Sanırım obez oluyorum, yardım edinn!

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve kubb tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : kubb
  1. kubb

kubb Deli Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Yemek yemeden duramıyorum. Şuan için kilom normal sayılır boyum 1.60 kilom 54. Ama 1.5 ayda 4 kilo aldım. Sürekli yemek yiyorum. Karnımı tok tutmak için elimden geleni yaptım. Özellikle şu sirkeli su içmek çok işe yarıyor ama sorunumun farklı olduğunu anladım. Sirkeli suyu içince gerçekten tok hissediyorum ama yememin sebebi aç olmam değil! Sebepsiz yere durmadan yemek yemek istiyorum. :senağlama:
    Psikolojik olabileceğini söyleyeceksiniz biliyorum. Zaten çok zor zamanlar geçiriyorum ve malum öğrencilik, büyük dertlerimin yanına okulla, arkadaşlarla ilgili küçükleri de ekleniyor. Psikiyatriden yardım aldım, ilaç verip gönderdi, depresyon dedi. Yeniden gittim ve atlatamamışsın deyip tekrar ilaç yazdı. Bu şekilde de olmuyor yani. =(
    Birileri yardım etsin çıldırıcam ben. =(

2. 24 Mayıs 2010
  3. LENA26

LENA26 seni her gördüğümde... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bayılıyorum şöyle arkadaşlara 54 kilo obez resmen dalga geçiyosunuz yani 160 boyunda 80 kiloyum herhalde ben obez oluyorum... kedidir o kedi....

4. 24 Mayıs 2010
  5. kubb

kubb Deli Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Yok yahu 1 ayda 4 kilo aldım ama o var. Spor yapmama ve sürekli hareketli olmama rağmen. Ve durmadan yiyorum anlatamam. Duramıyorum, yapamıyorum. Saat olmuş 00.30 benim elimde tost var olacak iş mi? =(

6. 24 Mayıs 2010
  7. EfLaH

EfLaH Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

al benden de o kadar ..

54 kilo , 1,60 boyu var dalga gecer gb obezım galıba dıyor .. yapmayın ya sızın bu yaptıgınız nankörluk derler , obez olan ınsanlarlada dalga gecmek derler .. ayıptır

8. 24 Mayıs 2010
  9. kubb

kubb Deli Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ağır yargılıyorsunuz ve vurguladığım cümleye bakmıyorsunuz. Bir buçuk ayda 4 kilo aldım, sporcu olmama rağmen. Obezim de demiyorum. Ama takdir edersiniz ki her 1.5 ayda 4 kilo alırsam obeziteye yaklaşıyor olurum. Elbette gayet normal bir kilom var, ama sürekli yemek yediğim ve kendime engel olamadığım için durmadan artacak. Sizden kiloma yorum yapmanızı değil sadece korumama yardımcı olmanızı istemiştim. Lütfen asıl söylemek istediğime odaklanın, yorumlar kırıcı oluyor.

10. 24 Mayıs 2010
  11. sonroman

sonroman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    canım bence sorun yapmışsın o yüzden yemek yıyorsun aklından kilo alma korkusunu çıkartmalısın ilk önce kilon hem hiçte fazla değil ama devamlı yemek yıyorsan buda devamlı yemek yedıgını farkettıgınden olsa gerek

12. 24 Mayıs 2010
  13. kubb

kubb Deli Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Evet haklısınız ama kış boyu kilomu koruyupta yaza gelip, onca spora rağmen 4 kiloyu nasıl aldım. Yemek yemek o kadar büyük bi ihtiyaç oldu ki bende. Kışın olsa anlardım.

14. 24 Mayıs 2010
  15. sonroman

sonroman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    insanlar diyete karar verdiklerinde daha çok yemek yemek isterler bunu herkez bilir mesela ben bütün gün dıyet yapıpta bir somun ekmegı yıyıp yattıgımı bilirim kafaya takarsen o açlık duygusunu yenemezsin

16. 24 Mayıs 2010
  17. zalimi

zalimi Ya başlama,yada bitir.... Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bnm kıyamam ben sana bende seninle aynıyım 160 boy ama kilo yemekten tabi biraz farklı

ewet bir şekilde durdurmalısın yoksa benim gibi olursun her yıl 10-12 kilo alarak 3 senede 92 kilo oldum

ve acayip çirkinleştim avatarımda var resim bak iki resim arasındaki farka

eskiye göre daha düzenli su içiyorum

tatlı isteklerimde asidi kaçmış yani açılıp bekletilmiş maden suyu içiyorum

pek sevmediğimden yudum yudum bitmeside zaman alıyor

mesela eskiden 4 çiğnemede yutardım 10a çıkarmayı başardım

abur cubura dikkat et sadece işte

seni oyalayacak şeyler ye

mesela bazen kereviz salatası yaparım

yemek istiyorum çünkü durdurmak için

hem kereviz yerken kerevizin kalorisinden fazla kalori harcarmışsın hemde bol yoğurtlu olunca

yağ yakıcı özelliği var ve en azından kilo almayı önlüyor

sütü çok içerim ama sade ve yavaş yavaş

kahvaltıdan öncede içerim sirkeden sonra

her bişey yemeden önce 1 bardak su iç yemeni yavaşlatır

umarım yardımcı olabilmişimdir

18. 24 Mayıs 2010
  19. kubb

kubb Deli Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    zalimi saol tatlım bunları mutlaka dikkate alıcam. Ama kilolu olman çirkin olduğun anlamına gelmez niçin öyle yazdın. Ben de aşırı zayıf olamıyorum, bikini giydiğimde koca bi kas yığınından başka değilim, keşke zayıflıkla güzellik olsa. Omuzlarım da geniş olduğundan erkek gibi duruyorum. Ebru Şallı denen hatun bi açıklama yaptı ortalığı karıştırdı. Tamamen zevk meselesi. Safiye Sultan diye bir roman serisinin 2 kitabını okudum. Padişahlar haremlerinde kesinlikle kilolu kadın istiyordu. Şu zayıflığı moda edenin beynini mıncıklayayım ben.