Sanırım biraz sorunluyum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ademir47 tarafından 27 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ademir47
  1. ademir47

ademir47 evimin erkeği... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de aranıza yeni katıldım. Sanırım biraz sorunluyum. 9 aydır işsizim. Evde oturmaktan çatladım. Duvarlar üstüme üstüme geliyoo. Bu arada hazır evdeyken çocuk yapayım dedim. Sol kanal tıkalı çıktı. Ayrıca maddi sıkıntılardan dolayı kocamla aramız limoni. Ha bi de babam ve kardeşim iflas ettikleri için kira ödeyemediklerinden evden atılma aşamasındalar. 1 haftaya kadar eşyasız ve evsiz kalacaklar. Hadi beni hayatın güzelliklerine ikna edin. Bu arada çok şükür sağlıklısınız demeden önce parasızlıktan dolayı artık okula gönderemediğimiz beyin felçli bir kardeşim var.
    kötükedihüso

2. 27 Mayıs 2009
  3. gozdem18

gozdem18 Aşka Aşık.. Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Üzdünüz beni.

Ayrıca bebek evde can sıkıltısından yapılacak birşey kesinlikle değil. Hele de eşle aradaki problemler düzelmeden. Maddi problemler yaşanırken.

Sizi birşeye ikna edecek değilim. Sadece bunları kötü bir ruh haliyle yazdığınızı düşünüyor, kendinize geldiğinizi umarak kendimi teskin ediyorum. Yok diyorsanız, depresyona sürüklenmeniz an meselesi. Silkinin ve kendinize gelin.

Saygılar ve sevgiler..

Son düzenleme: 3 Temmuz 2009
  4. 27 Mayıs 2009
  5. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Hayatta okadar zor durumda olan insanlar varki hayatları dibe vurmuş.Ama onlar isyan etmek yerine hayata inatla karşı çıkıp mücadele ediyor.Bende onlardan biriyim hem maddi hem manevi zorluklar çektim hatta hayat şimdi bitti dediğim bile oldu.Ama ben acı çektikçe güçlendim.Hayatın anlamı sadece doğmak yaşamak ve ölmek değil hayatın tadını çıkartmak zevk almak neden insanlar bunu ço kbüyük bir sorumlulukmuş gibi görüp hemen isyan ediyor anlayamıyorum. ınsan bence bunalrdan kendine pzitif kazanç sağlayarak yaşamalı o zaman kimse hayatı sevmez ki aha ne oldu hayatın anlamına? demi ama negatiflik insanı dibe götürür. kendinize gelin hemen ve hayattaki onca nimet için şükredin allaha yaşattığı için ve bunların kötüsünün olduğu için çok şükredin halinize... iyi günler dilerim

6. 27 Mayıs 2009
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    beyin felçli kardeşiniz için sanıyorum valilk kaymakamlık belediye yardım edebilir.

''hazır evdeyken'' gibi bir düşünceyle anne olunmaz. önce aileniz buna maddi manevi hazır mı öncelikle buna önem vermelisiniz.

anne ve babanızın durumuna gelince elbette maddi sıkıntıdan evden atılmaları çok kötü bir durum. ama herşeyin çaresi var mühim olan sağlık. bir süre sizlerde kalırlar sonra da düzeltirler durumu yavaş yavaş halolur herşey.

sol kanal tıkalı demişsiniz. tıp hergün gelişiyor bir çaresi bulunur.

Allah daha büyük dertler vermesin.

8. 27 Mayıs 2009
  9. ifrit

ifrit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hayatın güzellikleri ortada. ikna etmeye gerek bile yok. ama kimimizin burnunun dibinde biterken bu güzellikler kimimz ise sadece uzaktan izlemekle yetinmek zorunda kalırız.
    hoşgeldin aramıza.
    cocukla ilgili sıkıntın için sağlık kısımlarını bi incele.tüp bebek felanyada işte tıkalı kanallar...
    bi fikrin olur hem tam olarak sorun haline gelmeden bişiler okuyup paylaşırsın.
    burdada takıl bak insanların basına neler geliyor.
    inanırmısın ben her bunalımımda oturuyom diomki anlatayım sunu kızlara asamaıcam galiba diyorum.
    ama burda okuyorum bazı konuları.kendi sıkıntımı hafifletiyorum

10. 27 Mayıs 2009
  11. Arora

Arora Pretty woman :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Yeterince açıklayıcı bir mesaj olmuş..

18 yaşında olmana rağmen böyle düşünebilmen çok ama çok güzel..
    Bir hemcinsim olarak seninle gurur duydum..

ademir47, size de şunu söylemek istiyorum.. Hayatın güzel, yaşamaya değer olduğunu bizim size anlatmamız, sizi ikna etmemiz mümkün değil.. Siz kendinizi buna ikna edebilirsiniz ancak..

12. 29 Mayıs 2009
  13. gozdem18

gozdem18 Aşka Aşık.. Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Teşekkür ederim Cornelia a.s.

Ademir cevap vermemiş açıkçası merakta etmedim değil, ben onun bunun üstesinden gelebileceğine inanıyorum :1hug:

14. 29 Mayıs 2009
  15. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çalışılıp iş bulunur,maaşı azda olsa bı acığınızı kapatırsınız.Kardeşiniz Allah vergısı,şifalar dılıyorum.Babanızın durumu ise,bir dönem sıkıntılı gecebılır tabı,siz onlara destek çıkmalısınız manevı yönden.

En önemlısı maddi yonden kendınızı toparlamadıkça,esınızle aranızı düzeltmedıkce bebk yapmayın derım.Evlat yetıstırmek zor iştir,yemesi giymesı değil,eğıtmesı öğretmesı zordur,ona zaman harcamalısınız doğduğunda...

Hersey hayırlısı olsun hakkınızda,karamsar olmayın ve isyan etmeyın,ımtıhandan gecıyorsunuzdur.

16. 29 Mayıs 2009
  17. iLk

iLk AkreP Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148

18 yaşındasın... Uslübun, yaklaşımın, yaşadığın ağır şeylere rağmen hayata tutunman, bakış açın hepsi ayrı takdiri hakediyor. Umarım hayatının bundan sonra güzellikler içinde geçsin...

Konu sahibi arkadaşım; sizin yaşadıklarınız da kolay şeyler değil elbetteki;

Ama inanın insan isterse herşeyin üstesinden gelebiliyor... Moralinizi yüksek tutun.

Anneliğe hazır olmadığınız takdirde " can sıkıntısı " için bilinçsizce bebek yapmayın.

Bu hayatınızı yoluna sokmak için çok yanlış bir adım olur.

Dilerim hayatınızdaki tüm olumsuzluklar yoluna girer...

Allah yardımcınız olsun...

18. 29 Mayıs 2009
  19. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    işsizlik problem değildir bence. okulumu bitirdikten sonra bende 1 sene iş bulamadım ama evde el işleri yaparak paramı kazandım. hem okudum hem çalıştım. çalşacam dedinmi heryer iş. bazen hep işler tersine gider ama sabretmeliyiz bunlar bizim için ders olmalı. belkide çok uğraşıp yinede tersliklerle karşılaşıyorsunuzdur ama sabretmeli daha çok çalışmalısınız.