sarı saç uğruna...

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve DestinaOzge tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

11 Mart 2010
    Konu Sahibi : DestinaOzge
  1. DestinaOzge

DestinaOzge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar bu konuyu açmakta ki amacım sizde benim düştüğüm hataya düşmeyin ve sarı saç uğruna nelerden vazgeçiyor olabilirsiniz görün istedim...
    4ncü röfleden sonra saçlarım platin olunca birşeylerin farkına vardım ve o saçla ancak 2 gün dolaşabildim.
    1-çok açık sarı saç ne yazık ki insanlar tarafından basit ve yapma olarak adlandırılabiliyor.
    2-kesinlikle o saçla makyajsız sizi kimseni görmesine izin vermemelisiniz.
    3-hiçbir zaman belinize inen gür ışıl ışıl parlayan bir saçınız olmayacak.(sarıdan vazgeçmezseniz tabi)
    4-gelinlige en çok yakışan saç rengi sarıdır diye bi kural yok. bütün gelinler güzeldir. ayrıca az çok modadan anlayanlar bililer. saçınıza en uygun renk kyafet zıt olandır. sarı beyaza en yakın renktir.
    5-saçlarınız sarıysa kesinlikle 4-5 yaş daha yaşlı görüneceksiniz.
    6-saçlarınız çok kırılgan olacak ve fön çektirmeye ile korkup bakımsız saçlarla dolaşacaksınız.
    7-farkındalık istiyorsanız günümüzde sarı seçeceğiniz son renk olmalı. artık herkes sarı.
    bence saçlarınızı sarı yapmadn önce bunları düşünün. benim fikrimi sorarsanız platin değil, daha doğal görünen ve daha az yıpratan balyajları vaya karamel tonlarını tercih edin.
    aynı fikirde olmayabilirsiniz yinede okuduğunuz için teşekkür ederim....

2. 11 Mart 2010
  3. yagmur55

yagmur55 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende yıllarca sarı kullandım saç rengim koyu olduğu için doğal olarak sarıya kadar açıldığı için yıpranma çok oluo we uzatamıosun buna katılıyorum...ama birinci de dediğin basit ve yapma bunun anlamı nedir ???

4. 11 Mart 2010
  5. Alice in Wonderland

Alice in Wonderland Bir bebek yuttum sanki ... Üye

Beğenildi:
    1.329
    Ödül Puanları:
    238
    canım benim saçlarımda platin sarısı...
    ben sarıyı seviyor ve kendime yakıştırıyorum ayrıca yazmışsınki etraftaki insanlar tarafından basit ve yapma olarak karşılanıyor ben şu yaşıma kadar hiç bir zaman etrafımdaki insanların tüüü kaka laflarına aldırmadım aldırmamda yakışıyormu yakışıyor ...
    gelinlikte sarı saçıda çok beğeniyorum sarışın gelin olmaya kararlıyım...
    makyaj konusuna gelince tenim buğday rengi çok aşırı makyaj yapan bir insan değilim rahatlıkla makyajsızda dolaşabiliyorum...
    saç kırılmalarına gelince düzenli olarak sarı saça bakım yapılırsa hiç bir şeycik olmaz birde iyi bir kuaför tercih edilirse sorun olmaz...sarı saçın yaşlı gösterdiğini söylemişsin benim etrafımdaki insanlar aksine küçük durduğumu söylüyorlar sarı saçla...
    fikirlerine saygım var ama bence biraz da insanların tipleriyle alakalı bir durum bu yani şöyle yakışan var yakışmayan var her sarışına yazdıkların uymayabilir...
    bence aksine herkes ya çikolata kahvesi,yada karamel yada kumral bu sene ayrıca her sene şu renk saç modaymış şuna boyatayım diye modaya uymam...(buda saçı yıpratama sebebi )
    ama şu gerçekki bu sene herkesin kafası koyu renk e tabi oda yakışanı var yakışmayanı var bana yakışmıyor o renk mesela...
    sakın yazdıklarımla sana sataştığımı düşünme sadece kendimden bildiklerimi yazdım e haliyle herkesin başına saç yüzünden farklı olaylar gelmiştir...
    sağlıcakla kal....

6. 11 Mart 2010
  7. DestinaOzge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sadece çok sarı ve çok siyah saçlar yada kırmızı saçlar uç noktalar olduğu için diğer saç renklerine oranla daha yapay duruyor. bunu söylemek istedim. basit ve yapma diyen ben değilim ne yazık ki çevreden böyle görülebiliyor. bu benim düşüncem değil ama insanların beyninde yer etmiş artık bu. bu düşünceye bende karşıyım aslında ama herkes böyle düşünmüyor ne yazık ki.

8. 11 Mart 2010
  9. DestinaOzge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yorumların için çok sağol öyle sarışınlar var ki doğal sarışınlardan çok daha yakışıyor o renk onlara. senin de öyle olabileceğini tahmin ediyorum. zaten bu söylediklerim bütün sarışınları kapsamıyor çok büyük bi çoğunlukta ne yazık ki böyle oluyor. herşeyde olduğu gibi bunda da istisnalar vardır eminim. sende onlardan birisin. bende senin yorumlarına saygı duyuyorum yazdıklarını okurken olumsuz bi hisse de kapılmadım. sende sağlıcakla kal.....

10. 11 Mart 2010
  11. yagmur55

yagmur55 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    özgecim dediklerin göreceli kavramlar kişiden kişiye bulunduğun çevreye göre değişir berki küçük bir kasabada yadırganabilir ozamanda dikkat çekmeyen sarı tonları uygulanabilir
    sarı biz kadınların bir daha asla yaptırmıcam deyip bi kaç günsonra yaptırdığımız wazgecemediğimz bir saç rengi:) türk kadını sewiyor sarıyı:)

12. 11 Mart 2010
  13. DestinaOzge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sarı saçlar gercekten güzel bence ama ben uzun sağlıklı pırıl pırıl saçları da seviyorum:KK43: sarı olunca malesef ya boyundan ya gürlüğünden ya sağlığından gidebiliyor.

14. 11 Mart 2010
  15. sangs

sangs good girl gone bad ;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sen saglıklı ve dogal saclarımız olsun dıye yazmıssın ozgecım tesekkurler paylasımın ıcın.kısısel algılamamak lazım tabıkı bazısına cok yakısır bazısına yakısmaz orası ayrı
    ama sarı olmaypta sarı yapcak kısılerlee en azndan tecrubelerını paylasmıs olmussun

16. 11 Mart 2010
  17. lolalucy

lolalucy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    459
    Ödül Puanları:
    188
    canım dediklerinin her kelimesine katılıyorum. ben de artık doğal olmak istediğim için koyulaştırdım saç rengimi. dediğin gibi herkes sarışın ve doğal renk saçlı pek insan göremiyoruz. ama sarı renk te bağımlılık yapıyor. yine de sarıya tekrar bulaşmamaya kararlıyım. 5 aydır ideal saç rengimi arıyorum. en sonunda bronz kahvede karar kıldım ve artık saçımı bu renge boyamaya devam edeceğim.

18. 12 Mart 2010
  19. stuff.edc

stuff.edc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sadece 2 ve 6 ya katılıyorum gerisine kesinlikle katılmıyorum

Son düzenleme: 12 Mart 2010