uyuyamıyorum her an dışarı taşacak eşim görecek diye .benim gibi varmı aranızda varsa ne gibi çareler buldunuz çocuk bezi kullan diye dalga geçiyo artık arkadaşlar

2. 14 Ağustos 2009
  3. sarxixcivciv

sarxixcivciv Kıymetlimizsin meleğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben senelerdir sancılı regl olurum canım benim...belim agrır karnım agrır....ayaklarım titrer o gün pert olurum anlıycagın....regl bitene kadar hafif karın agrın sürer..şimdi regl öncesi boscopan içiyorum gayet iyiyim...her ay her regl olurum bu konuda sorun yok....o yüzdende rahatlıkla agrı kesici içerim

4. 14 Ağustos 2009
  5. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun canım olabilir bazı bayanlarda bu durum sen doktorunada bir sorsana bunu ama hep öyleyse normaldir büyük ihtimalle belki bebek sahibi olduktan sonra düzelir tatlım yaa

6. 14 Ağustos 2009
  7. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bebek sahabi olabilsek ahhhhh teyzelerimde böleymiş doğumdan sonra düzelmiş benimde tek umudum o.ağrısını geçtim artık bukadar fazla olmak beni mahvediyo zaten çok zayıfım hiç gücüm dermanın kalmıyo okadar özeniyorumki adet olduklarında normal hayatına devam eden insanlara

8. 14 Ağustos 2009
  9. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    valla bizim burda öyle regl sancisi cekenlere dogum kontrol hapi öneriyolar
    kimisinin hic agrisi kalmiyo
    kimisi cok hafif hissediyo
    ve bende asiri agri cekenlerdendim
    nezamanki dügünümden 2ay önce dogum kontrol hapi kullanmaya basladim gününü bilmesem ne agri ne sizi cok sükür
    bende cok ise yaradi

10. 14 Ağustos 2009
  11. EU2

EU2 Guest

canım bende ilk 3 gun yerleri tırmalıyorum resmen ölmek isdiyom o kadar felaket oluyorum ...
    evlen gecer dediler evlendim yok dogurunca dediler dogurdum yok ....
    aynı hep ...
    benimde ilk uc gun felakettttttt yogun oluyorummm ... cogu kez dısarı taşmıştır yataktada ama yapacak bişi yok ... canım bizimde bunyemiz boyle demek ... artık eşim alıştı taşmasına felem :kedi: oda yadırgamıyor artık ... eşinden de bu konuda cekinme nereye kadar cekinceksin ...

12. 15 Ağustos 2009
  13. mavi_lina

mavi_lina *** FENERBAHÇE *** Üye

Beğenildi:
    601
    Ödül Puanları:
    113
    Öncelikle geçmiş olsun. Adet döneminde buscopan plus (plus daha etkili ) kullanırsan iyi gelecektir arkadaşım. Oldukça etkili bir ilaç , ilacı aldığından 15-20 dk içinde etkisini gösteriyor.

14. 15 Ağustos 2009
  15. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    buscopan plus kullandığımda kanamam artar mı acaba.ben mejezik kullanıyorum etkisini hemen gösteriyo ama kanamadada artış oluyo zaten çok

16. 18 Ağustos 2009
  17. reses

reses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    buscopan plus'ı ben de ilk günlerimde kullanıyorum ve kısa sürede ağrımı geçiriyor, o yüzden hayat kurtarıcım hep çantamda, ofiste çekmecemde.. kısacası yanımda taşırım. Hem diğer ağrı kesiciler gibi kanamayı arttırmıyor çünkü etki mekanizması farklı, ağrı kesici değil, kasılmaları azaltıcı bir etkisi olduğundan kanama üzerine azaltıcı ya da arttırıcı bir etkisi yok. Bence güvenle kullanabilirsiniz.yerimseniben

18. 18 Ağustos 2009
  19. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    benim çok yoğun kanamam olmaz ama müthiş sancılı ağrılı geçer,midem bulanır ,tansiyonum yerlerdedir,gözüm kararır,yatarım hep ayakta duramam,istifrah ederim bazen,hatta bayıldığımda olmuştur.. kuvvetli ağrı kesici içmeden duramam hafifletir oda ama geçirmez yine de...doğumdan sonra bile geçmedi...15 yıldır 2-3 tür rahat geçtiği adetimin...hepimize kolay gelsin ..