Sebebini bilmediğim sıkıntılarım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve samyelim tarafından 25 Şubat 2009 başlatılmıştır.

25 Şubat 2009
    Konu Sahibi : samyelim
  1. samyelim

samyelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ne diyeceğimi neler altacağımı bilmeden buraya yazıyorum aslında:1no2: başlı başına bir sıkındtım yok işim iyi eşimle gayet mutluyum ama sorun bende hayata dair umutlarım yıkıldı sanki hibr şeye söz vermez içbir hayal kuramaz oldum sürekli kafamda öleceğime dair kuşkular var birilerinin beni dinlemesini beni avutmasına ihtiyacım var bebek tedavisine başladık ama korkuyorum ya olmassa ya bebeğime kavuşamzsam diye bir süredir ilaç tedavisi görüyordum antideprasan ilaçlar dün dr gittiğimde onları bıraktım çünkü kazayla bebeğim olursa zarar verbileceğini söyledi dr. iyileşmedeğimi biliyorum ama bebeğin baba iyi geleceğini umut aşılayacağına inanıyorum . bunları düşünürken birden içime karamsarlık düşüyor ve yine ölüm korkularım başlıyor:çok üzgünüm: ruhsuz bir insan haline geliyorum ... ben bu yaşadıkalrımdan nasıl kurtulacağım çok yalnızım hiç arkadaşım yok eşim var sadece ama oda bu halime üzülüyor ve onu üzmemek için çoğu şeyleri kendi içimde halletmeye çalışıyorum .. lütfen bana yardım edin iyi şeyler duymak bunlardan kurtlumak istiyorum ne yapacağıum ben çok yalnızım senağlama Allah hep dua ediyorum:Saruboceq: böğle hayatın geçmiyeceğinide biliyorum kendimi avutmaya çalışıyorum yalnız başıma yapamıyorum bunları anlatacak hiç kimsem yok yada anlattığım zaman herkez bsnim saçmaladığımı ve gereksiz düşünceler olduğunu söylüyor ve aptal muamelesi yapıyorlar ve unlar beni daha çok üzüyor . biliyorum yalnış olduğunu ama ben kendime söz geçiremiyorum ki ne yapıcam ben lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim :çok üzgünüm:

2. 25 Şubat 2009
  3. _DeReN_

_DeReN_ _Mucizem'sin Oğlum_ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Eğer Kılmıyosan Namaza Başla arkadaşım yer gök dua üzerinde duruyo içindeki sebepsiz sıkıntıların ve ölüm korkusunun sebebi ibadet eksikliği olabilir ...
    aynı durumları yaşamış biri olarak tavsiye ediyorum sana birde sık sık inşirah suresini oku canım
    bak bakalım ne kadar mutlu olcaksın o zaman rabbim şifa versin inşallah ... :1hug:

4. 25 Şubat 2009
  5. samyelim

samyelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    yapıyorum canım YASİN okuyorum geceleri böğle yaptığım zaman da (Allahım ne olur beni affet ) ölücem için bunları yapıyorum düşüncesi geciyor kafmadan ve hemen bırakıyorum sonra inatla yine okumaya devam ediyorum bilmiyorum hiçi bişi bilmiyorum ne yapıcam nasıl atlatacağım bilmiyorum

6. 25 Şubat 2009
  7. violette

violette zor bir yola çıkıyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende zaman zaman sebepsiz bunalıyorum canım.Bir süredirbebek için uğraşıyorum ve bende antidepresanları bıraktım.Eşimle ,işimle sıkıntım yok aynen senin dediğin gibi ama çok bunalıyorum sebepsiz.Senden tek farkım ölüm falan aklıma gelmiyor.Gerisi nerdeyse aynı.Belki de istediğimize yani bebeklerimize henüz kavuşmamış olduğumuzun verdiği bir sıkıntı olabilir.Baksana ruh halime bugün suratsızım.Yani tam üstüne bastın.Gerçekten dua etmek iyi geliyor onu biliyorum.:teselli:

8. 25 Şubat 2009
  9. samyelim

samyelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    keşke başka şeyler düşünsem onu bile özledim :çok üzgünüm:

