Sebebsiz infertilite nedeniyle aşılama tedavisi görenler buraya..

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve asminay tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

21 Eylül 2010
    Konu Sahibi : asminay
  1. asminay

asminay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba arkadaşlar,
    Başlıktanda anlaşıldığı gibi benimde sebepsiz infertilite durumum var ve eşimle 1.5 senedir çocuk sahibi olamiyoruz.Bir defa aşılama oldu,sonuç negatif..Önümüzdeki ay 2.aşılama olacak..Bu konuda deli gibi araştırma yapıyorum ve bununla ilgili en önemli noktanın psikolojik olduğunu düşünüyorum.Çünkü uzun yıllar tedavi görüp çocuk sahibi olamayıp tedaviyi ve herşeyi bıraktıktan sonra kendiliğinden hamile kalan birçok örnek biliyorum.Sizcede öyle değilmi?

2. 2 Ekim 2010
  3. burukkk

burukkk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar, 6 yıllık evliyim.2 kez hamile kaldım doğal yoldan.evliliğimizin ilk 2 yıl korundum.1,5 yıl ardan sonra gebe kaldım ama kanamam oldu ve hazin son düşük oldu.ardından 3 ay sonra tekrar hamile kaldım ve 6 haftalıkken rahim bozukluğu olduğunu erken doğabilir veya düşük olur dedi drlar. 9 hafta oldu gelişmedi kalp atışı yok ve yine hazin son kürtaj.ameliyat olacaksın dediler.aradan 3 ay geçti hsg çekildi zor geçti.2 ay sonra ameliyat dedi,eylül 2008 de bayram haftası laporoskopi ve histeroskopi yöntemi ile ameliyat oldum.2ay sonra hsg çekildi olmamış tam dedi ağladım moralim bozuldu niye böyle oluyo ama yine ameliyat 2 ay sonra şubat tatili 2009 da oldum. 2 ay sonra tekrar hsg bu kez güzel olmuş dediler,en az 5 dr birden baktılar kameralı görüntüye. mayısda artık gebelik düşünebilirsiniz dendi.8 ay boyunca kafayı yedim neden olmuyo daha önceki yöntemle hemen kalabiliyodum ne oldu ameliyat kötümü etkiledi neler oluyodu bana dedim ve başka bi dr gittim tedaviye başlayacağız dedi.8 ay tedavi yapcaz olmazsa tüp bebek deniycez.demesi kolay.3 ay boyunca gonopene ilaç ve ardından ovitrelle çatlatma iğnesi. olmadı tutmadılar. sonra gonalf iğne 7 gün 75ml vurundum ardından ovitrelle iğne ve sık ilişki. yine olmadı .aşılama dedi o ay prosetür değişmiş olmadı sık ilişki.ARTIK sık ilişki demesin diye gözüne bakıyodum. yıl 2010 ağustos oldu adetin 3. günü gittim.gonalf 450 verdi 7 gün sonra kontrole gittiğimde büyümemiş yumurta bir kutu daha gonal f 450 rapor düzelecek yoksa 680 lira cepden yanında 80 lira ovitrelle ooffff,düzenlendi yeniden rapor,2 kullandım tekrar kontrol yine büyümemiş 3 yumurta 2 gün daha vurundum ertesi gün ovitrelle dedi. 3 gün sık ilişki daha sonraki hafta günaşırı dedi dr hanım. değişik geldi tabi olur dedik bu ay yine aşılama yok dedi prosedür çözümlenmedi ,tamam dedik yapılacak başka bi şey yok.TÜP BEBEK yapacaz dedim eşime sıkıldım artık iğne moral herşey çökertti beni,beklerken sonucu tabi ben yine adeti bekliyorum ama enfeksiyon kapmışım.durulacak gibi değil. adeti beklemek eziyet oldu belki hamile kalırım diye hiç de şans vermiyorum kendime tüp yapcam ben çünkü son denenme dedim bi kere kendime, neyse dayanamadım ürolajiye gittim ve idrar verdim dr sordum ben tedavi oluyorum adet olmsadım . dr hemen kanına bakalım dedi. 1 saat bekledik eşimle sonucu dr söylüyor ama ben inanamadım yanmadan şikayet ediyorum. sonucun positif gibi drunu ara dedi antibiyotik yazdı.drumu aradım hemen gel dedi gidemedim,ptesi gittim sevindik , Şimdi beklediğim bebişim 8 haftalık oldu. allah isteyen herkese nasip etsin. Bir de sğlıklı kollarıma alırsam benden mutlusu yok.

4. 2 Ekim 2010
  5. defne88

defne88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    mrb canım benımde sebebsız ınfertılıte ve 2 asılamayı denedık suan bekleme surecındeyım hayırlısı artık

6. 23 Ekim 2010
  7. asminay

asminay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba tekrar arkadaşlar,dün 2.aşılamamı oldum ve sürekli uzanıyorum..Geçen sefer aşılamanın hemen ertesi günü perde yıkamıştım ama bu sefer her ihtimale karşı kendimi yormamaya karar verdim..Gerçekten çok zor beklemek.İki hafta nasıl bekleyeceğim bilmiyorum..Bu ay eşime 10 gün keçiboynuzu kürü yedirmiştim,geçen aşılamaya göre bu ay sperm sayısı ciddi artmış ancak ileri hızlı harektli spermleri azalmış,anlamadımbenneyaptımki ..
    Zaten bu seferde tutmazsa marta kadar ara verip bu süre içerisinde bitki kürleriyle hamile kalmaya uğraşacam,oldu oldu,olmadı bende tüp bebek yapıcam..
    Sebepsiz infertilitesi olan arkadaşlar için heralde tüp bebek yapmak daha zor olsa gerek,çünkü doğal yoldan hamile kalma şansımız varken,bir sürü para bayılıyoruz,bide sonunda tutmazsa.
    Defneciğim sen nezaman aşılama yaptırmıştın? Yada sonucu belli olduysa bana yazarmısın,umarım tutmuştur 2.aşılaman..Banada umut olur:)

