sanırım buraya kadar...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seyrantepe tarafından 18 Mart 2009 başlatılmıştır.

18 Mart 2009
    Konu Sahibi : seyrantepe
  1. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet arkadaşlar ne hayallerle evlendiğim adam artık bi yabancı; birbirimize katlanamıyoruz. dün akşam yaptıklarından sonra bi an önce gitmek istiyorum buradan. 8aylık hamileyim bebeğimin zarar görmeyeceğini bilsem uzun yoldan hemen ailemin yanına döneceğim. dün geceden beri düşünüyorum nereye gidebilirim kimin kapısını çalabilirim. allah kahretsin ki ne bi akrabam var ne bi tanıdığım...o kadar çaresizim ki.. artık bitsin istiyorum bu yaşadıklarım. bebeğimi de alıp arkama bakmadan çekip gitmek istiyorum, dayanamıyorum.yürümüyo işte;ne kadar çabalarsam çabalıyım olayacak.artık . artık tartışmalarımız elimi kolumu inciltmeye kadar geldi. tek suçum gündüz ailesinin yanına inmemiş olmam.halbuki bi gün öncesinde sabahtan gece yarısına kadar oradaydım. hergün ailesinin yanında durmak zorunda mıyım; neymiş ben inmeyince benden soğuyolarmış; zaten sewemediler kiii...akşam çok kavga ettik bağırdık çağırdık birbirimize kolumu incitti. hazırladığım yemek zehir oldu yiyemedim nasıl yersin hiç bişey olmamış gibi? sabaha kadar uyumadım.akşam yemek yemedim diye bütün gece bişiler hazırladı oğlunu düşünüp yemedim; bişey olursa ona sorarım sana dedi; senden daha fazla kimse zarar veremez ona dedim. ben çıkamıyorum işin içinden. aileme anlatırsam annem kahrolur gece tehdit etti beni arayacağım yarın gelin siz uğraşın diyeceğim dedi;hatam olduğundan değil annemin üzülmesini benim mutsuz olduğumu bilmesini istemediğimden duysun istemiyorum. alıp başımı gitmek istiyorum artık. hamile olmasam bi saniye durmam artık. ne olur bana akıl verin.

2. 18 Mart 2009
  3. Nehir67

Nehir67 Ballı bademim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ne yazıkki kayınvalide ile sorunlar oluyor.Çok yakın olmak yada aynı evi paylaşmak gerçekten çok zor.Bilemiyorum ama senin hakkında eşine bir şeyler diyorlar gibime geldi.Soğuyorlar dediğine göre.Burada hata onlarda da var.Senin de bir hayatın var ve arada sırada da yalnız kalmak isteyebilirsin bu çok doğal.Ben de sessizliği yalnızlığı çok severim.Ama bebeğin için biiraz sabretmen gerektiğini düşünüyorum.eşinle sakin zamanında konuş bence.öfkeyle karar verip işleri daha da bulaştırma.Olmadı sakin bir tavırla kayınvalidenle de konuşabilirsin hamilesin hem anlayış göstermeleri lazım.Umarım çözümlersiniz.Kestirip atmak yerine sakince çözüm bulmaya çalış canım.karnındaki bebeğin için biraz çaba:)

4. 18 Mart 2009
  5. KanCicegi

KanCicegi Güçlüyüm!Çünki;Umudum Var Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok üzüldüm seni çok iyi anlıyorum yaşadıklarının aynısını yaşadım...
    doğum yağtığım güne kadar 8 kat merdiven indim çıktım gitmediğim günler kıyamet kopardı evde ...
    evimi hiç benimseyemedim ...
    yani nasıl bi ruh hali içinde olduğunu çok ii anlıyorum valla hamile olduğun için ayrıl yada ayrılma diyemeyecem
    çünki eşini senen ii kimse ilemez burda
    sen yinede eşini al konuş bizimde evimiz var de ben seninle bi aile olmak istiyoum de ama ciddi bi konuşma olsun yani,arada eğer böle giderse bu evliliğin mutlu bi evlilik olmayacağını hatta bitebileceğini bi şekilde ima et
    hem hamileyken canını yakmasıda hoş diil hatta zalimce bunuda de ....
    eğer bu kadar basit bi olay yüzünden hamileyken canıan acıtıyosa ilerde daha kötü şeler yapma potansiyeli var gibi allah korusun:Saruboceq:
    allah yardımcın olsun canım umarım bebeğin içinde senin içinde herşey çok güzel olur .........