10. 25 Şubat 2009
  11. violette

violette zor bir yola çıkıyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sadece ölüm mü düşünüyosun;onu mu demek istedin?Canım bak o zaman bir süreliğine bebek olayını ertele ve ilaçlara devam et.Yani sıkıntılarını atlattıktan sonra bebeği düşün.Çünkü hamilelilde zor bir süreç.Yani doktorum bana öyle demişti en azından sıkıntılı dönemini atlat sonra gebelik düşün dedi.Anlamıyorumki bende hiç bir sorun yokken insan neden bunalır.sağlık,geçim,eş problemi yokken neden sebepsiz sıkılır.kelin ilacı olsa başına sürermiş.

12. 25 Şubat 2009
  13. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bebek olayını erteleyip önce kendi psikolojik sorununuz için tedavi olun.
    Bu mutsuz ruh haliyle bebeğiniz de sağlıklı olmaz kiii. hamileyken anneye ilk tavsiye stresten uzakdur derler...
    Siz bu sorunlarla oğuşurken hamile kalsanız hem sizin rahatsızlığınız ilerleyecek hem de bebek sağlıksız olacak...
    Zaten bebek mutluluk getirir diye bişey yok bir çok anne doğum sonrası depresyon geçiriyor, size de öyle bişey olursa ne olacak... Zaten rahatsızsınız daha da kötü olursunuz....

14. 25 Şubat 2009
  15. _DeReN_

_DeReN_ _Mucizem'sin Oğlum_ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    o an içinden geçen herşey şeytanın vesvesesi canım sositososito

ben namaza başladığımda bana neler düşündürüyodu bi bilsen :uhm:

sana şeytanın vesveseleri adlı konuşmayı dinletmeyi çok isterdim indirmeyi biliosan eğer ben sana pmden link atayım indir bi dinle canım kaydirigubbakcemile5

sen boşuna kılma gösteriş için kılıyosun yada dua ettiğim zaman boşuna dua etme nasıl olsa kabül olmayacak vs bilmesem bunların onun vesvesisi olduğunu emin ol bırakırdım
    ama bu sefer pes etmedim ve ben onu yendim çok şükür :mymeka:

işte sen kurana başladığında da sen okuma diye vesvese verio kurana başlamadan önce ayetel kürsü okuyup sol omuzuna 3 kere hafif tü tü tü deyip allahım şeytan ve verdiği vesvelerin şerrinden sana sığınırım diye başla bişey olmaz o zaman canım :1hug:

16. 25 Şubat 2009
  17. necsel

necsel Canım oglusumm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım okudugunu soylemısın zaten yasın suresını her aksam okumaya devam et
    bırde her aklına geldıgınde aytel kursıyı oku ben bu duaya cok ınanırım
    bak ne guzel bebek ıcın tedavıye baslamısın
    Allahım sana ınsallah kucagınada nasıp eder
    dusunsene sende anne olucaksın
    anne gıbı kokucaksın
    canından bır parcan olucak
    bırak olumu dusunmeyı
    bebısını hayal et kendını hamıle hayal et
    uykusuz kalacagın gecelerını dusunn :)))
    bebısınle neler yapabılecegını dusun
    butun bu sıkıntıları atlatmak yıne senın elınde canım
    bak esınde sana destek oluyormus
    ne guzel ıste bunların kıymetını bıl
    ve yasadıgın hersey ıcınde sukret
    hadı sımdı ıyı seyler dusunmeye basla bakalımm

18. 25 Şubat 2009
  19. nisan

nisan Guest

bence sizi bu düşünceden kurtaracak meşgaleler bulun kendinize geçen gün birinden duydum beyin öyle hassasmışki 1 saat süre ile kesintisiz aynı şeyleri düşündüğünüzde adınızı bile unutma yani hafıza kaybı tehlikesi varmış ayrıca bende işim dolayısı ile 100 lerce kişi tanımama rağmen hiç arkadaşım yok kendimi kalabalık içinde yalnız hissediyorum yani sizi anlıyorum umarım rahatlarsınız