Sanırım Depresyondayım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MelisaMelisa tarafından 31 Aralık 2008 başlatılmıştır.

31 Aralık 2008
    Konu Sahibi : MelisaMelisa
  1. MelisaMelisa

MelisaMelisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    3 senelik evliyim ve 1 yaşında bir kızım var. üst düzey bir pozisyondaki işimden kriz nedeniyle ayrılmak zorunda kaldım. eşimle hiçbir konuda anlaşamıyoruz. eşimin ailesi ile yanyana oturuyoruz ve inanılmaz bir sorun. yaklaşık 1 ay önce eşimle annesi yüzünden tartıştık. Kadın bana ağzına gelen hakaretleri etti, ben onları sevmiyormuş, yakınlık göstermiyormuşum diye. eşimde tabiki annesini tuttu ve ben kızımla anneme gittim. 2 hafta kadar annemde kaldım. eşimde en ufak bir yumuşama yok. ailem diyor başka bişey demiyor. annemler konuşmaya gittiler. ama nafile beni yerden yere vurmuşlar. annemler bana çocuğun için 1 kez daha denemelisin belki düzelir dediler. ve bende döndüm. eşim sanki her konuda tamamen ben haksızmışım gibi havalara girdi. ailesi bana sırf oradan taşınmak istiyorum diye çirkef dediler. neyse 1 aydır evdeydim. dün bilgisayarın başına geçtim. bir de baktım eşim mailini açık unutmuş. 3 sene önceki sevgilisiyle mailleşmiş 2,3 aydır. ona onu ne kadar çok sevdiğini, bütün gece ondan mesaj beklediğini filan yazmış. resimlerini göndermiş. çıldırdım tabi sordum ona benden defalarca özür diledi. boşluktaydım, ilişkimiz kötü gidiyordu filan dedi. kız y.dışında. sadece mailleşmişler.ama buraya geldiğinde görüşmüşlermi emin değilim. neticede birde aldatıldım. acaba bunada kızım için katlanmalımıyım. yoksa bitirmelimiyim. gözüme uyku girmiyor. delireceğim:) bana bir akıl verin lütfen...:çok üzgünüm:

2. 31 Aralık 2008
  3. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

valla arkadaşım eğer araya aldatma girmeseydi eşinle otur bi konuş,
    ciddi ciddi derdim,
    ama araya aldatma girmişse ilişkinizi tekrar gözden geçir derim,
    eğer ben olsaydım bu durumda aldatıldıysam bitmiştir derdim,
    ama tam emin değilseniz dediğim gibi bi oturun düşünün,
    hem tek başınıza,hem eşinizle:nazar:

4. 31 Aralık 2008
  5. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    canım okuyunca çok üzüldüm inanki.
    ilk okudumla kalsaydı devam et dene derdim.
    ama aldatılmak affedilemez birşey olsa gerek.
    ne demek boşluktaydım.aramız iyi degildi.
    o zaman herkesin eşi aldatsın en ufak tatsızlıkta.
    çok zor bir durum senin için,ALLAH hayırlısı ne ise onu versin.
    bunları bildigin halde zaten istesende evliliginden zevk alamazsın ki.
    iyi düşün canım.dilim boşan demeye varmıyor hassas bir konu.
    ama gerekirse de dünyanın sonu degil boşanmak.
    seninki depresyon degil ki,seni yormuşlar artık,yıpratmışlar bunalıma girmeyip de ne yapacaksın.

6. 31 Aralık 2008
  7. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canim durum gercekten cok uzucu sadece sorun esinin ailesi olsaydi belki birseyleri kiziniz ve gecmisiniz adina duzeltebilirdiniz ama isin icine baska bir kisi girmis ben bu konuyu sahsima yanitlasam sunu derdim bir gun bile evliligimi devam ettirmezdim aldatmanin maili msn mesaji gorusmesi yatak iliskisi olmaz bunlarin tamamida tek biride aldatmadir kaldiki ona onu ne kadar cok sevdigini ve tum gece mesaj bekledigini yazmis bu duygularin bile oldugu bir aldatma aciklama ise cok ilginc bosluktaymis eee sende bosluga dusmedin mi yada biz kadinlarda bosluga dusmezmiyiz o anda birine veya eski sevgililere sarilip medet mi umalim kafamizi dagitmak icin hadi yaptik sorsana esin bu kafa dagitmayi sen yapmis olsan kabul edermiydi sanmam arkadasim sahsima konusmak kolay bosanirdim ve tek bir gun arkama bakmazdim soru isaretleriyle dolu bir evliligi kaldiramam bir adamdan suphe duyarak ona es gibi yaklasamam ailesi ile esini ayiramayanla uyusamam unutma hayat senin bir tek gun uzulmeyle gecirilmez elbet bu kriz asilir yeniden iyi bir is bulursun ailende varmis egitimlisin kizin icin bile olsa bu tur bir evlilik hayatini cekme kizin birgun gidecek ve yapayanliz kalicaksin iste o an insan bir yoldas hayat arkadasi ariyor .........bu tarz adamlardan ne es ne dost olur nede omur gecer biran ona bak sonsuza dek herseyine katlanip onu yaslanincada yanibasinda gormek istermisin cevabin aslinda sana yolu gosterir sevgilerimle insallah ne karar verirsen ver hakkinda hayirlisi olsun