6. 18 Mart 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yasemincim diger konundada söylemistim tüm sorunlarin kaynagi esin...ailesi ile karisinin arasindaki dengeyi tutamiyor...bircok erkek gibi onunda bu konuda beyni gelismemis...:1closedeyes:

Sen dur hele bir sakin ol...hemen öyle evi terk etmek falan olmaz güzelim...cok cok ciddi birsey olmadan ben hicbir kadinin evini terk etmesinden yana degilim...gittigin gibi dönemesin belki...bunu sakin unutma...:kahve:

Simdilik sen biraz sessiz kal ve sadece izle....8 aylik hamilesin güzelim kendinden cok evladini düsünmen lazim...:teselli:

8. 18 Mart 2009
  9. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Alla allaa öyle bahane olurmu ya k.valideye bgün gitmesen soğuyormuş.
    Ya ne oluyor bu erkeklere
    kimse tamam benimle evlendin anneni at yan tarafa demiyor ki. Anneyle hanımını idare edemiyor ya
    değermi yani nedir ki. Bu kadar bencil oluşları insanı çileden çıkartıyor
    Yazık değilmi o yavruya onu taşıyan anneye
    bilmiyorum ya oraya koyuyorum olmuyor buraa koyuyorum olmuyor ne olacak böyle onuda bilmiyorum:çok üzgünüm:
    evlilikler bitiyor aldatmalar,saygısızlıklar vs aldı aşını gidiyor
    Allah hepimiz hakkında hayılısını versin.:nazar:

10. 18 Mart 2009
  11. EU3

EU3 Guest

böyle durumlarda biraz kıvrak dilli olmak gerekiyor sanırım..yaptığınız şeyi sözcüklerle allayıp pullayıp anlatmak..1 saat gitmişsen bile ''gittim aşkım,şu kadar orada idim,sonrada geldim evde biraz istirahat ettim,annemiz tabiyki yalnız kalmasın,soğumasın,olurmu öyle şey..falan gibi..hatta bazen kraldan çok kralcı olmak gerekse bile...eğer yapabiliyosan bunu tavsiye ediyorum canım,ezik ifadelerle gittiğiğni orada durduğunu anlatman hiç bi işe yaramayacaktır,senin üzerine daha fazla gelmesinden başka.......sert ifadelerle değilde,yılanı deliğinden çıkaracak ifadeler,durumu daha iyi yerlere getirecektir eminim.bu söylediklerimle şu an sizden fedakarlık bekleniyor gibi gözüksede belli bir süre sonra olay lehinize dönecektir inşallah..ayrılın gidin deyip,olayı çözümsüzleştirmek yerine farklı bir metod önermek istedim size.inanın pek çok kadın bu şekilde eşini parmağında oynatıyor..şu an sağlıklı bir doğum,sağlıklı bir bebek büyütmek için bunlar gerekli gibi..ayrılmak şu aşamada size daha fazla yüklenmek olur gibime geliyor,kolay birşey değil çünkü..allah yardımcınız olsun..:Saruboceq::Saruboceq:

12. 18 Mart 2009
  13. purplem

purplem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    söylediklerinize sonsuz katılıyorum

arkadaşın söylediklerini bir dene istersen canım

14. 18 Mart 2009
  15. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım biraz daha sabret, bebeğinin sağlığını da düşün.

16. 18 Mart 2009
  17. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Gelinler hergün kaynananın yanına incek diye kanun maddesi mi varmış? Çok özlüyosa kendi gitsin hergün anasının dibine. Eşinin yaşı biraz küçük galiba aile etkisinden kurtulamamış daha.

18. 18 Mart 2009
  19. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yok cnm ya ne küçüğü eşimle aramızda 6yaş var ben 25. o 31 yaşında:çok üzgünüm: