Sebepsiz İnfertilite Diye Bir Şey Yok

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve hoceee tarafından 27 Haziran 2008 başlatılmıştır.

27 Haziran 2008
    Konu Sahibi : hoceee
  1. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sebepsiz infertilite diye bir şey yok bence iyi araştırılmamış infertilite var.

Bize de 3 yıldır sebepsiz infertil tanısı konuyor ama gün geçtikçe o kadar yeni şeyler öğreniyorum ki.. Bazılarının bizde infertilite sebebi olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum.

3 defa aşılama yapıldı, bir defa micro yapıldı ve dün de micro sonucumuz negatif çıktı. Micro yapıldıktan sonra daha önce yapılan aşılamaların ne kadar bilinçsizce ve eksik işlemlerle yapıldığının farkına vardım. Dün büyük bir hüsranın üstüne kendi sebebini kendin bul şeklinde saatlerdir internette araştırma yapıyorum.:kahve:

Şimdi bütün bunları neden anlatıyorum size.. Ben yeni öğrendiğim herşeyi size buradan aktaracağım, benim için yeni olan sizin için eski bilgi olabilir lütfen paylaşalım. Bir çok sebepsiz infertilitenin sebebine hep beraber belki ulaşabiliriz.

2. 27 Haziran 2008
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    selam sebepsız infertilite var hiçbir sebep bulamıyorlar işte var yanı benim arkadasım buna örnek hertahlıl her şeyy yapıldı sebebı yok dendi onlarda zaten açıklıyamıyor ama yokm on sene sonra mıkro ıle bi oğlu oldu yanı tamamen saglıklılar birbirlerine sperm uyuşmazlığı da yo k tum araştırmalar yapılldı yanı zaten böyle olanlar cok az bu daha zor sebep olsa ona yönelecekler ama rabbimin dediği güne kadar olmuyo işte herşeyin hayırlısını versin rabbimmm

4. 27 Haziran 2008
  5. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    ama araştırmanız güzel ben de sevıyırum araştırmayı birbirimi,zi haberdar edelim ve hep birbirimize dua edelimmmm teşekkürlerrr

6. 27 Haziran 2008
  7. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben tamamen yok demiyorum doktorlar belki çok düşük bir yüzdeye giren grubu böyle adlandırıyorlar. Ama sanki moda olmuş gibi herşeye tam anlamıyla bakılmadan sebepsiz infertilite damgasını vuruyorlar.. Mesela tüp bebek yapılırken doktor rahim içinde bir miktar sıvı var ama önemli değil dedi.. Daha önce başka bir doktor da aynı şeyi söylemişti.. Ve laporoskopi olduğumda sol tüpüm tıkalıydı.. Bunların ne alakası var diyeceksiniz ama aşağıdaki bilgiyi okuyunca insanın aklına acaba sebep bu mu geliyor ve ben bunu bugün öğrendim.

HİDROSALPENKS'İN (KANALLARDA SIVI BİRİKMESİ) TÜP BEBEK TEDAVİLERİNE ETKİSİ NEDİR?
    Hidrosalpenks, tüplerin tıkanıklığı sonucu oluşan, tüpün içi sıvı dolu şişkin olan kısımlarına verilen isimdir. Hidrosalpenks genellikle rahim filmi ile ve bazen de ultrason muayenesi sırasında tespit edilebilmektedir. Hidrosalpenks varlığında tüp bebek tedavilerine geçilmesi bir takım riskler taşımaktadır. Tüpün bu içi sıvı dolu şiş kısımlarının içindeki sıvı geri kaçış ile rahim içine geçerek tüp bebek tedavisi sonunda rahime transfer edilen embryoların tutunmalarını zorlaştırabilmektedir. Bu sebeple özellikle büyük çaptaki ve ultrason ile de gözlenebilen hidrosalpenkslerin tedavi öncesi çıkarılması önerilmektedir. Ultrason ile görülmeyen fakat rahim filmi ile hidrosalpenks olduğu ortaya konan hastalarda ise önce laparoskopi yapılarak bu yapılar hakkında kesin fikir edinilebilir veya direkt tedaviye geçilebilir. Bu yapıların çıkarılmasında açık ameliyat yapılabildiği gibi genellikle laparoskopi denilen endoskopik bir ameliyat ile yaklaşım daha çok tercih edilmektedir. Laparoskopide göbekten bir iğne ile anestezi altında karın içine girilerek birtakım aletlerle bu yapılar çıkarılabilmektedir. Karın içinde çok yapışıklık olan hastalarda veya yaşnedeniyle tüpün çıkarılmasının yumurtalık rezervine zarar verme olasılığı olan kişilerde ise bu yapıların rahim ile olan ilişkisi laparoskopi sırasında kesilebilmektedir

