Sarkan göğüslerden kurtulmanın tam zamanı!

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve sakkus tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  24 Ekim 2010
  Konu Sahibi : sakkus
 1. sakkus

  sakkus Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Ekim 2010
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Estetik Plastik Cerrah Op.Dr. Ergin Er, sonbahar ve kış döneminde vücut şekillendirme operasyonlarının sıklığının arttığını belirtiyor ve meme, karın, bel ve bacak estetik operasyonlarının bir arada rahatlıkla yapılabileceğinin bilgisini veriyor.

  “Yapılan birçok bilimsel çalışma göstermiştir ki kış aylarında estetik operasyon sonrası iyileşme süresi ve vücudun ödem atma zamanı çok daha kısa ve konforludur. Yine özellikle vücut şekillendirme operasyonları sonrası 15-21 gün süreyle giyilmesi gereken korselerin kullanımı, soğuk olan dönemde çok daha rahattır. Ayrıca yapılan operasyonların sonuçlarının vücutta tam olarak 4-6 ay gibi bir sürede oturduğu da bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla bahar ve yaz aylarında daha çok vücut hatlarını ortaya çıkaran giysileri operasyonunun sonuçlarının tam olarak ortaya çıktığı ve ödemin vücuttan atılarak istenen vücut silüetinin sağlandığı bir zamanda giymek daha uygun olacaktır. Bütün bu nedenlerle sonbahar döneminden itibaren vücut şekillendirme operasyonlarının sıklığı artmaktadır. Vücut şekillendirmede özellikle meme, karın, bel ve bacak estetiği bir arada rahatlıkla yapılabilir.
  Sarkan ve deforme olan göğüsler için
  Sarkan ve deforme olan göğüsler ve meme başının tekrar ideal yerine alınması ve şeklinin düzelmesi için cerrahi yöntemler günümüzde tek rasyonel çözümdür. Yapılacak operasyonda hedef memeyi göğüs kafesinde uygun yere taşımak, meme başını yeni şekillendirilen memeye göre ideal yerine ve büyüklüğüne almak ve meme dokusunu bir bütün olarak bakıldığında koni veya yarım küre şekline kavuşturmak olmalıdır. Bütün bu noktalar göz önüne alındığında, seçilecek yöntem göğüs dokusunda ve meme başında meydana gelen deformitenin boyutlarına göre her kadın için özel olarak belirlenmelidir.
  Bu yöntemler cerrahi meme dikleştirme ve ek hacim sağlamak için bununla kombine edilen meme protezi operasyonlarıdır. Küçük göğüsler için ise en etkili yöntem silikon meme protezi uygulamasıdır. Günümüzde meme protezi ile meme büyütme, sedasyon adı verilen hafif uyku hali ve lokal uyuşturma ile genel anesteziye ihtiyaç duymaksızın rahatlıkla yapılabilmektedir. Yaklaşık 40-45 dakika süren bu operasyondan sonra birkaç saat dinlenme sonrası hastalar evine ve 1-2 gün içinde de günlük işlerine ağrı sızı olmaksızın rahatlıkla dönebilirler.
  Güzel bir karın hayal değil!
  Güzel bir karnı biçimlendiren faktörler karın ön duvarındaki kasların anatomik olarak yerinde ve birbirine yakın olması, cilt altı yağlanmanın normal sınırlarda olması ve karnı örten cildin sadece o karnı örtecek yüzeyde olmasıdır. Dolayısıyla karın bölgesi deformitelerini düzeltmek için tüm bu faktörler tek tek değerlendirilmeli ve tedavi ona göre planlanmalıdır. Bu tedaviler deformitenin derecesine göre karın germe operasyonu, liposuction veya bu iki yöntemin kombinasyonlarıdır.
  İnce bir bel...
  Bel bölgesi vücudun tam ortasında yerleştiğinden ne kadar güzel ve ince ise kalçalar ve karın da o kadar güzel ve ince olarak algılanır. İnce bel özellikle sırt dekoltesinde güzel görünmenin olmazsa olmaz şartıdır. Burada vücut silüetini bozan kalınlaşmanın temel nedeni ise hemen her zaman cilt altı yağ birikimidir. Bu yağlar mikrokanüler liposuctionla kolaylıkla ve oldukça etkili şekilde uzaklaştırılabilir. Beldeki yağların vücudun diğer bölgelerinden en büyük farkı aslında dışarıdan görünenden daha fazla miktarda yağın görünen bölgenin hemen üstündeki bel oyuğuna yerleşerek beli kalınlaştırmasıdır. Buraya liposuction yapılırken bu dikkate alınmazsa asla güzel ve ince bel görüntüsü elde edilemez.
  Sütun gibi bacaklar için...
  Bacak bölgesi kısaca basen, bacak iç yüzü ve diz olarak üç ana bölgeye ayrılabilir. Basen bölgesi aslında sadece dış bacağı kapsayan basit oval bir alan gibi düşünülmemelidir. Aslında estetik olarak bakıldığında bu alan bacak dış yüzü ovali, kalça alt ve dış kısmı ve bacak arka yüzünün üst kısmını kapsayan kalp şeklinde bir ünite olarak değerlendirilmelidir. Dolayısıyla tüm bu bölgeler bir arada liposuction ile düzeltildiğinde güzel bir sonuç elde etmek mümkündür. Bu bölgede yapılan bir yanlış ise aşırı yağ alınmasıdır ki bu kadın silüetini erkek silüetine çevirir ve kadının çekici yuvarlak çizgisini bozar.
  Dolayısıyla yağ alınırken yuvarlak hatları koruyacak miktarda yağın alınması ve bir kısmının korunması gerekir. Bacak iç yüzünde birçok kez cilt ve cilt altı yağ tabakasındaki artış deformasyona neden olur. Bu alandaki cilt vücuttaki en ince cilt yapılarından biri olduğu için liposuction oldukça dikkatli yapılmalıdır. Eğer uygun işlem yapılmazsa ciltte düzensizlik ve dalgalanma riski oldukça yüksektir. Bu noktada uygulanan cilt tedavileri ile bu riskleri minimuma indirmek mümkündür. Diz içleri ve diz önünde vücut silüetini bozan hemen çoğu kez cilt altı yağ depolanmasıdır. Bu, liposuction ile kolaylıkla düzeltilebilen ve hemen her zaman bu tedaviye çok iyi cevap veren bir bölgedir. “
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mart 2014
 2. 29 Ekim 2010
  Konu Sahibi : sakkus
 3. mus68

