SAT ve bebek boyu uyumsuz...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve escos tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : escos
  1. escos

escos Ömerim canım Birtanem... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar merhaba,
    SAT 27/05/2009 ama ilk defa bu kadar kısa (3 gün) lekelenme şeklinde oldu... Stres vs. derken bir daha da olmadım.. 3 temmuzda test yaptım, doktora gittim bebek boyu SAT a göre hep 1 hafta uzun çıkıyor.. SAT ile uyumlu olsa eşimle birlikte oldugumuz haftaya geliyor ma ondan bir onceki hafta yanyana bile değildik.. Bu durum cok içimi sıkıyor. İşin garibi hep de korunmuştuk bu olayı çözemiyorum.. Bebek boyu neden uzun çıkıyor?Bebeğim de bir hasar mı var... O ay yumurta atamadım da eski yaşlı yumurta mı döllendi.. Olay ne bilemiyorum.. Yardimmm lutfenn...:KK43::sm_confused:

2. 21 Temmuz 2009
  3. green olive

green olive Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Hamile kaldıktıktan sonrada adet olunabiliyormuş. Seninki öyle birşeydir muhtemelen... Ultrasonda çıkan tarihi baz almalısın bence.

4. 21 Temmuz 2009
  5. periwinkle

periwinkle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda sat a göre büyük çıkardı ama doktorumda hep bebeğin
    haftasına göre daha kilolu yada uzun olacağına yorardı ki ölede oldu
    53 cm 3.750 gr olarak doğdu bence endişelencek bişey değildir

6. 21 Temmuz 2009
  7. escos

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ay cok sevindim umarım oyledir...icime su serptiniz.. cunku ben su anda kac haftalık oldugumu tam bilemiyorum hangi haftayi takip edecegmi sasirdim sevinsem mi... bana gore 8.ci hafta dolacak doktorlara gore biraz daha fazla..umarım hiçbir sorun cikmaz endiseleniyorum.. ne olur benim icin dua edin..yerimseniben

Son düzenleme: 21 Temmuz 2009
  8. 21 Temmuz 2009
  9. eylull

eylull premseslerim büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım doktorun söylediği tarihle seninki uyusmayabliyor bunu doktora sorarsan zaten tam tarih vermezler ve doğumda oynama olabileceğini söylerler. bence bu sıkıntını anlatırsan doktor seni daha çok bilgilendirebilir. annem ben ne zaman hamile kaldığımı biliyorum ve bebek tam gününde oldu diyor. ama doktor erken doğum diyormus. ama ben emindim diyor. tam hesapları tutmuş. umarım senin de bunun gibi bir durumdur. sen de sanırım tarihi az çok tahmin ediyorsun eski yumurtanın döllenme ihtimalini duymayın birlikte olma süresi için en fazla söyleyen doktor 3 günde bir diyor normali bile iki günde birmiş . Yani yumurtanın bundan daha uzun süe yaşayamayacağını düşünürsek için rahat olsun bebeği de kendini de üzme.

10. 22 Temmuz 2009
  11. periwinkle

periwinkle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aklıma gelmişken bişey daha söliyim
    benim kızımdan önce 2 aylık bi bebeğim düşmüştü
    ilk gebeliğimdi ve öğrenir öğrenmez doktora gitmiştim
    bebek sata göre küçük gözüküyordu doktorda yumurtlama döneminin
    dışında hamile kalmış olabilirsin eğer öyleyse bebek gelişemez ve düşer demişti
    2 aylık bebeğim bu şekilde düştü sana söylemek istediğim şu sorun olssa gelişemezdi
    ya benim kızım gibi biraz toplu olur yada hesaplamada bi yanlışlık vardır fazla moralini bozma

12. 23 Temmuz 2009
  13. escos

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet canım ben de aynı şeyi düşünmüştüm.. Küçük olması durumuna aklim eriyor büyük olmasi ise anlam veremedigim bi durum 2-3 haziran gibi hamile kalmis olsam o da adetten 5-6 gün sonra ama yine de bu durumda 2 hafta büyük çıkmalıydı.. :KK43: Neyse hiç anlamadım bu mucizevi olayi.. Gecen bir soz duydum "Insanlar hesap yaparken kader gülermiş" diye cok hosuma gitti.. Hesapsiz kitapsiz mucize icimde gerceklesiyor..Maasallah..Mutluyum saglikli olsunda gerisi dert degil.. Ben de topluyum dogdugumda da topluymusum, belki kızım/oglum da toplu olacak bilemiyoruz.. Mide bulantim da devam ediyor saglikli demek diye dusunuyorum..umarim hersey yolunda gider...zemuszemus

14. 23 Temmuz 2009
  15. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım bebeğinin gelişimi 1 hafta önde gidiyor
    ne güzel işte daha iyiy
    bir sorun yok endişe etme

16. 24 Temmuz 2009
  17. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bunun sorun oldunu bilmiyorum benimde 3 gün onden gidiyor üstelik tüp bebekle oldu ama afa anlı herhalde suan 8+3 günlük çıkıyorum seninki sne kadar acaba

18. 24 Temmuz 2009
  19. escos

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de burada yazilanlari okudukca seviniriyorum.. destek oluyor hepinize cok tesekkurler.. benim calistigim ortam kimyasal, ucucu, zehirleyici malzemelerle dolu.. Butun gun pis bir hava soluyorum bu da kafama cok takılıyor..Ben biraz ondan korktum.. ama sayenizde normal oldugunu dusunmeye basladim. Bir de hamileligim basladigindan bu yana biraz alingan ve işkilli oldum.. Bilmiyorum zaman gösterecek.. inşallah sağlıklıdır yavrularımız.. :) 27 temmuzda tekrar kontrole gidecegiz.. bakalim aslinda son adete göre(27 Mayıs) o gün 2.ay dolacak yani 8hafta+5gün olacak ama doktor buyuk ihtimalle 9hafta+4gün diyecek...5-6 gün fark ediyor.. hayırlısı olsun.. lütfen herşey yolunda gitsin... amin..