Sanki bir bolukta srklenip duruyorum...

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve melek_ada tarafından 11 Haziran 2009 başlatılmıştır.

11 Haziran 2009
    Konu Sahibi : melek_ada
  1. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle teşekkür ederim okuyup cevaplandıracağınız için.
    ben 3,5 yıllık evliyim ve 3,5 aylık kzım var.eşimle 1,5 yıl çıktıktan sonra evlendik.ve maalesef hiç tanımamaışım.ilgisiz,konuşmaz hep yanlızım konuşmaya defalarca çalıştım ama bir türlü muvaffak olamadım her seferinde konuşmak istemediğini konuşmayı sevmediğini bazen kırıcı bazen saygısız bazen hiç cevapsız kalır.bazen çok basit sebeplerden ciddi bir kavga olur ve son 1,5 yılda şiddette gördüm kendisinden.aslında ben kendimi yaşasaydım bana vurduğu daha ilk günden bitirirdim ama ailem destek değil,kadın başıma ne yapabilirim ta başından beri geçinemiyoruz bir türlü ulaşamadım ona.e niye bebek yaptın sorusuna gelince (bu soruyu bekliyorum da)ben kalp hastasıyım ve 28 yaşındayım doktorum bir an önce bebek yapmamı söylüyodu çok direndim yapmamak için ama ilerde bakması daha zor olur diye ,eşimde istiyodu bende istiyodum ve bir sürü karışılıktan belkide doğru kara vermedim.tam tahmin ettiğim gibi bebekte evliliğimi kurtarmaya yetmedi hatta daha çok kısıtlandım.şu anki ruh halime gelince çok karışık ne yapacağını bilmez asalak.pasif üzgün mutsuz kendini ifade edemeyen biriyi adeta.en son bana tokat attı ve onun üzerine yatağımı ayırdım ama umurunda bile değil bir özür bile dilemedi.üstelik haketmedim.onu onun silahıyla vurmak istiyorum ama başarılı olamıyorum.bende onun gibi soğuk ilgisiz konuşmaz umursamaz olabilseydim belki bugün durum bu boyutta olmazdı.ama beceremiyorum.lütfen bana bir akıl verin onu umursamadığımı ve gerçektende umursamamayı nasıl başarabilirm?

2. 30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : melek_ada
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Melek_ada, zorlukla başetmenin yöntemi asla şiddet olamaz. Siz şiddet görüyorsunuz, siz de şiddete yönelmeyi düşünmemelisiniz. Bu sıkıntıları yaşamamalrı için tüm kadınlarımıza "okuyun, meslek sahibi olun, çalışın, para kazanın" diyoruz. Ancak bu şekilde sağlıklı ve dengeli bir evlilik oluşur.
    Melek_ada, eğer yaşam şartlarınız ekonomik ve sosyal anlamda sizi eşinizle birlikte bir yaşama yönlendiriyorsa, eşinizi daha iyi tanıyarak, ondan doğru şeyler beklemeyi öğrenmelisiniz. Yanlış beklentiye girip kırılmak, doğru bir seçim değil.
    Elbette size bir uzmana başvurarak bir süre psikoterapi görmenizi öneririm.