Saygı hakedene gösterilir yaşı büyük olana değil sizce?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve blueege tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

9 Şubat 2009
    Konu Sahibi : blueege
  1. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar saygı saygı diyoruzda bu kelimenin içini farketmeden boşaltıyoruz .Büyüktür saygı göster lafına takıldım ben .Yani niçin yaşı büyük olan insanlar kötülük yapsada saygı göstermek zorundayız tamam terbiyesizlik yapalım demiyorum ama saygı hakedene gösterilir .klasik olacak ama biraz önce okuduğum forumda vardı. kaynana gelin muhabbeti .kaynanası kötü ama denen şu' olsun sen yinede saygı göstermek zorundasın o senin büyüğün'
    bu nedemek ya arkadaşlar kötü olan bir insana saygı göstermek, yaptığın kötülüklere aynen devam et demek bence .O insanada kötülük yapıyoruz farkında olmadan sizce?

2. 9 Şubat 2009
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Büyüklere sagı göstermeliyiz elbette,ama beni,hayatımı,düzenimi didikleyen,huzurumu kaçıran biri olsa ona saygı göstersem ne yazar,göstermesem ne?Beynimde ve kalbimde yeri yoksa gerisi hikaye.:kahve:

4. 9 Şubat 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bencede haklısın....bana etmediğini bırakan birisine kusura bakmayın saygı falan göstermem kaç yaşında olursa olsun..

6. 9 Şubat 2009
  7. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.955
    Ödül Puanları:
    238
    İnsan sevmeyebilir bu her kim olursa olsun..sevmek zorundada değil. Sevmediğin insanla az görüşürsün görüştüğün süre içerisindede saygı göstermeli insan...eğer öylede saygı sınırlarını aşacak muhabbetler geciyorsa dahada azaltırsın ama sağda solda eleştiri yapmamak kaydı ile...kendimden örnek verirsem,Bir kadın eşinin ailesini sevmeyebilir ama asla saygısızlığa tahammülüm yoktur. Sevmiyorsan gelmezsin evimize ama abiminde hayatınıda zindan edemezsin..gelin görüşmek istemiyorsa görüşmez.. ama kocasının değerlerine saygı göstermek zorunda... Yoksa hayatta mutlu olamaz, Allah buna izin vermez... Bu konuda saygısızlık gösteririm diyenlerii şiddetle kınarım ben.....

8. 9 Şubat 2009
  9. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İçerik nedeniyle” İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden “Bölümüne taşınmıştır
    Editör arkadaşımın da bilgisine

10. 9 Şubat 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Saygi kavrami bence bizim toplumumuzda cok suistimal ediliyor...:nazar:

Ben bir insanin yasindan ziyade söylediklerine ve yaptiklarina saygi duyarim...:nazar:

O kadar cok kendi bilmez, yasini basini almis ama hayattan hicbir halt ögrenmemis insanlar varki...onlara saygi duymayi birak merhaba bile etmek istemem...ama olurya mecbur kalirsin gecinmeye mecbur bir ayni havayi tenefüs etmek zorundasin...yinede saygisizlik yapmam...:kahve:

Saygi ne kadar hak edene ise...Saygisizlikta o kadar haksiz yapar insani kanimca..:kahve:

12. 9 Şubat 2009
  13. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    tabıkı herkese saygı gösterilir.....öncelıkle ınsan oldugu için saygı gösterilir....
    kımseyı sevmek zorunda degılızdır...ama saygı ..tanıdık tanımadık...
    ınsanı bır duygu olmalısır....
    büyüklere saygı ıse.....onların deneyımlerı vardır....
    annedır babadır dededır......

ama gösterılen saygıdan yada sevgıden anlamıyorsa oda onun cahıllıgı yada...terbıyezıslıgıdır....
    o zamanda..ilgiyi kesersın olur bıter...yada daha mesafelı olursun....

Son düzenleme: 9 Şubat 2009
  14. 9 Şubat 2009
  15. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

aynen öyle arkadaşım..katılıyorum sana..saygısız insanlara ,fesat insanlara ,kötü insanlara saygı gösterdikçe ,,ooooooooo ne güzel kimse yaşıma hürmeten bana bişi demiyor yada kimse bana birşey söylemiyor diyip ,rezilliklerine devam ediyor..birilerinin ona haddini bildirmesi ve yaptıklarını onaylamadığını göstermesi lazım..

16. 9 Şubat 2009
  17. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    bana kötülük yapana,yaşı büyük diye saygı gösteremem ben... saygı hakedene gösterilir. bu demek değildir ki terbiye sınırlarını aşacağım ve seviyemi düşüreceğim... gerektiği yerde ağırlığımı koyarım. ama seviyesiz bir şekilde değil tabii.

18. 9 Şubat 2009
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bizim toplumumuzda büyüklere saygı gösterilir elbette ama
    hakedene...büyüklüğünü biliyorsa,gösteriyorsa saygı duyarım...
    ama göstermiyorsa da saygısızlık yapmamalıyız....
    aslında insana saygı duymak gerekiyor...küçüğünden büyüğüne...
    saygı hak edilir diyebiliriz....
    insanın kendine yakıştıramayacağı hiçbirşeyi,başkasına yapmaması gerekiyor...
    saygı yoksa,saygısızlıkta olmamalı ama bizlerin hamurunda var..
    ne olursa olsun biz saygıda kusur etmeyen Milletiz...
    sevgiler...