Sebebi belirsiz İnfertilite Teşhisi

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve gecexxiixx tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : gecexxiixx
  1. gecexxiixx

gecexxiixx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba
    Sebebi belirsiz infertilite yaşayan arkadaşlar lütfen deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz.
    Aşılamalarınız ne sonuç verdi ?:Saruboceq: Tüp bebekte pozitifi yakalıyan var mı?:Saruboceq:

2. 20 Ağustos 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    selam arkadasımın sebepsız hersey cok guzel ama hamış kalamıyodu asılama olıumsuz olmuştu on sene sonra mıkro ıle ılk demnemsınde oğluna kavuşitu ............şimdi yıne olmuyo 4 deneme basarısız...................rabbım kolaylık versın herkese

4. 20 Ağustos 2009
  5. susamuru78

susamuru78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle hoşgeldin..
    Biz de senin gibi sebepsiziz.
    Ben iki aşılama ve bir micro denedim.Malesef hepsi olumsuz oldu.
    Ama bu herkeste böyle olacak değil.Sen buraya göre istatistik yapma olur mu...
    Eğer yaptırmadıysan inşallah ilk aşılaman tutar tüp bebeğe gerek bile kalmaz...

6. 20 Ağustos 2009
  7. gecexxiixx

gecexxiixx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hoşbulduk
    Benim malesef 2 aşılamam negatif ve ilk tüp denememde negatif. Şimdi 2. yi denicez bakalım.
    ılk denemem devlet hastanesindeyydi ve hiç içime sinmedi şimdi Umut Tüp ile yapacağız inşallah onlara çok güvendim..

8. 20 Ağustos 2009
  9. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de sebepsiz grubundayım gecexx. 2 aşılamam ve 1 başarısız microm var.
    şuan dinlenmedeyim sanırım baharda 2.yi denicez.umarım sen bu sefer başarırsın arkadaşım.

10. 20 Ağustos 2009
  11. susamuru78

susamuru78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evoevo ve gecexiixx
    üçümüzünde iki başarısız aşılaması ve bir başarısız microsu var...
    Allah allah şaşırdım gerçekten...

Ben bugünlerde bir araştırma peşindeyim...Aklınızda bulunsun..
    Özelllikle sebepsiz grundakiler için.Kadının bağışıklık sistemi fazlasıyla kuvvetli olduğu durumlarda gebelik elde edilemiyor olabilirmiş..
    Şöyleki eşlerimizden gelen spermleri bağışıklık sistemimiz yabancı madde olarak görüp işleyeşini engellermiş.Yada embriyo oluşur o embriyoyu da vücudumuz malesef yabancı madde olarak görürmüş...

ınşallah sizin başarısız da olsa ilk microlarınızda sonucunuz benim gibi 0 olmamıştır...
    En azında benden daha fazla şansınız var diyebilirim...

12. 20 Ağustos 2009
  13. gecexxiixx

gecexxiixx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Susamuru
    Sana bu konuda katılıyorum. Bağışıklık sistemi atıyormuş. ılk aşılamamın sonucu pozitif çıkmıştı sonra ki testte değer düştü tutunamadı denildi. 2. aşılama zaten hiç tutmadı. Tüp bebeği Z. Kamilde yaptırdım 2. sınıf embriyo dediler ama herşey yolunda gibiydi nitekim tutmadı. Ben bunu hastaneye bağladım. Hakkımızda hayırlısı çünkü çok ama çok yıpratan bir tedavi.

14. 20 Ağustos 2009
  15. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    meraba arkadaşlar bende sebepsiz gurubundanım bizdede herşey iyi denildi ama 5 senedir olmuyodu işte 2 kez aşılama denedik olmadı ilaç tedavileri ekstra ilk tüp bebk denememizde şükürler olsun tuttu aslında en kolay gurup sebepsiz diyolar tutma şansının yüksek olduğu neden olmadığı için umarım canlarım en yakın zamnda hepiniz o güzel haberi tedavi görmeden verirsiniz benim bir arkadaşım vardı o da bizim gibi sebepsizdi ilk tüp bebk denemesi negatif oldu sonra çocuk olayını kafasında bitirdi ve kendiliğinden mucizesine kavuştu arkadaşlar yani sanırım beynimizdende çıkartmak lazım ama ben hiç çıkaramadım en güzel haberleri verirsiniz en kısa zamnda inşallah opuyorumnanaktan:Saruboceq:

16. 20 Ağustos 2009
  17. gecexxiixx

gecexxiixx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Temennilerine teşekkürler :) Kafadan çıkarmak şu aşamada biraz zor görünüyor. ınanmak çok önemli.

18. 20 Ağustos 2009
  19. susamuru78

susamuru78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sen benden bir adım öndesin şu anda...En azından artık bedenine embriyo yabancı madde değil.Üstelik aşılamayla sağlamışsın bu durumu.Kullandığın ilaç olsa olsa progesteron desteklidir o zaman...
    Tedaviden ziyade manevi yönü yıpratıcı gerçekten...Ama senin yolun açılmış bile inşallah tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden gelir evladın sana...:Saruboceq: