Şark odası için öneri bekliyorum..

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve yixgxitimmm tarafından 10 Kasım 2008 başlatılmıştır.

10 Kasım 2008
    Konu Sahibi : yixgxitimmm
  1. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evimin bir odasını koltuk falan koymadan yer minderleri ile falan döşemeyi düşünüyorum..çokda otantik olmayan şık bir dizaynı olsun istiyorum. kitaplık, büyük sehpa falan olabilir. Başka neler olabilir halısı perdesi nasıl olmalı odada başka ne bulunabilir fikirlerinizi yada varsa resimlerinizi paylaşabilirmisiniz ??

2. 10 Kasım 2008
  3. cherryblossom

cherryblossom Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence fazla otantik olmasın istiyorsan yer minderlerini "düz yeşil-turuncu-kırmızı" gibi tonlarda seçebilirsin üstüne de şu tarz yastıklar koyup odanı süsleyebilirsin..

otantik kıyafetler içinde bebek bibloları vs de olabilir..
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

perdeler şu odadaki gibi dantel perde olabilir, çok hoş bence.. bir de ortaya bir semaver koyabilirsin..

[​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 10 Kasım 2008
  4. 10 Kasım 2008
  5. cherryblossom

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bir de şöyle aynalar var:

[​IMG][​IMG][​IMG]

bir de kapalıçarşıda var ya hani rengarenk kandiller, fenerler onları alabilirsin..
    bunların hepsini kapalıçarşı'dan eminönünden temin edebilirsin..
    daha nice güzel çini vs de görürsün orda..
    nasıl heves ettim ahh ahhh hihoyyyt

edit: ay sen mersin'deymişsin ben de eminönü kapalıçarşı diyorum.. pardon canım :)

Son düzenleme: 10 Kasım 2008
  6. 10 Kasım 2008
  7. yixgxitimmm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler canım ..Evet yastıklar güzelmiş. dediğin gibi düz ton minderlerin üstüne ,hint tarzı yastıklar olabilir..ben ortaya düz bir sehpa ile odanın bir tarafını olduğu gibi kitaplık düşünmüştüm ama kitaplığı beyaz istiyorum bu durumda minderlre ve sehpa koyu renk olursa uymaz ..turuncu rengi bnde çok seviyorum..bu odayı bir tür okuma ve belki internete girmek için yada rahat çalışmak için bir oda olarak düşünmüştüm..Son resim çok yorucu ve çok otantik ama yere kilim düşünülebilir..

8. 10 Kasım 2008
  9. cherryblossom

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    turuncu ile beyaz çok uyar ama, iç açıcı bir oda olur hatta.. :)
    son odanın sadece perdelerini örnek verdim zaten, bence bu tarz perdeler de uyar.
    hatta ahşap jaluzi kullanıp, üstüne turuncu ya da yeşil tül de koyabilirsin, benim bir arkadaşımın annesi öyle yapmıştı şark odasına çok da güzel duruyor. yerimseniben

10. 10 Kasım 2008
  11. yixgxitimmm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bu tarz tülleri bende seviyorum..hatta el örgüsü dantel tülleride severim ..Birde şimdilerde ip tüller var ..her rengi var onlarda güzel duruyor öyle birşeyde olabilir belki..minderler uzun ve büyük iki minder (eski yer döşekleri gibi ) şeklinde mi olmalı ,yoksa küçük küçük minderler şeklinndemi olmalı acaba ?/

12. 11 Kasım 2008
  13. buraki

buraki Guest

Neden beyaz mobilya ile koyu renklerin uymayacağını düşündünüz ki, aksine çok şık olur.

14. 11 Kasım 2008
  15. yixgxitimmm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kafamdaki düşünceler şöyle : Yerler eski tip ahşap görünümlü laminant parke düşünüyorum üstüne kilim ortada kahve büyük bir sehpa kenarlarında büyük minderler bir köşdede duvardan duvara kitaplık.kitaplık için hep beyaz düşünmüştüm ama şimdi bu dizayn içinde beyaz sırıtır diye ondan dedim...??ne dersin ,

16. 11 Kasım 2008
  17. aslimmm

aslimmm MEHMET CANIM HERŞEYİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde evimde şark odası var artık orayı bozup çocuk odası yapıcam kısmetse ilk resimdeki kalın altları dantelli olanından yerde şu eski tarz kilimlerden var yazında peteklerimin üstüne eşarplarla örtüyorum çok rahat ve çok güsel oluyor tüm misafirlerim bu odamda oturmaktan yana yapınca resimlerini paylaşta görelim canım

18. 11 Kasım 2008
  19. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    anadolu esıntıleri hint uzakdogu mistık örtuler objeler derken bu cok kullanıldı görüldü yani ÇOOOK SIRADAN mersındesin bizim cukurova insanı herkeste olanı bi illa yapar gösterişi sever
    bence evın bir odasını kendine ayır kendini şımart ekonomın musaıtse sauna yaptır hiç olmadı spor aleti koy muzık yetenegın varsa mini bir amator studyo kur resim atelyesi yap mini kitaplık calışma odası