Sanki kendi ailem tarafından dışlanıyorum :(((

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU2 tarafından 18 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Şubat 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

mrb arkadaslar beni üzen seye dertmi denir yoksa denmezmi bilmiyorum ama yazipda rahatlamak istedim
    kendimi tanitiyim size ilk önce 22 yasindayim 3 bucuk yasinda dünyalar tatlisi bi oglum var ikinci bebegimide ins. 4 gün icinde kucagima alicam ,iyi giden bi evliligim var almanyada ailem yanimda olmadan yasiyorum ..

acikögretimde okuyorumm ... hedeflerim var doktor yardimcisi olarak meslek egitimi almak istiyorum
    sorunum kendimi yanliz hissediyorum sanki ailem yani annem kiz kardeslerim benim yanimda degiller ...hepsinin benden bizden beklentisi var .. devamli borclarindan sorunlarindan bahsediyor herkez ama kimse gelipde bana senin iki cocugun var sana lazim olur demiyor herkez hep istiyor

hersey ben evlenip buraya gelmemle basladi almanyada evlendim dügünüm olmadi gelinlik giymedim ailem türkiyede diye .. sade bi nikah kiyildi sade bi kiyafetle
    esimin maasi az diye kayinvalidemin ( esimin üvey annesinin ) yaninda yasadik 7 aylik hamileydim kendi evimize gectik
    oglum dünyaya geldi annelik ve cocuk parasini ben toplam alicaktim kagit islemlerim yeni bittigi icin ... bu arada ben evlendim oglum yaklasik 10 aylik oldu daha annemi kardeslerimi görememistim imkanlarimiz yok diye tatile gidememistim yanlarina

cocuk paralarinin gelcegi zaman annemle konustum ve bana o gelen parayi bana gönderiyorsun dedi bisey diyemedim borclari var oldukca ... ozamanlari biz gercekten cok zor geciniyorduk ve esim gelecek ay isten cikicakti biz bisey demedik ve o gelen parayi gönderdik anneme ... benden parayi böyle emredermis gibi istemesi beni cok üzdü
    ben o parayi oglumun gelecegi okulu icin biriktirmek istiyordum ..... olmadi

ne zorluklarla mücadele ettik biz esimle kimsem yoktu yanimda kayinvalideyle tartistik esim isten cikmisti isssizlik parasini daha alamamisti ve evimde ogluma yedirebilcegim bi yemegim bile yoktu altinlarimi satip ogluma yiyecek aldim ...

okul param yoktu koltuklarimi satip okula devam etmek icin okul taksidimi ödedim iki ay yerde oturduk ..
    yasadiklarimi kimse bilmiyor bilsede sanki cok normalmis gibi geliyor herkeze

aman kiz kardeslerim giysinler diye kendime bi kac kazak iki pantalon ayirdim tüm kiyafetlerimi yolladim paketle ama onlar gönderdiklerimin hepsini begenmemisler bile ...

en son bundan 6-7 ay önce gene kiyafetlerimin cogunu ayakkabilarimin cogunu yolladim kardeslerime aman degisik degisik giysinler anneme en azindan o konuda destek oliyim dedim ama anladim asil ihtiyaci olan onlar degil benim
    kendime karsim cimriyim sanirim aman ben biraz daha idare ederim diyip ogluma esime evime harciyorum parami
    esimde cok kiziyor bu duruma git kendine harca bu parayi diyor

annem emekli maasi aliyor ,kiz kardesim calisiyor digeriyse okuyor annemin borcu oldugu halde bir cok seyi taksitle aliyor sonrada ödiyemiyorum diye zorlaniyor bana gelip dert yaniyor
    borcu olan bi insan lcd televizyon ,kamerali telefonlar alirmi hic ???

kiz kardeslerimle artik aramda bi abla kardes iliskisi kalmadi sanirim msnleri acik oldugu zaman yaziyorum geri cevap bile gelmiyor ben onlarin ablasiyim arkadasi degilim senağlama
    bi sorunum oldugunda yanimda kimse yok ..... sanki aldigim hersey yedigim her lokma onlarin gözüne batiyor kimse beni düsünmüyor ben nasolsa hep idare ediyorum ... senağlama

morallerim cok bozuk kizlar belki derdimi size tam anlatamadim ama yazdim rahatladim
    beni sakin yanlis anlamayin imkanlarim olsa anneme aileme sonuna kadar destek cikarim
    sonucta annem o benim .....
    yazim baya uzun oldu sabredipde okudugunuz icin cok tesekkür ederim size a.s.

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Nisan 2009
  2. 18 Şubat 2009
  3. milat

milat yaşıyorum Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    113
    anne baba kardeş evlat....hepsi kıymatlidir...atamazsın..unutamazsın..silemezsin...elbette anamıza babamıza elimizden geldiğince maddi manevi yardım edicez...

amaaa.....eğer hep biz vericiysek orda durup düşünmek gerekir..birileri için hayatını erteleyemezsin..önce kendini düşün..bencillik değil bu..

