Sarrafın bize oyunu

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve zelinda tarafından 26 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Ekim 2008
    Konu Sahibi : zelinda
  1. zelinda

zelinda zehranin annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar bir hafta once dugunumde takilan altinlarimi sattim borcumuz cok ev almayida dusunuyoruz. Neyse bir kac yere sorduktan sonra bi sarrafta karar kildik altinlarimizi bozdurmaya adam hsapladi ve altinlarin degeri olan 6700 euro yu teslim etti bize aradan bir hafta gecti adambizi arastimis sorusturmus bulmus bugun aradi ben yanlis hesaplamisim 1000 euro bana tekrar vereceksiniz sizin altinlariniz o kadar etmiyo biz muslumaniz benim parami getirin ya biz onun kafasina silah dayayip zorla almadik parasini o fiyat dedi bizde tamam dedik isterseniz gelin altinlarinizi alin parami getirin diyo ya bu ters isler hep beni buluyo esimde tutturmus ya adam dogru soyluyosa ben kul hakkiyla gitmek istemem diyo o kadar altinim gitti daha adam sarrafi dusunuyo banane dogru yapsin hesabini ki zannetmiyorum sizce biz oyunami geliyoruz arkadaslar:1no2:

2. 26 Ekim 2008
  3. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Canım araştırdık diyorsun diğer sarraflar ne kadar vereceklerini söylediler? Yani altının piyasası bellidir, fiyatlarda çok fazla oynama olmaz bence.
    Eğer adama1000 euro'yu verince alacağınız para diğer sarrafların verdiği paradan daha düşükse altınları geri alın derim. Başka bir sarrafa gidersiniz.yerimseniben

Son düzenleme: 26 Ekim 2008
  4. 26 Ekim 2008
  5. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Altınlarını geri al başka bi sarrafa hesaplat bence.

6. 26 Ekim 2008
  7. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    arada bu kadar büyük fark varsa.sanırım adam haklı...bence altınlarınıal,kimseninde ahını alma...hayır göremezsin sonra üzülürsün...iyice hesabınızı yapın ve her ihtimale karşı dikkatli olun..

8. 26 Ekim 2008
  9. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    hay Allah ne denirki böyle bir durumda :KK43:
    canım birde şöyle düşün adam kuyumcu kimbilir ne kadar müşterisi geliyordur
    adam işi gücü bırakıp sizi arayıp bulduysa muhakkak bi hata vardır...
    ben art niyetli olduğunu düşünmüyorum yoksa hangi esnaf böyle birşey yaparki?
    kul hakkı sizin üstünüzde kalacağına
    haksızsa eğer olun üzerinde kalsın...
    boşver bence verin derim...

10. 26 Ekim 2008
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Ben şahsen sarraflara güvenmiyorum pek.
    Bu kadar farkı nasıl olurda yanlış hesaplar???

12. 26 Ekim 2008
  13. Eğer altının çok yüksek olduğu günlerde bozdurdunuz ve altın daha sonra düşüşe geçmişse.Aldığına pişman olmuştur bence.Bu şekilde ya zararını kapatmanızı istiyor ya da altınlarınızı iade etmeyi.

14. 26 Ekim 2008
  15. birzamanlar

birzamanlar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Adam gelin altınlarınızı alın istiyorsanız demiş anladığım kadarıyla;siz önceden başka terlerede sorduysanız aşağı yukarı rakamlar birbirine yakındır;ama çok farklıysa adam haklıdır;sen şimdi altınların satıldı diyede üzüntülüsün;ama unutma bu dünyada ödemek daha kolay;öbür dünyaya bırakmamak lazım:

16. 26 Ekim 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Vallaha bence hemen güvenme canim!!

Aslinda satilmis satilmistir yani isteseniz vermeyedebilirsiniz o parayi lakin yinede yerinizde olsam altinlari alir parasini verir gider baska bir sarrafa hesaplatirim...

Aman arkadasim, altinlarini geri alirsan cok dikkat et oyuna falan gelmeyesinz!!

18. 26 Ekim 2008
  19. zelinda

zelinda zehranin annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar tesekkurler biz az cok internetten arastirarak gitik piyasayi ve diger sarraflarda bu adamdan biraz az fiyat dedi bize bu uygun geldi ustelik internetten piyasayi arastirmamiza ragmen ucuz bulduk ama digerlerine gore en iyisiydi zorda kalmasak satmazdik altinlari geri alin diyosunuz ama benim bileziklerim oldugu ne maglum sahtemi degilmi ayrica toplam kac gramdi bize demediki dediysede o an orda alisveris bitti diye hatirlamiyorum ayrica sadece11 bilezik degil bir set 2 tane kaLin kelepceli bilezik ve 7 tane ceyrek altindi altinlari almasina alirimda ama ya sahtesiyle degistirdilerse bilememki sarrafin bu kadar acik cikarmasi normal degil

Son düzenleme: 26 Ekim 2008
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.