Sebepsiz İnfertilite Teşhisi Konulan Sonradan Bir Sorunla Karşılaşan Varmı?

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve DeliMavi tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : DeliMavi
  1. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    selam kızlar benim size sorum şu,doktorlar sebepsiz infertilite diyor ama yinede içimiçimi yiyor.acaba doktorların atladığı araştırılması gereken başka bir durum varmı?sonradan böyle birşey yaşayan oldumu,bir sorun çıktımı?cevaplarınızı bekliyorum...

2. 29 Temmuz 2009
  3. bulut83

bulut83 YaHalıkYabariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende senin gibi düşünüyordum kaçtane doktora gittim diyorum belki biri bulamıyor sorunu diğeri fark eder belki diğer doktor farklı şey söyler....
    ama hiç biri fark etmedi hepsi aynı şeyleri söyledi hiçbir sorun yok olur inşallah insan bazen kuşkuya kapılıyor ama o kadar doktorda yanılmaz diyorum gittğim yerler iyi doktorlardı. şimdi amerikan has. gidiyorum dok. bülent urman bu konuda çok başarılı bir doktormuş oda aynı şeyleri söyledi. 1 defa tüp bebek denedik negatif 2. yarıda kesildi anlaşılmayan nedenden.....

yani anlayacağın canım öyle bir sınavdan geçiyoruzki inşallah mükafatını en kısa zamanda rabbim nasip edecek bizlerede yavrularımızı kucağımıza aldığımız günleride göreceğiz hayırlısıyla önemli olan sabırla bu yollardan geçmek rabbim kimsenin duasını boşa çevirmezmiş bizlerinkinide kabul edecek inanıyorum sabır sabır sabır.....

4. 29 Temmuz 2009
  5. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım doğru söylüyorsun ama,insan yinede bir yerde eksik varmış gibi hissediyor.3yıllık evliyiz,bir kere aşılama denedik negatif,artık son çare ekimde tüp bebek düşünüyoruz.inşallah doğal yoldan hamile kalabilirim.sabretmekten başka çare yok,siz kaç yıldır bekliyorsunuz?dilerim kısa zamanda bebek sahibi oluruz:Saruboceq:

Son düzenleme: 29 Temmuz 2009
  6. 29 Temmuz 2009
  7. bulut83

bulut83 YaHalıkYabariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım biz 5 yıldır bekliyoruz 3 defa aşılama negatif 1tüp bebek negatif 2. tüp bebek tedavisi iptal oldu. dedim ya canım öyle bir sınavdan geçiyoruzki inşallah mükafatını alacağız bebişlerimizle.....

8. 30 Temmuz 2009
  9. angel_34

angel_34 Guest

selam kızlar bu benim de aklıma takılan bi soruydu gerçekten sebep yok mu acaba diye çok düşündüm araştırdım özelinden üniversitesine gitmediğim dr.hastane kalmadı ama sonuç sağlıklısınız hiçbi problem yok şeklinde ki birbirine benzeyen cevaplardı.benimde 3 negatif aşılamam ve 1 negatif tüp denemem oldu 6 yıldır uğraşıyorum.inşallah epimiz hakkında hayırlısı olsun:)

10. 30 Temmuz 2009
  11. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    anjel peki neden aşılama ve tüp bebek tutmadı?doktor bize tüp bebek için şanslı adaylardansınız dedi,ama tutmayabiliyorda:KK43:demekki Allah verirse olucak,doktorlarda aracı sadece hayırlısı olsun.dua etmekten başka çaremiz yok kızlar....

12. 30 Temmuz 2009
  13. angel_34

angel_34 Guest

canım nedenini dr.da bilmiyo bizden o kadar umutluydu ki negatif sonuç alınca nerdeyse benden daha büyük hayal kırıklığına uğradı diyebilirim çok iyi bir dr ve insandı ben de aynı soruyu sordum embryoların gelişimi o kadar güzel olmuştu ki beklediğimin en süt seviyesi demişti sonuçta tıbbın yetersiz kaldığı durumlar da oluyor bu da onlardan biri herşey dört dörtlükken olmaması takdiri ilahi diyorum ben ama kısmet galiba demek ki bizim için hayırlı zaman değilmiş inşallah sizin ilk denemenizde tutar ve bu kadarla kalırsınız tatlım allah herkesin kalbine göre versin opuyorumnanaktan:Saruboceq:eek:puyorumnanaktan

14. 1 Ağustos 2009
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kizlar ben de sebepsiz infertilite grubundaydim galiba aci bir sonla ciktim bu gruptan. 22 ay sonra dogal yoldan hamile kaldim ama bebegim 10. haftada kalbi durdu ve aldilar ne yazikki!! bir hafta oluyor yerde miyim gokte mi, hamile kalmam da kaybetmem de bir ruyay miydi? kisacasi kotuyum hem de cok kotu....
    bana da akliniza gelen genetik test haricinde tum testler yapildi spermimiz bol, yumurtlamam cok iyi ve duzenliydi...
    simdi ne denir bilmiyorum ama sizden rica ediyorum duanizi "saglicakla kucagima alabilcegim bir gebelikse Allahim nasip et" diye yapin, inananin bu kadar bekleyis ve acidan sonra boyle bir son cok yikici....belki faydasi olacaksa hamile kaldigim ayin en az stres yaptigim ay oldugunu cok aklimda olmadigini soylemem gerekir.
    Allah tez zamanda saglikli hamilelikler nasip etsin...amin.

16. 1 Ağustos 2009
  17. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım inan ki çok üzüldüm,Allah tez zamanda tekrar hamile kalmanı ve bebeğini sağlıkla kucağına almanı nasip eder inşallah:Saruboceq:

18. 1 Ağustos 2009
  19. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    sagol guzelim hepize Insallah.