sebepsiz(stres faktörlü) infertilite

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve mutter tarafından 2 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : mutter
  1. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaa kızlar böyle 1 konu aradım, bulamadım, ben açim dedim.
    yaaa hiç bir sebep yokken hamile kalamamak ne demek yaaa???
    nasıl boşaltıcam bu kafayı? etrafımda bilen herkez ya takma-düşünme-etme diyor.
    tamam takmim diyorum ama kalbime nasıl söyletim.
    tamam istemiyorum diyim ama nasıl istemim???
    ben çok küçüktüm bunun hayalini kurardım. şimdi nasıl wazgeçebilim?
    regli günüm yaklaşırken ben nasıl "aceba hamilemiyim" sorusunu kafamdan çıkarim?
    neredeyse 1 yıldır uğraşıyoruz. heray bir hüsran. test yaptırdığımızda olumsuz sonucu alırken eşimdn, söyleyen görewliden, kendimden, herkezden utanıyorum sanki. eşimin hiçbir baskısı yok hatta başta o istemiyordu erken diyordu ben ikna ettim.
    bazen onu suçluyorum tamamen sebep aramaktan; "istemiyorum dedin allahın gücüne gitti wermiyor işte" diye.

naapmalıyım hanımlar ben naapıcam? 1çiftöğüt yazın ben artık gerçekten ağlamaktan içim dışıma çıktı.
    hayatın birinci kanunuymuş üremek. hayatın birinci kanununu yerine getiremiceksem ben neden hayata geldimki?

2. 2 Ağustos 2010
  3. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    :KK43:((((
    aslında sbepli yere hamıle kalamamaktan daha kotu bır durum
    sebepsiz yere hamıle kalamamak
    bır sorunun oldugu zamn ılac kullanıosun bısıler yapıosun ,
    ama sorunun olmadıgı ay hep umıtlen bebegını beklıosun
    rabbım senın benım vede tum muhammet ummetı ıcın hayırlısını versın ınşşşşşşşş

4. 2 Ağustos 2010
  5. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynısını düşünüyorum. artık herşeyin tedawisi war ama sebepsizliğin we stresin tedawisi yok.

6. 2 Ağustos 2010
  7. ALLAHvarGAMyok

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    gırme sıtrese
    oluruna bırak dıcem ama
    bende aynı seyı yasıorum :KK43:

8. 4 Ağustos 2010
  9. nesirmak

nesirmak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende aynı durumdayım kızlar bu ay aşılama yapmıştık bugün adet oldum,bizimde sebepsiz,ve biz 3 yıldır uğraşıyoruz,muttercim senin için çok erken bence zaten 1 yıl olmaması normal diyor doktorlar.ben ne yapim 3 koca yıl geçti ve hala kucağım bomboş..

10. 4 Ağustos 2010
  11. ALLAHvarGAMyok

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    :gitme::gitme::gitme:
    olucak nş bzımde

12. 4 Ağustos 2010
  13. mutter

mutter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah hepimizin yardımcısı olsun canm.
    rahim filimini çektirdin mi? o çok önemli bak.
    bu durumlarda ilk bakılması gereken rahim filmiymiş.
    işallah o 3 koca yılın acısına çok çok tatlı bir bebeğin olur o geçen zamanı unutursn.
    allahtan umudunu kesme hep dua et. ben regli oldum gün bile. allahım sana güweniyorum sana ianıyorum birgün wericeksin bize de bebek diyorum. içimi huzur kaplıyo.
    başlarda isyan ediyordum. neden herkezin normal benim olmuyo die ama baktım o zaman daha bir herşey ters gidiyo.

14. 4 Ağustos 2010
  15. gulyn

gulyn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    valla herhalde 10 tane filan doktora gittim, ama bir taneside rahim filmi çekmedi anlamadım eşimin 3 yıl önceki tahlilinin üstüne sperm tahlilide yapmıyolar onuda anlamadım... eşimi hiç anlamadım çocuk değilki kulağından tutup zorla doktorada götürüp tahlil yaptırıyım... sıkıştım kaldım... bu iş nekadarda zormuş, bide gelip gelip 2 ayda 1 ayda nasıl hamile kaldıklarını filan anlatıyolar gelde stres sinir yapma, tamam herşey allahtan kısmetle alakalı bi durum ama ne biliyim, yinede bence akla mantığa uygun olan şu; eğer hamile kalamıyosam illaki bir sebebi var buna sadece psikolojik demek bana saçma geliyor... benim zaten ilk hamileliğimde doktor kurbanı oldum ve ikiz bebeğimi kaybettim doktorun adı hakan yaralı tam tüccar sakın yolunuz düşmesin... burdaki doktorlara güvenmediğimden almanyada kadın doğum uzmanı olan bir tanıdığımız var, oda aslında üremenin beyin ile olan birşey olduğunu anlattı birde şu örneği verdi, 7 yıl hamile kalamamış bir hastasının tedavisine başlamışlar ancak ona demişki senin tedavine 2 ay sonra başlıcam yani 2 ay hamile kalmıcaksın 3 ay sonra bu hastası 2 aylık hamile olarak gelmiş... valla herkez için hayırlısı...

16. 4 Ağustos 2010
  17. berkal

berkal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizde 3 yıldır uğraşıoruz bütün tetkikler,rahim filmi herşey normal sadece stres yapıosun diolar.1 aşılama ve 1 tüp bebek tedavisi yaptık olmadı.Şimdi oluruna bıraktık doktora falan gitmiyoruz artık.Sadece ovulasyon testini kullanıyoruz ama hala bişey yok.Her ay acaba hamile miyimdir?diye kendi kendimi yiyorum.Ama olan yine bana oluyor,çok yoruldum artık herşey üstüme geliyor.Eşim çocukları çok seviyor,sürekli yeğenini sevmeye gidioruz,sürekli onun fotoğraflarına bakıp duygulanıyor.Babası sürekli torun var diye 13 saatlik yolu aşıp gidiyor onlara,bize uğrayan bile yok.Çünkü çocuk yok..Bide söylüyor torun yapın o zaman her ay gelcez diye...Üstüne bide annem düşünün annem( 40 yaşında) hamile kaldı ve 5 aylık kızkardeşim var.Hayat benim sabrımı deniyor galiba, ama çok yıprandım...Siz söyleyin benim yerimde olsanız ne yapardınız?

18. 4 Ağustos 2010
  19. ALLAHvarGAMyok

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    dua edıcez hepımız baska yapacak bişi yok