Sarımsak Metabolizmayı Hızlandırıyor!

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve tulipbs tarafından 11 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : tulipbs
  1. tulipbs

tulipbs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçen ay bir üyemizin yazısını okudum ve sarımsağın metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirdiğini yazıyordu isterseniz yazısını aynen kopyalayım:

nigref
    arkadaşlar ben 3 ayda 35 kilo verdim nasılmı verdim sabah yürüyüş akşam yürüyüş sebze ağırlıklı beslendim açda kalmadım ekmeğimi evde kendimyaptım kepek ağırlıklı çok az un koydum her yemek zamanı mutlaka salataya ağırlık verdim yemeklerden önce 1 bardak ayraniçtim ha bu arada her gün 5 diş sarmısak yutuyordum yemiyordum ağzım kokar diye metabolizmayı hızlandırıyor size tavsiyem mutlaka spor yapın spor yaptığım zaman irademe sahip oluyorum bu kadar emek verdim yürüdüm yoruldum şimdi bir börek için bir tatlı için değermi demek zorunda kalıyor şu an 60 kilodayım 95 kilodaydım spor yapmamış olsaydım şu an heryerimde sarkmalar olurdu ama şükür hiç biyerimde sarkma olmadı size tavsiyem aç kalınmakla olmaz mutlaka spor yapın arkadaşlar evdekendinize bir yarım saat ayırsanız bile yeterli size sağlıklı kilo vermeler arkadaşlar ben verdim kurtuldum

ben de 1 hafta süre ile günde 3 küçükse dişler 4 tane sarımsağı doğrayıp yuttum ayran ile aslında araştırmalarıma göre ezilince antibiyotik etkisi de ortaya çıkıyormuş ama hem kokusu hem de hiç sevmediğim için yutmayı tercih ettim sonuç hemen ortaya çıkmadı bir hafta sonra tatile gittim bu arada 1 hafta süre ile sarımsak da yutmadım hiç spor ve diyet yapmadığım halde geldiğimde 600 gr gitmişti, sarımsak yutmaya bugün tekrar başladım ve yarın da tekrar spora başlayacağım sonucu burada sizlerle paylaşırım
  2. 11 Ağustos 2007
  3. tulipbs

tulipbs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    FAYDALARI

1)Ölümlere sebep olan atardamar kireçlenmesine iyi gelir

2)Yara ve çıbanları iyileştirir.

3)Krampları yok eder.

4)Akciğeri,karaciğeri,Safra kesesini ve kalbi kuvvetlendirir.

5)Bağırsak kurtlarını, diğer parazitleri öldürür.

6)Mide ve bağırsakları dezenfekte eder. Zararlı bakterileri yok eder.

7)organizmanın içinde bulunan kireçli ve yağlı birikintileri temizler

8)Nezleyi yok eder, nefes borusu rahatsızlıklarına,bronşite çok iyi gelir. Veremliler bilhassa sarımsak yemeleri tavsiye edilir.

9)Tansiyonu düşürür.

10)Ateşi düşürür.

11)Bağırsak gazlarını ortadan kaldırır.

12)Grip mikrobunu öldürerek vücudu bu hastalığa karşı korur.

13)İdrar yollarında taş oluşumunu engeller.

14)Kalp adalelerini güçlendirir.

15)Kalbi besleyen kroner damarları genişletir.

16)Cinsel gücü arttırır.

17)İdrar söktürür.

18)Vücudu sivrisinek ve haşerelerden korur.

19)Safra salgısının salınımını arttırır.

20)Kabızlığı önler.

21)saç dökülmesini yavaşlatır.

22)Sesi güzelleştirir.

23)dişleri sağlamlaştırır

24)karında ve bacaklarda toplanan suyun boşalmasına yardımcı olur

25)kolestrolü ayarlar. alyuvarları korur

26)tümörlerin oluşmasını engeller
  4. 12 Ağustos 2007
  5. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzelde tatlımcım sarımsak mideye çok zararlı hazmetmesi çok zor aman dikakt edin derim ben midenizden olmayın yerimseniben
  6. 12 Ağustos 2007
  7. tulipbs

tulipbs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mideye dokunduğu zaman miktarı azaltılabilir ve ara verilebilir diye düşünüyorum
    gerçi bende öyle birşey olmadı ama ben de belki mideme dokunur diye 1 hafta düzenli kullandım 1 hafta ara verdim ve tekrar başladım
    ben doğrayıp yutuyorum ; aslında ezip yutmak gerekiyor böyle olursa antibiyotik etkisinden de faydalanmış olunuyor
  8. 14 Ağustos 2007
  9. tulipbs

tulipbs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fazla ilgi çekmedi galiba ama yine de ilgilenen olursa diye gelişmeleri yazayım , bu aralar şımardım galiba yememe dikkat etmemeye başladım buna rağmen spor da yapmadan 4 günde 400 gr gitti sarımsak sayesinde bir an önce kendimi toparlayıp spora da başlarsam hedef kiloya kısa zamanda ulaşmayı umut ediyorum
  10. 14 Ağustos 2007
  11. azeri

azeri Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilgilenmez olur muyum hiç a.sbugün pazardan aldım bile taze sarımsakları,yarın başlaıyorum,güzelim yemekten önce mi sonra mı yutacağız:uhm:
  12. 14 Ağustos 2007
  13. bijoux

bijoux Toprak kokusu... Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    48
    Arkadaşlar ben de başlayayım o zaman. Sarımsağı pek sevmem ama sonuçta hap gibi yutmayacak mıyız? Yapılamayacak şey değil.

Kaç tane yutmamız lazım ve de öğünlerden önce sonra falan farkeder mi?
  14. 14 Ağustos 2007
  15. tulipbs

tulipbs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin ilgilendiğini biliyorum arkadaşım, yemekten sonra çünkü aç karnına mideyi ağrıtabilir ayrıca hazmettirmesi açısından yemekten sonra daha mantıklı,
    ilk defa başlarken günde iki defa 1 er diş sarımsakla başlamak daha iyi olur gibi geliyor bana bu arada sarımsakları ufak parçalara doğrayıp yuttum ben şu anda günde iki defa 2 er diş sarımsak yutuyorum bazen de günde 1 defa 3 diş sarımsak yutuyorum dün ezip de yutmaya başladım birde böyle deneyim dedim ezilince yutmak zor oluyor ama çay kaşı ile boğazıma koyup suyla yuttum sonra ağzıma 1 tane karanfil atıyorum kokusu hiç kalmıyor, yarın ezdiğim sarımsağı küçücük yufkaya sarıp kapsül yapıp yutmayı deneyeceğim bakalım nasıl olacak
  16. 15 Ağustos 2007
  17. rubi

rubi Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    çok ilginç yaw tabiki sarımsağın faydaları çok ama bu şekildede işe yaradığını bilmiyordum, benim annem tansyonunu dengelemek için yutuyor,
    birde o zaman şöle kullensak her yemekten sonra 1 tane yutsak nasıl olur
  18. 15 Ağustos 2007
  19. azeri

azeri Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yut bacım ben neler yutuyorum bi bilsen:Roflol:yakında biberiyusardıçuzkromussarımsakus olacağım