  mus68 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2010
  Mesajlar:
  52
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  egzersiz yok mu acaba bu konu için
   
 4. 1 Kasım 2010
  Konu Sahibi : sakkus
 5. resibulten

  resibulten hayat güzel Üye

  Katılım:
  4 Mart 2010
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  deniyen varmı arkadaşlar nekadar etkili açıkcası deneyipte sonuç alanlar olsa
   
 6. 8 Kasım 2010
  Konu Sahibi : sakkus
 7. sserenn

  sserenn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  7 Kasım 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Ben geçtiğimiz yıl meme protezi ameliyatı yaptırdım, çok ta memnun kaldım.
  ameliyat sonrası iyileşme süreci çok kısa sürdü, herşey Dr. Ergin bey'in beni bilgilendirdiği şekilde gelişti. Sonrasında sorun yaşamadım, görünüm de oldukça doğal oldu. Ayrıca liposuctionda da çok başarılı sonuçlar alan arkadaşlarım var, dış görünüm değişince kendinizi çok daha iyi hissediyorsunuz. Güzellik ve estetik konusu hepimizin çok hassas olduğu bir konu, bu işi yapan onlarca doktor, estetik ve güzellik merkezi var tabii ki ama önemli olan en güzel sonucu en sağlıklı şekilde almak. Bunun için Dr. Ergin bey'e kesinlikle güvenebilirsiniz :)
   
 8. 8 Kasım 2010
  Konu Sahibi : sakkus
 9. trendyyy

  trendyyy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  deneyen var evet, ben Ergin bey e göğüs büyütme ameliyatı oldum ve acayip memnun kaldım. Hem ameliyat çok kolay oldu hem sonrasında en ufak bir sorunum olmadı hemde sonuç tam istediğim ve yıllardır hayal ettiğim gibi mükemmel oldu. Benim sonuçlarımı gören iki arkadaşım daha benden sonra aynı ameliyatı oldular Ergin beye ve onlarda çok memnun kaldılar. Ayrıca Ergin bey göğüs küçültme, dikleştirme , karın germe ve özellikle liposuction konusunda en başarılı cerrahlardan birisidir, ihtiyacınız varsa doktor aramayın arkadaşlar Ergin Bey e gidin derim...
   
 10. 9 Kasım 2010
  Konu Sahibi : sakkus
 11. akyol

  akyol Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Kasım 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  ameliyat olmaktan çekiniyorum ben, göğüs büyütücü bir krem önerdiler onu deniycem bayağı faydası oluyormuş
   
 12. 11 Kasım 2010
  Konu Sahibi : sakkus
 13. trendyyy

  trendyyy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Krem kesinlikle işe yaramıyor ben zamanında denedim hatta cildimi bozdu sivilcelenme yaptı kesinlikle deneme bile derim. Ameliyat maliyetli olabilir ama sonuç kesin ve mutluluk verici. İmkanın varsa korkmana gerek yok doğru doktorla inanılmaz kolay bir şekilde halloluyor. Forumlarda okuyorum millet direnler kanamalar ağrılarla uğraşıyor günlerce, üzülüyorum. Yine bir araştırın ama ben gerçekten inanarak ve güvenerek Ergin Bey i öneriyorum arkadaşlar.