Sanirim alisilmamis bir gebelik yasiyorum.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sofistik tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : sofistik
  1. sofistik

sofistik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese merhaba,
    16 haftalik gebeyim hic mide bulantilarim olmadi sadece ilk aylarda eksi ve tuzluya biraz dustum.Ozellikle bir sey asermedim. 10-15 gun oncesine kadar normal bi istahim vardi birden kesildi. Hic aclik hissetmiyorum yemek zorunda oldugum icin kendimi zorluyorum. Cogu gebelerin istahi bu aylarda cok acik olur bende tam tersi oldu. Hamileligini mide bulantisi olmadan istahsiz geciren var mi? Istahsizlik beni korkutuyor bebegin sagligi hakkinda kotu seyler geliyor aklima, bu durumu yasayanlardan yardim istiyorum.

2. 28 Mayıs 2009
  3. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    öncelikle sağlıklı doğumlar dilerim şimdiden canım..
    bende 6 aylık hamileyim.. çok şükür bugüne kadar ne bulantı ne baş dönmesi beni rahatsız edecek bana sıkıntı verecek hiçbişey yaşamadım ben.. iştahımda önceden olduğu gibi yani öyle abartı bir iştahım yok ama iştahsızlıkta yok bende ...
    önemli olan bebeğin sağlığı canım..
    doktorum bebeğin çok iyi olduğunu söylüyor gerisinide takmıyorum kafama

sana tavsiyem doktorunla görüşmüyormusuni neler diyor bu durum hakkında ,önemli olan onun bilgisidir.

4. 28 Mayıs 2009
  5. sofistik

sofistik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tesekkur ederim bende sana saglikli dogumlar diliyorum.
    Henuz bu durumu doktora sormadim cumartesi randevu aldik o zaman soracagim. Ama kotu bir sey soylemesinden cok korkuyorum cunku simdiye kadar hamilelerin asiri yedikleri doymak nedir bilmediklerini gorduk, duyduk, okuduk benim durumum cevremdekilere cok garip geliyor.

6. 28 Mayıs 2009
  7. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende dört aylık hamileyim şu ana kadar hiç bulantı ve aşerme olmadı doktor da zaten bu saatten sonra olmaz artık dedi. iştahım da öyle abartı değil eskiden nasıl acıkıyorsam yine aynı. şu ana kadar bir kilo aldım doktor zaten ilk üç ay kilo alma dedi diğer aylar ise aylık 1 veya 1,5 kilo alırsan iyi olur dedi.

8. 28 Mayıs 2009
  9. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    aynı şeyleri bende yaşadım canım, hatta son 2 aya kadar doğru düzgün kilo bile alamıyordum. kendimi zorlayarak da olsa 3 öğün yemek ve ara öğünlerimi aksatmadan yemeğe dikkat ettim, bol bol süt içtim, ceviz, fındık ve balığı bol miktarda tükettim, hatta karnım bile yoktu doğru düzgün, kayınvalidem inşallah normal bi çocuk olarak dünyaya gelir bile diyebildi bana. ,sabahlara kadar ağladım. hiç mide bulantım olmadı, hiç aşermedim. ve noldu biliyormusun, Allahım bana dokuz ayın sonunda 4 kilo 240 gram, 56 cm. bi erkek bebek hediye etti, kaynanacığımda ettiğinden utandı.

10. 28 Mayıs 2009
  11. sofistik

sofistik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Cok tesekkur ederim kizlar valla moralim duzeldi. Tek istahsiz ben degilmisim.Bebegin beslenmesinden cok bebegin hayatindan suphe ediyordum daha once bi dusuk yasadigim icin bu tarz kotu dusunceler geliyor aklima maalesef.

12. 28 Mayıs 2009
  13. canım ben ikizlerime hamileyim ben 4 kilo verdim hamilemiyim belli bile değil. sadece salatalık domates çorba içtim tabi meyve.. dr söyledik dr onlar zaten senin kanından besleniyor dedi. sen sağlıklı besleniyorsun dedi.ve şimdi 18 hafalık hamileyim. ben 17. hf düşük tehlikesi atlattım. hastanede yattım serumlardan sonra iştahımaçıldı 1 kilo kadar aldım.annem sağolsun.şimdi herşeyi yiyorum.. sende kafana takma sana verilen ilaçlar takviyedir..

14. 28 Mayıs 2009
  15. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende şuanda 27. haftanın içindeyim benimde öyle abartıldıgı kadar iştahım bulantım vs olmadı sadece sabahları sarı su çıkartıyodum ama soğan kavururken yemek pişerken filan hiç öyle midem bulanmadı yememi içmemi hiç etkilemedi şükür çok iyi geçti o dönemlerim hala daha iyi geçiyo işta konusuna gelince ilk aylarda gece acıkmalarım oluyodu yemek yiyemiyodum yatarken zorla süt gece uyannıncada muz yiyodum
    yani öyle homini olmadım hiç zaten şuana kadar toplamda 5 kilo aldım

16. 28 Mayıs 2009
  17. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ayy canım kayınvaldene gıcık oldum doğrusu:eek:klava:

valla bende şuanda 6. ayımı bitirdim 7. aya girdim ama hala 5 tplamda 5 kilo aldım hamile oldugumu bilmene anlamıyo o derece ama doktorum oğlumun kilosunun çok iyi oldugunu söyledi sositososito

yani anne yiyo ama bebeğe gidiyo tüm besinler
    söylemesi ayıp kıllarım tırnaklarım bile geç uzar oldu tüm besinler bebişime gidiyo

18. 28 Mayıs 2009
  19. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    sağol canım, bende gıcık oluyorum zaten ona...