4. 18 Şubat 2009
  5. EU2

EU2 Guest

malesef hep veren ben oluyorum ........... senağlama

6. 18 Şubat 2009
  7. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    canım neden kendini kullandırıyorsun, onlar 2 kişi çalışırken neden sen para gönderiyorsun ki,işe girmemişsin daha öğrencisin:1no2:nasıl aileler var anlamıyorum:kızgın:

8. 18 Şubat 2009
  9. BenEzgi

BenEzgi Fikrimin İnce Gülü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ailen almanyadasın diye durumun iyi diye düşünüyorlar sanırım.Ama emir verir gibi para istemesi hiç hoş değil.Damadında çekinmiyor demekki.Senin artık bir ailen var.Tabi durumun oldukça yardım edersin annene kusura bakma ama onlar mecbursun gibi görüyorlar.Durumunu açıkça anlat.Anlayacaklarını pek sanmıyorum.Ama kendini suçlu hissetme sakın.Asıl durumunu bile bile para isterken onlar kendilerini suçlu hissetmeleri lazım.Gurbette olan sensin.Orda ailenden kimse yok.Daha anlayışlı olmayı öğrenecek annen başka yolu yok.Allah yardımcın olsun arkadaşım.

10. 18 Şubat 2009
  11. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım yaa
    neden sizin ihtiyacınız varken annene yolluyorsun
    sen artık onlardan bağımsızsın seninde bir ailen bir yuvan var
    bizde iki kız kardeşiz ablam arada bir destek olur para yollardı bana
    evlendi evleneli en ufak bir şey istemedim isteyemem çünkü hakkımın olmadığını biliyorum
    senin aileninde senden istememesi gerekirdi
    bu kadar merhametli olma
    bak sen kendin diyorsun lcd tv kameralı cep telefonu diye
    ayrıca ihtiyaç denen şey kıyafet değildir insanın parası yokken ilk başta giyimden luksten kısar
    senin kız kardeşlerine kıyafet alıp yollamanda hata
    çok acil ihtiyaç olur yollarsın onların borçlarını ödemek sana kalmamış ayrıca
    bence arana gerekli mesafeyi koy para istedikleri zaman ne durumda olduğunu anlat ki
    yardıma ihtiyacı olan kimmiş anlasınlar..

12. 18 Şubat 2009
  13. milat

milat yaşıyorum Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    113
    bak arkadaşım...manen ve madden iyi olmadığın sürece kimseye faydan olmaz..en önemlisi kendine olmaz...şahsi fikrimi söylüyorum..önce kendin için bişeyler yap..ne bileyim..git beğendiğin harika bi kıyafet al..eşinle çocuğunla ilgilen..önceliğin onlar (bilhasa oğlun) olsun,bişey yapacaksan önce onlar için yap,eğer imkanın varsa sonra başkaları için yap..

bir de HAYIR demeyi öğren..emin ol bu sana çok şey kazandırır..sevgiler..

14. 18 Şubat 2009
  15. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    insanın anasıdır, bacısıdır, kanıdır, canıdır ama siz de insansınız.

bu kadar veren taraf olunca size ne kalıyor elinizde; sadece üzüntü, yıpranmışlık.

onlar kardeşiniz olabilir ama iki tane evladınız var.
    kardeşlerinizden önce evlatlarınızı düşünmelisiniz bence.

sonuçta o evlatların orda başında annesi var.

hem madem ki yaptıklarınızı kıymeti bilinmemiş niye ikinci kere, üçüncü kere yapıyorsunuz ki.
    iyilik sürekli yapılınca görev adledilir.

bence biraz da kendiniz için, kendi çekirdek aileniz için yaşayın

16. 18 Şubat 2009
  17. sahil

sahil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bazen gerçekten bencil olmak gerekiyor..
    kendini yargılama ve önce kendini ve eşinle çocuklarını düşün...
    asıl yardıma ihtiyacı olan sensin.
    dua et bol bol, rabbim yardımcın olsun

18. 18 Şubat 2009
  19. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.070
    Ödül Puanları:
    488

Anne bencillik edince kardeşlerde onun ardı sıra bencillik ediyor nedense
    Sizin şuanki durumunuzu düşünrek demiyorum genel olarak öyle söylüyorum.
    Onlar hiçte düşkün değil neden yolluyosunki iyilik melegi bu kadar olmayın bence

Almanya da olan bi kişiye zaten fabrika sahibiymiş gibi bakıo milletimiz.:1closedeyes:

Madem onlar beni önemsemiyor değer vermiyorum ben hiç vermem
    Helede evladımın rızkını kocamın alın terini hiç veremem ona bunaşakkıdı

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.