8. 27 Haziran 2008
  9. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    ben varım dr belkide 10yıl belkide 20 yıl sonra tıp ilerler ve rahimin iç duvarına
    neden bebeğin tutunamadığını bulursa senin problem yada şu anda bizim bilemediğimiz
    görünürde olmayan ne ise odur deriz diyor
    canım bence yüce rabbim ol demeden olmuyor işte

10. 27 Haziran 2008
  11. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    elbette tıp daha neyı buldu ki daha çokkk ilerleyecek şu vucudumuz muthiş bi fabrika yaratan mukammel yaratniş daha bi çok seyın sebebı bılınmıyoorr bıle insan mukemmel varlık oluşumu ise bi okadar muthişşşşş

12. 27 Haziran 2008
  13. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Mutlaka Allah ne zaman nasip ederse o zaman olacak tabii ki ama biz de hiç bir şey yapmadan oturalım mı..

14. 27 Haziran 2008
  15. ruyamelexgxim

ruyamelexgxim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba şimdi Bukadar Doktorun Profun Araştirmalarini Hiçe Sayip Sebepsiz Infertilite Yok Demek Bence Yanliş Sizin Araştiracağiniz Ve Bulacağiniz Bilgilerde Unutmayinki Doktor Ve Proflarimiz Tarafindan Yazilmiş Yazilar Olacaktir Bence Doğru Merkez Ve Doktoru Bulmak çok önemli Ve Sonrasinda Tevekkül Edebilmek Sağlikla Sevgiyle Kalin

16. 27 Haziran 2008
  17. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    selam evtet iyi ekıp iyi merkez ve kesin tevekkul ile inş bu imtıhan dunyasında adım adım ilerleyecegizz inancımızı kybetmezsek güçlü olursak başarırızzz güzelll günlerrrrrrr

18. 27 Haziran 2008
  19. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim fikirleriniz için ama sanırım yanlış anlaşılıyorum ben. Elbette sebepsiz infertilite var. Ama sizin de söylediğiniz gibi doğru merkezlerde bu işi yaptırıyorsanız ve tıbben bilinen tüm tetkikler yapıldıktan sonra sebepsiz infertilite deniliyorsa tamam ona bir şey demiyorum.

Benim burada anlatmaya çalıştığım bir çok doktor çok kolay sebepsiz infertilite tanısı koyabiliyor. Ben 3 senedir çok farklı doktorlara gitim ve her birinden yeni bir şey öğrendim. Benim anlatmak istediğim burada birbirimizle paylaşalım ki önceden bilgimiz olsun ve boşu boşuna aşılamalar ve tüp bebeklere paralar yatırmayalım..

Örneğin benim iki aşılamam rahim filmi çekilmeden yapıldı. Sonradan öğrendim ki tüpler tıkalıysa boşuna herşey...

Buna benzer daha çok şey var ve hala yeni birşeyler öğreniyorum.O yüzden özellikle tedaviye yeni başlayanların dikkat etmesi gerekiyor kanısındayım yanlış mı düşünüyorum...