Saygıda kusur etmemek....

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve AskKirintisi tarafından 9 Kasım 2007 başlatılmıştır.

9 Kasım 2007
    Konu Sahibi : AskKirintisi
  1. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar nedir bu saygıda kusur etmemek konusu. Herkesin dilinde bu kelime özellikle kayınvalidelerimiz hakkında konuşurken kullanıyoruz bu cümleyi. Bazıları çıkp diyor ki ben kaynanama lafımı esirgemem ama saygıda da kusur etmem, bu ne perhiz bune lahana turşusu?
    Hizmette kusur etmem desek daha yerinde olmaz mı? Allah aşkına biri bana açıklasın bu ne demek?Nasıl sağlıyorsunuz bu dengeyi. Benim canımı sıkarsa kaynanam cevap veririm ama ona göre saygısızlık yapmış olurum. Dolayısıyla saygıda kusur yapmış olurum.Fikriniz varmı bu konuda?fisfisfis

2. 9 Kasım 2007
  3. EU1

EU1 Guest

Kendimce42 öncelikle konu için seni kutluyorum.:içelim:

Bende çok merak ediyorum.:uhm:

4. 9 Kasım 2007
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Hımmm...
    Biraz düşündüm de mesela; kayınvalideniz size ters gelen bir şey istiyorsa bunu yapamayacağınızı kibar bir dille söylemek olabilir.
    Mesela ben süper saygılıyım diyemem. Ama kayınvalidem,benim istemediğim bir şey konusunda diretmişti.Asla sesimi yükseltmem ve o gün de yükseltmemiştim.Bunu yapamayacağımı hatta kendisinin çok ısrar ettiğini ve bu ısrarın sebebini anlıyamadığı söylemiştim.:sm_confused:
    Belki de ben de saygıda kusur etmiş oluyorum. Bilmem ki...Benim aldığım aile terbiyesi budur! Büyüklere karşı sesimi yükseltmem, isteklerimi normal ses tonuyla söylerim,kolay kolay sinirlenmem..yerimseniben

6. 9 Kasım 2007
  7. Vazgeçtim

Vazgeçtim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    hizmetde kusur etmiyoruz desekde saygıda kusur etmiyoruz desekde herkesin düşünceleri farklı olduğu için karşındaki insan seni yanlış anlayabilir sana doğru gelen ve yanlış olmasını düşünmediğin bi hareket karşıdaki insan için yanlış olabilir.Bu sadece kayınvalide değil kendi anne ve babamız eşimiz için bile geçerli...

8. 10 Kasım 2007
  9. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Yani insanın kendi kendini kandırması gibi bişey oluyor bu.

10. 10 Kasım 2007
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    saygı da kusur etmemek derken bencede geneliyle ele alınıyor.
    bunu söyleyen kişi de o dengeyi iyi kuruyordur..bende istemediğim bir şeyi kayınvalidemi kırmamak için yaparım,ama yemek istemediğim bişeyi yemem ve bunu ona söylerim..zaten öyle çok direlten bir kayınvalidem olmadığı için çok zor da kalmıorum kendi adıma