Sebepsiz infertil olup da tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olanlar?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve catdog tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

18 Ekim 2009
    Konu Sahibi : catdog
  1. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar hepinize merhaba,
    5 yılı aşkın süredir evliyiz, 2 yıldır bebek istiyoruz.gebe kalamıyorum tüm tetkikler yapıldı hiçbir sebep yok.1 defa aşılama yaptırdık geçen ilkbaharda, olmadı.Zaten aşılama da doğal yoldan çok ta farklı olmadığı için çok inandırıcı gelmiyor ama umut işte.
    Arkadaşlar biz önümüzdeki ilkbahar kısmetse tüp bebek tedavisine geçmek istiyoruz birikim yapıyoruz ama gerçekten pek umudum yok çünkü sebepsiz infertilitede şans azmış...Bu doğru mu arkadaşlar?Lütfen aranızda benim durumumda olup ta gebe kalan varsa beni de bilgilendirin yoksa umudumu yitiriyorum...:1no2:
    Şimdiden hepinize teşekkürler....

2. 18 Ekim 2009
  3. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim hiç canını üzme bitanem ben ve eşimdede hiç bir neden yoktu canım yani bizdede sebebpsiz infertilite teşhisi konuldu bende senin gibi 1 kez aşılama yaptırdık tutmadı ama umudumu hiç yitirmedim bizde 5 yıllık evliyiz şu an canım doktorumuz ikişnci aşılamayı yapmak istemedi çünkü şans dediğin gibi çok az aşılamada ama ilk tüp bebk denememizdi ve şükürler olsun şu an hamişim canım doktorum bize olumlu baktı hep bitanem inan dedi bana sadece rabbim ol desin canım yeterki hiçde öğle değil canım sebebpsiz gurupta şans hiçte az değil sormak istediğin bişey varsa sorabilirsin canım benim yanıtlarım seve seve:1hug:

4. 18 Ekim 2009
  5. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kim demiş sebebpsiz infertilitede şans az diye.yok öyle birşey.hatta sebepsiz infertilite diye bir şey yok bana göre.bence sebepsiz olanların çoğu stresten kalamıyorlar hamile.tam tersi bence.şansın çok daha yüksek.bunu bu kadar dert edinirsen cnm tüp bebekte tutmaz.lütfen bak zeyra arkadaşımız ne güzel kalmış hamile.merak etme bence sende kalıcaksın en yakın zamanda belkide doğal yoldankaydirigubbakcemile5

fndkr bunu beğendi.
  6. 19 Ekim 2009
  7. bebetom

bebetom Teyzesinin gülü o Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım once moral moral cok onemlı sen kafandakı butun sorunları yok etmek ıcın bırseylerle ugras.Yanı bır hobı edın.Ozaman cok faydasını goreceksın.Canım benım en sevdıgın seylerı yap ve kafandan bebısım olmayacak dusuncesını sıl.Cok faydasını goreceksın.Her lafada ınanma bence.Bır sorununuz yok cok sukur bızım ıkımızde de problem var 8 yıllık evlıyım olmuyor 2 tup denemem var sonuc yıne olumsuz senden daha kotulerı dusun hep bol dua et.Olacak dıye dusun hep.:Saruboceq:

8. 19 Ekim 2009
  9. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153
    benimde duyduğum kadarıyla sebepsiz infertilitede çocuk tutma şansı daha fazlaaaa.....onun için pek takma kafanaa....hakkında hayırlısııı

fndkr bunu beğendi.
  10. 19 Ekim 2009
  11. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    zeyracım çook teşekkür ederim çok mutlu oldum senin bebeğine de.inşallah dediğin gibi bizim de olur.kızıcak tüm arkadaşlar ama tabiki umutluyum ancak yinede ilk tüp denemesinde olmıcak diye düşünüyorum çünkü diğer türlü yıkımı çok kötü oluyo tutmayınca ama tutarsa bahtıma:)canım sen devletten mi faydalandın yoksa özel mi ne kadara maal oldu?bizde birikim için çabalıyoruz bide iyi bi doktor aratırıyorum ist da bildiğin varsa çok sevinirim
    çook teşekkürler Allah sağlıkla bebeğini kucaklamayı nasip etsinkaydirigubbakcemile3

12. 19 Ekim 2009
  13. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    inşallah canım Allah tüm isteyen herkeze ve bize de hayırlısıyla versin inşallah
    teşekkürler....

14. 19 Ekim 2009
  15. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153

haklısın canım Allaha şükür kötü bi hastalığımız yok eşimi çok seviyorum ben onunla mutluyum dünyadaki herkezin bebeği mi var.... ne yapalım olursa olur olmazsa dünyanın sonu değil.düşünce böyle ama bazen insanın psikolojisi bozuluyooo işte.
    sağolun kızlar iyiki varsınız.bebetom canım inşallah senin de bundan sonraki son denemen olur ve bebeğine kavuşursun hepberaber inşallah..
    ne kadara mal oluyo toplam bu işlem kızlar?

16. 19 Ekim 2009
  17. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    teşekkür derim hilall hepimizin inşallah.:)

18. 19 Ekim 2009
  19. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153
    bende senin gibi düşünüyorum kesinlikleee eşlerimizle mutluyuzzz,huzurumuz var bence en önemlisi buu...ama tabi bu güzel yuvalarımızın meyvelerinide görmeyi nasip etsin rabbim...