8. 23 Ekim 2010
  9. bleu

bleu gel hadi bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba ben de 2,5 sene sonunda bu hafta ilk aşılamamı oldum beklemedeyim.Bizim de dr.lara göre sebepsiz infertilite.Sebepsiz olduğu için sürekli ovulasyon takibiyle doğal yolla bekledik ama hiç hamile kalamadım.Spermde sayı iyi sadece ileri hareket problemi var, morfoloji normal.Poliklinik dr. ları hep bekleyin olur dedi boşuna vakit kaybettik.Dr yaşım sebebiyle bir kez aşılama önerdi tutmazsa tüp bebeğe geçilecek.Seninle aynı fikirdeyim tüpler açıkken ve yumurtlama problemi yokken tüp bebek yapmak hem psikolojik hem maddi açıdan çok üzücü.Sonucun negatif olmayacağının garantisi de yok.Aşılama psikolojik olarak yıpratıcıymış gerçekten test yapmama iki hafta kadar var nasıl bekleyeceğim bilemiyorum.Hepimiz en kısa zamanda bebeklerimize kavuşuruz umarım..

10. 24 Ekim 2010
  11. asminay

asminay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Sevgili bleu, seninle problemimiz çok benzer..Yalnız yaşını yazmamışsın,genelde 2-3 aşılamadan sonra tüp bebek öneriyorlar.Neden sana sadece 1 aşılama önerdiler anlamadım.Ben 33 yaşındayım ve 2.aşılamamı olacağım..Eğer bu tutmazsa(ki bu ihtimali pek düşünmek istemiyorum) direk tüp bebek yapıcam,en azından başarı şansı daha yüksek ,bide ilerleyen yaşlarda hamile kalan kadınların çocuklarında problem olma olasılığı daha yüksek
    Buarada seninle yakın zamanlarda sonucu öğreneceğiz..Heyecanını çok iyi anlıyorum:)Ama olmazsada dünyanın sonu değil..Bence buna çok yoğunlaşma,rahat ol..Sonucuda pek düşünme..Bizim durumumuzda olanların tüp bebekte şansı çok daha yüksek emin ol..1 aşılama tecrübesi olan benden sana tavsiye:))

12. 24 Ekim 2010
  13. bleu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Yaşım 35.Dr. 2.aşılama ile vakit kaybetme dedi rezervim çok da iyi değilmiş.
    Hareket sorunu olunca aşılamada da şans düşüyor tabi.
    Bilmiyorum ki başka dr. a da danışırım tabi.Bu aşılama tutmazsa eğer hemen beklemeden 2.aşılamayı yapıyorlarsa belki denerim yada birkaç ay sperm hareketi arttırmak için bekleriz bilemiyorum.Umarım birbirimize iyi haberlerimizi veririz...

14. 24 Ekim 2010
  15. bleu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bu arada çok beklemeden aşılamanın 8. veya 9. günü bhcg baktırmayı düşünüyorum.
    Daha önce de muhtemel döllenmeyi takiben 8. ve 9. günlerde arka arkaya baktırarak gebelik olup olmadığını anlıyordum.Çatlatma iğnesinin etkisi 9. ve 10. günler düşüyor bhcg de 3 gibi rakamlar çıkıyor.Bu değerden fazla çıkarsa gebelik ihtimali olabilir.Bir sonraki gün testi tekrarlayınca değerde düşme değil yükselme varsa döllenme olmuş demektir.Dr.uma söyledim evet garanti olmasa da böyle anlayabilirsin dedi.

16. 25 Ekim 2010
  17. asminay

asminay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Canım,seninle yakın yaşlardayız..Bence doktorunun tavsiyesini dinleyip 2.aşılamadan vazgeç,direk tüp bebek yap,en azından şansın çok daha yüksek olur.Zaten bildiğim kadarıyla 35 yaş ve üzeri infertilitelerde direk tüp bebek öneriyorlar.Bende öyle yapmayı düşünüyorum,aşılamadada ilaçlarla beraber 1500 TL para harcadım,boşa giden para,yaşadığım hayal kırıklığıda cabası...Bende birkaç ay ara vericem,buarada şu soğan kürü,incir kürü ve keçiboynuzu kürlerini deniycem,kimbilir belki bu yolla kendiliğinden hamile kalırım:)Olmazsada direk tüp bebekkk!!!

18. 25 Ekim 2010
  19. asminay

asminay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben 1.aşılamada 10.günümde HCG testi yaptırmıştım negatif çıkmıştı,normalde doktorum 14 gün sonra kanda baktır dedi ama ben dayanamadım ama negatif sonuçtan sonra bu seferde "çokmu erken baktırdım,belkide yanlıştır "diye umutlanmaya devam ettim,nihayetinde 3 gün sonrada regl oldum,bu 3 gün benim için daha yıpratıcı oldu..Ama insan zaman yaklaşınca merakına hakim olamıyor.Ben bu sefer zaman doluncaya kadar beklemeyi düşünüyorum..Gerçi kendime güvenmiyorum sabır konusunda:)
    Umarım sonunda hepimizin yüzü güler ve artık hayatımız normale döner,en azından hamilelikle yatıp kalkmayız:)) Eminimki bebeklerimiz doğduğunda,bugünleri hatırlamayacağız bile...