sarılık

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve kba tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

29 Ocak 2010
    Konu Sahibi : kba
  1. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    kızım 30 günlük ve yüzündeki,gözlerindeki sarılık hala geçmedi..kan değerleri normal çıkmasına rağmen sarı rengi kaldı öle..aynı durumu yaşayanınız varmı?varsa bu ne zamana kadar devam etti?düşünmemeye çalışsamda aklımda hep inşallah bian önce geçer ve herhangi bir tedavi gerekmez..mafoldumbenmafoldumben

2. 30 Ocak 2010
  3. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim zaten herhangi bi durum olmuş olsa allah korusun kan degerleri inan normal cıkmazdi mutlaka birbulgu çıkardi..sen niye telas yapıyosun içini rahat tut..benim kiziminda gözlerindeki sariligin geçmesi biraz zaman aldi ama maşallah herhangi bir durum olmadi şimdikızım 13 aylık..sende rahat ol bu konuda endişelerini anlıyorum bir anne olarak

4. 30 Ocak 2010
  5. ABERK

ABERK Canım zuzum Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Canım benim hiç üzülme.Benim kızım 5 günlüktü sarılık olmuştu.Bir doktor yatırın hemen diyor,bir doktor yatırmayın emzir geçer diyor.En sonunda 22 lerdeydi sanırım 15 günlükken yatırdık bir gecede atlattı.Rengi zamanla yerine gelir korkma bol bol doyması lazım.Benim kız en son portakal turuncusu olmuştu şimdi 13,5 aylık buğday tenli bir kızım var.Bana sarılık basit ağlama derlerdi ne vicdansızlar ben anneyim derdim kızım 17 günlük iken zatürreden 10 gün yoğun bakımda yattı haklılarmış dedim.Allah yardımcınız olsun.Yavruna hayırlı ömürler dilerim

6. 30 Ocak 2010
  7. kba

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    saolun kızlar..15günlükken sarılık için bakılan değer 14lerdeydi..normal demişti dr ama ne bileyim geçen hafta gaz sıkıntımız çok diye gittik başka bi dr baktı aylık kontrolde bi daha bi bakalım sarılığı geçmemiş deyince panik oldum..yoksa basit bişey olduğunu az çok biliyorum ama napim dayanamıyorum kuzuma..Allah korusun hepsini..

8. 31 Ocak 2010
  9. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Canim korkma ins kan degerleride normal cikmis bak.
    benim eltimin de kizi 42 gunluk falan iken dr gitmisti oylesine kontrola, doktoruda sarilgi hala var yuzunde demis ama panik yapmana gerek yok bol bol emzir, emzirdikce gider demis
    nitekim de oyle oldu bir seyi kalmadi masallah.
    benim 2 aylik oglum var 10 gunluk iken sarilik oldu. 10 gun falan surdu. gozlerin beyazi yesimtirak bir renk almisti. baktikca ayy ne uzuldum agladim sutum bile azalti uzuntuden.
    simdi dusunuyorum da hiiç uzulmeme gerek yokmus hepsi normalmis gecdi Allah'a sukur
    Allah saglik sihat versin meleklerimize.

Son düzenleme: 31 Ocak 2010
  10. 31 Ocak 2010
  11. berkemim

berkemim küçük melekler Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım korkma bol bol emzir kendini toplar benim kızımda öyledi sen emzirmeye devam et allah çocugunla sana uzun ömürler versin:KK46:

12. 2 Şubat 2010
  13. kba

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    kızımın kan değerlerine göre sarılığı devam ediyormuş:KK43: p.tesi ultrasonla karaciğerine bakılacak inşallah bi problem çıkmaz..

14. 3 Şubat 2010
  15. ikizlerinAnnesi

ikizlerinAnnesi Daima Şükür !!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım çok üzüldüm inşallah birşey çıkmaz Rabbim meleğini korusun şifa versin inşallah

16. 7 Şubat 2010
  17. keriman.kar

keriman.kar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bizde sarılık için tedavi gördük şu an 22 günlüğüz ve hala devam ediyor
    fakat sık emziremiyorum bebeğimi sürekli uyuyor.

siz nasıl besliyorsunuz

18. 8 Şubat 2010
  19. henry

henry Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar genelde yeni doğan bebeklerde oluyor bu sorun benimde 3.5 aylık bebeğim var doğduğunda bişeyi yoktu bir hafta sonra kontrole gittiğimizde doktoru topuk kanı istedi 7.1 dercede sarılık var dedi 2 gün sonra tekrar gelceksin düşüş olmassa yatırcaz bebeğini dedi nese gittik tekraradan verdik kanı doktorumuz dedi al bebeğini koşa koşa git evine :))) düşmüşmü dedim bişeyi kalmamış dedi sarılık yükseldiği zaman bebeği uyandırmazsın çok uyar demişti geçenlerde bi arkadaşım doğum yaptı bebeği sarılık onunda ve hatta yanlış hatırlamıyorsam 22 dereceydi.hala geçmemiş.ama biraz koca karı lafı olucak birinden duydum 2 kaşık sade soda verin sarılık felan kalmaz dedi teyzenin biri torunu yurt dışında doktormuş arkadaşımda denekte fayda var dedi daha kensisiyle görüşemedi,m bakalım ne olmuş:))