Sanırım zehirlendim

Konusu 'Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve Metaphora tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Metaphora
  1. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar bugün o ünlü fastfood restoranlarından birine gittik arkadaşlarımla,yemeğimizi yedik saat 1 gibi sonra ayrıldık.üstünden 3 saat sonra kadar kendimi çok kötü hissetmeye başladım,gözlerim bulanıklaşmıştı,eve gittim biraz yattım ama midemde bir ağrı vardı halsizleşmiştim.akşam 7 gibi de beraber yemek yediğim arkadaşlarımdan biriyle buluştum hava alırsam iyileşirim diye.

bu arada başta midem fazla bulanmıyordu ama bu saatten sonra çok kötü oldum.arkadaşımda da benimle aynı durumdaydı,bir süre bir yerde oturduktan sonra evlere dağılmak için kalktık bu arada ben gittikçe halsizleşiyordum ve birden bayılacak gibi oldum.zar zor biraz yürüdükten sonra (afedersiniz) kusmaya başladım bilmiyorumkismile benneyaptımki (arkadaşımda gidemedi eve benimle geldi)

eve geldiğimdede aynıydı durum annem birşeyler yaptı arkadaşımla bana, biraz iyi olduk,hala midem bulanıyor ve başım dönüyor ama bayılacak gibi değilim.böyle devam ederse hastaneye gitcem...

bu arada bugün yanımızda bulunan 3.arkadaşımızı aradık o da bizim kadar olmasada aynı durumdaymış.:bbo:

zehirlendim mi ben?neler yapabilirim nasıl iyi olabilirim?

(başta doktora gidecektim ama yarın önemli bir sınavım var ve internetten proje araştırıp tamamlamam gerek,bu arada kk. ya yazıyım dedim.)

2. 12 Ocak 2010
  3. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    eğer zehirleniysen hastaneye gidip miğdeni yıkatman en akıllıcası olurdu ama kustum diyosun bu iyi bişey fakat zehirlenmenin vicuda verdiği tahribatı bilmediğimiz için ben genede hastaneye gitmeni öneririm eğer gidemem diyosan
    bence miğdeni rahatlatıcı nane limon iç yada önce biraz daha kusabilirsin tuzlu su içip sonrada miğdeni rahatlatırsın
    eğer uyuşma ateş aşırı halsizlik ve bayılma gibi şikayetlerin olursa hiç bekleme hastaneye git derim
    sağlık bu şakaya gelmez
    çok geçmiş olsun arkadaşına ve sana

4. 12 Ocak 2010
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    zehirlenmenin ilaci sarimsakli yogurttur derler.. ama ne kadar mantikli bilemem ananem yontemi yani.
    hastaneye gitmen en mantiklisi.

6. 12 Ocak 2010
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    kusman iyi bişi ama yinede dktora bi git acile

8. 12 Ocak 2010
  9. Metaphora

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    bütün içeceklerin yiyeceklerin kokularını duyduğum görüntülerini gördüğüm an zaten midem alt üst oluyo,annem limon kaynatmak süt içirmek falan istedi de yok yapamadım..

sıcak çay içebildim ancak,bol bol su içtim,yarın üniversitenin doktoruna gidicem sınavdan çıkar çıkmaz,ordanda o restorana gidip şikayet edicem

ahh ahh annemi dinlemememin cezası hep bunlar..hep kızardı dışarda yeme diye..

elim kolum bağlı..bilenler vardır belki, hazırlık okuyorum ve sınava girmemek için itiraz rapor kabul etmiyolar,ve girmezsemde hazırlığı geçmem zorlaşacak..

inş. iyileşirim en azından sınava kadar,sağ olun canlarımm...opuyorumnanaktan

10. 12 Ocak 2010
  11. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    canım netten et şikayet hiç gitme bide ayaklarına

12. 12 Ocak 2010
  13. melisdeniz

melisdeniz ıkı erkek annesı :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    geçmişş olsun..umarım troparlanırsın..........

14. 12 Ocak 2010
  15. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmiş olsun, kusman iyi olmuş ama keşke dr.a gitseydinbenneyaptımki ihmale gelmez böyle şeyler:1no2:üç arkadaşta da aynı şikayetler görüldüğüne göre gıda zehirlenmesi bu, mutlaka şikayet edin yemek yediğiniz yeri:kızgın:
    tekrar geçmiş olsun. bizi haberdar edin yine. sınavınızda da başarılar.

16. 13 Ocak 2010
  17. Metaphora

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    aa çok iyi fikir canım.hemen yarın yapacağım.peki resmi olarak şikayet edebileceğim bir kurum varmı.
    çok uğraştırmaz yada para istenmez umarım şikayet için.

öncelikle doktordan rapor almam gerek sanırım,üni.de verirlermi bilmiyorum,verseler bile ordan yediğimi kanıtlayamamki.keşke fişi alsaydım off..

18. 13 Ocak 2010
  19. Metaphora

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar bide bunun etkileri ne zamana kadar sürer?yarın iyileşmiş olurmuyum