Sanırım çıldırıyorum :(

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve mervis_21 tarafından 6 Haziran 2010 başlatılmıştır.

6 Haziran 2010
    Konu Sahibi : mervis_21
  1. mervis_21

mervis_21 Minik CELAL'in annesi :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ya nolur bana bi akıl verin.9 aylık bi oğlum var,9 ay oldu ama nasıl oldu.doğduğundan beri hiç kapanmadı agzı sürekli ağlıyor.aslında gözünden yaş falan akmıyor sadece bagırıyor.hep kucagımda durmak istiyor.oyun oynarken bile homurdanıyor.uykusu geliyor ama dalamıyor bir türlü zaten cok az uyuyor.nasıl bi çocuk bu ya fikri olan var mı?fiziksel gelişiminde problem yok.bi çok kez doktora götürdüm problem yok..sesi de cok gür maşallah ama fenalık geldi yha.acaba üstün zekalı falan mı??bir sürü oyuncak aldım en fazla 1 dk ilgileniyor o da ben yanındaysam.playskoll un yaramaz topları falan var süper bı oyuncak bence cok hareketlı müzikli ona bıle bakmıyor.nolur yardım edin bi türlü mutlu edemiyorum sonunda bozacam kafayıı :KK43:( (çok uzun oldu kusura bakmayın)mafoldumbenmafoldumben

2. 6 Haziran 2010
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.112
    Ödül Puanları:
    463
    merhaba canım. emeklemeye çalışıyor o yüzden bu aralar oturarak oynanacak her türlü aktivite cazibesini kaybetmiş durumda.. hiç canını sıkma, benim oğlum da 10 aylık aynı durumlar bende de mevcut.. resmen babasıyla benim canımız çıkıyor. ama ilk oğlumdan da biliyorum geçici bir süreç.. allah hepimize dayanma gücü versin a.s.

4. 6 Haziran 2010
  5. snur42

snur42 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Allaah yardımcın olsun canım

6. 6 Haziran 2010
  7. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    geçici bi durumdur cnm sıkma canını
    oyuncaklar ilgisini çekmeyebilir
    bnm oğlumunda dünya kdr oyuncağı var tencerelerle oynuyo
    belkide annesinden ilgi görmek istiyodur
    2-3 aya kdr geçer kendine güveni gelir

8. 7 Haziran 2010
  9. mervis_21

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    saolun kızlar inşallah geçer yoksa bnm için ii olmayacak komik gelecek belki ama oğlum ağlamaya başlayınca göz seğirmeye başlıoo :KK43: psikolojım iice bozuldu cok zor bi çocuk çünkü.oyalamak için bi öneriniz var mı kızlar??kafamçokkarıştı

10. 7 Haziran 2010
  11. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumda aynı 6 ay gaz problemi vardı sadece emerken susardı.8 aylık olacak hala aynı mızmız.kimi bebekler böyle oluyor canım.benim de oğlumu oyalamam çok zor oluyor.bir oyuncakla ancak 2 dk oynuyor sonra sıkılıyor.benim oğlumda kumanda hastası görüş alanında bir kumanda gördüyse onu alasıya kadar ağlıyor.birde kabloları çok seviyor.bilgisayarın şarjı telefonun şarjını ver eline oynasın dursun:)) tabi bunları vermiyorum ama kullanmadığımız küçük bir şarj aleti gibi bişey var onu sabunlu suyla sildim çok sıkışınca onu veriyorum:KK43:( gözümün önünde oluyor tabi.

çok ağlamasına gelince çevrede herkes 40 çıksın geçer,3 olsun geçer,6 ay olsun geçer,9 ay olsun geçer gibi yorumlar yapmıştı.6aylık olana kadar bu süreçleri bekledim:))ama yok bir değişiklik.eşimde bende artık kabullendik bu durumu.çevremdeki bebekleri görünce imrenirdim.emer emer uyurlardı günde 3 saat falan uyanık kalırlardı.hiç kucak istemeden olduğu yerde yatıp etrafı seyerederlerdi rahat rahat gazlarını çıkarırlardı.bunların hiçbiri benim oğlumda olmadı.sağlıklı olsunlarda bu günlerde geçecek diye düşnüyorum.oyalama işine gelince salıncak hoşlarına gidiyormuş benim oğlum gazlı olduğu için sallanmayı seviyor.ben salıncak araştırması yapıyorum salıncak alıcam.neyse çok uzun oldu kendini yanlız hissetme bizde aynıyız :KK43:(((((

12. 7 Haziran 2010
  13. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım sürekli ağlıyor diyorsun kolik olabilir. çoğu kişi koliğin sadece gazdan kaynaklandığını sanıyor ama günün belli saatlerinde bazen de sürekli olan ağlama krizlerine de kolik denir. genelde ilk 3 ay boyunca olur ama çocuktan cocuga da değişebiliyor. benim kızım 1,5 aylıkken 2 hafta gibi bir süre olmustu. her akşam 19:00-20:00 arası aniden ağlamaya başlıyordu. şimdi ise bir arkadasımın oğlunda var. şu an 2,5 aylık ve uyanık oldugu sürece hiç susmadan aglıyor hemde doğdugu günden beri.. doktor 3 ay sonra biter demiş onlarda gün sayıyor. başka bir arkadasım da bebeği 10 aylık olana kadar sürmüştü tabi onunki sadece akşamları aglıyordu..

14. 7 Haziran 2010
  15. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kolik sancılarının geçmiş olması gerekir, kolik olduğunu sanmam. büyüme atakları desek, huzursuzluğunun doğduğundan beri mevcut olduğunu söylüyorsun. ben nazardan söz etmek istiyorum; ama anlaşılmadan eleştirilmekten tedirgin oluyorum. Allah sabır versin.

16. 7 Haziran 2010
  17. mervis_21

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canm yha Allah yardımcın olsun senin de..bizim bebişler baya bi benzio gercekten.salıncak işine gelince biz hiç bir şekilde durduramadıgımız için güzelim beşiğimizi bıraktık tavana salıncak kurduk onda uyuyor bizim sıpacık.uyuyor derken emerken uyuyor sonradan ona koyuyoruz uyku arasında aglayınca sallıyoruz.gündüzleri de içine yastıkları koyup sıkıstıroyorum öle sallanıo yoksa kenarlardan tutunup kalkıo.birde su parklarda olan salıncaklardan aldık üzeri tenteli falan balkona koydum orda kullanıyoruz onu sevıo ama sadece ayakta durup kenarlardan tutunursa oturtunca onu da istemio..gamyoncuiremsu

18. 7 Haziran 2010
  19. mervis_21

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ama bizizm kuzu sadece belli saatlerde edil ki cnm sürekli ağlıo(yani bagıro mızmızlanıp duruo)o yuzden kolık oldugunu sanmıyorum