8. 31 Aralık 2008
  9. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    birisine ne zaman boşan diyecek olsam hemen ardından bekara karı boşamak kolay yorumları gelmeye başlıyor, bu sebepten açıklamak istiyorum ihanet üzerine boşanmayı tercih etmiş bir kadın olarak sana boşanmanı öneririm.

eşinle yüzgöz olmadan konuyu takibe alsaydın daha iyi olurdu....

bence devamı gelecektir hem de daha rahatlamış olarak çünkü artık yüzgöz oldunuz ....

boşluk moşluk neden sen yapmadın öyle birşey?

zaten başka sorunlarınız da var.....

sizin durumunuz pek iyi görünmedi bana...

aynı şeyler temcit pilavı gibi yaşayıp duracaksın gibime geliyor yani her konuda ailevi ve ihanet...

ama dene bir kez dene...

en azından keşke demezsin ilerde.

Son düzenleme: 31 Aralık 2008
  10. 31 Aralık 2008
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    kocam başka bir kadına onu ne kadar sevdiğini yazacak ve resimlerini gönderecek mesajlarını beklediğinide belirtecek. anında bitiririm....... bekarsını falan yok bu işin. bunlar çok önemli kelimeler. evli bir adamım bir başkasına sevgisini belirtmesi....... lamı cimi yok.... kapıda bulur kendini.:eek:klava:.......

12. 31 Aralık 2008
  13. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Kayınvalideler çok olmaya başladı doğrusu...Neden bu kadar acımasızlar,anlamıyorum !..Oğulları evlenince kıymete biniyor.Gelinler tukaka oluyor.Eşinize artık ailesinin yaptığı saygısızlıklara katlanamayacağınızı,onların ilşkinizi zedelemesine artık izin vermeyeceğinizi net bir dille anlatın.Aldatma hikayesi için şunu söyleyebilirim:
    Ayrılmak kolay değil.Aldatılmak ise hiç kolay değil.Sadece mesajlaşmadan ibaretse burnundan getirin,pişman edin onu ki bir daha böyle bir şeye cürret etmesin.Sonra da süslenin ,püslenin bir köşede oturup keyfinize bakın.a.s.

14. 31 Aralık 2008
  15. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    esin megerse senin gidisinden cok memnunmus. evde tabi artik dort nala at kosturmus.
    sen yakalamasaydin bir de seni ezmeye calisiyordu. dondun ya eve. ama yakaladin, neden ozur diliyor. ozur ne demek? anlamindan haberi var mi? istemeden yapilan sey icin ozur dilenir. sonucu bile bile lades demis seninki. hangi yuzle ozur diliyor.
    ben de arkadaslara katiliyorum. affedilecek bir durum degil. hersey mukemmel olsa, esinle iyi anlassan seni ezdirmese ve her ne kadar ozru olmasa da bu olay yasanmis olsa belki, bir ihtimal, surundur derdim.

ama esin bes para etmez sekilde davranmis, muhtemelen de tmiyordur.

eger bosanmaz da devam edersen, herseyi elinden al. oncelikle tasinin. sonra tum isteklerini sirala. maas karti, araba falan. bir arkadas oyle yapmisti.

16. 31 Aralık 2008
  17. details

details pozitif olabilmek.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    aldatılma olayını okumadan önce de
    boşanmalısın diye aklımdan geçirdim..
    eğer bir koca eşiyle ailesi arasında denge kuramıyorsa,
    eşinin her durumda haksızlığına inanıyor,onun gidişinin ardından
    -araya düşünmesi ve doğruyu bulmesı için zaman girdiği halde-
    gidip özür dilemiyor,dönüşü için çaba sarfetmiyorsa
    zaten o evlilikte ciddi bir sorun vardır bence.
    kaldı ki farzedin ki siz de gurur yaptınız ve dönmediniz?
    o bayanla ilişkisi daha da ilerleyebilecekti belki de..
    bence gözden çıkarmış birçokşeyi..
    bana göre buradaki aldatılma değil,diğer sorun,
    eşinin senin açından da olaya bakamaması,seni sorumlu görmesi,
    ailesinin hakaretlerinin ardından dahi onlar adına af dilememesi çok daha kötü..
    yine de kararı sen vermelisin..
    dilerim yeni yıl sana iş,evlilik ve başkaca biçok alanda şans getirir..

18. 31 Aralık 2008
  19. Japon KIZ

Japon KIZ IŞIL' IM Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Evin ayrı yerin ayrı kayınvalide olayını pek takma zaten kafana. Kaparsın kapını, tıkarsın kulaklarını olur biter. Ama işin içine birde aldatma girerse işin rengi değişir. Ne demek boşluktaydım, ilişkimiz iyi gitmiyordu her eşi ile kavga eden başkasının kollarına mı gidecek evlilik iyi günde kötü günde değilmiydi nerede kaldı kötü günler. Bence iyice düşünün taşının kararınızı verin yanlız bugün mailleşen yarın öbür gün neler yapmaz...