Seboreik dermatit yani saçlı deride egzama olan ve çözüm bulan varmı

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve EU3 tarafından 28 Ekim 2008 başlatılmıştır.

28 Ekim 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

arkadaşlar 3 yıldır egzema var ensemde saçlarımın arasında para büyüklüğünde.ilaç kullandıgım zaman geciyor ama ilacı bırakınca tekrar oluyor.ama ilaçlarıda kortizonlu oldugu için uzun süre kullanamıyorum ..en son doktor artık bana gelme bu geçmez ilaçla kafandaki sorun neyse onu at dedi . kafamda bi sorunum yok allah a şükür ama bu rahatsızlıgın orda olması bile benim için bi sorun insan ister istemez takıyor kafasına ..bide kaşınmasa .en son aktardan egzema kremi aldım ve kükürtlü sabunla yıkıyorum o biraz fayda sagladı gibi ama bırakınca tekrar :kızgın: bi çözüm bilen varsa yarım etsin lütfen ..benneyaptımki-tatlicadiarzu-

2. 29 Ekim 2008
  3. tu_ba

tu_ba Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yıllardır uğraşıyorum bununla bide dökülme var üstüne çifte kavrulmuş oluyor.ama maalesef kalıcı bir tedavisi yok bunun.tam geçiyor bitti derken yeniden tekrarlıyor kendini..yaklaşık 1yıldır düzenli doktor kontrolünde herşeyi denedik ama nafile..şimdide kortizonlı şampuanların yanına prozinc şampuan aldım dönüşümlü kullanıyorum..kepeklenme gitti ama kaşıntı tam olarak bitmiş değil onun içinde losyon kullanıyorum

4. 29 Ekim 2008
  5. dimple2

dimple2 aşkımla 10 yıl bitti..... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benimde vardı ama geçti aynı seninki gibi para büyüklüğündeydi çok şükür kurtuldum

6. 29 Ekim 2008
  7. zuhalsel

zuhalsel Guest

geçmez bu arkadaşım bende 13 senedir var.bi çareside yok

8. 3 Şubat 2009
  9. KuRabiYe

KuRabiYe Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  10. 24 Mart 2009
  11. gxuxlxuxmse_21

gxuxlxuxmse_21 Sevdan hep tutkudur . Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bendede var yaa pulpul dökülüyo kepek gibi ensemi sardı iice yardım edin

12. 5 Kasım 2009
  13. jelibon

jelibon Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar valla bende kaç yıldır bu seboreik dermatit denilen illetle uğraşıyorum saçlarımda ve kaşlarımda kepek, yüzümde döküntü.....yıllarca ketoral şampuan kullandım ama geçiremedim:1no2:.yaklaşık 2-3 ay önce bi forumda okudum bu illete clear man sportif şampuan çok iyi geliyormuş. bide çam terebentininin saçı beslediğinide duydum ve bu ikisini birleştirerek denemeye karar verdim şöyleki bu şampuanın içine 2-3 kapak çam terebentini koydum. saçlarıma masaj yaparak uyguladım. Bana acayip faydası oldu başlarda kepek falan kalmadı ama sonra saç alıştıkça çok azda olsa kepeklenme geri döndü ama kesinlikle eskisi gibi değil hala kullanıyorum ve memnunum bu arada çam terebentini sayesindede saçım normalden daha fazla uzadı. denemek isteyenlere duyuruluuuuuuurrrrrr:lepi:

14. 25 Ocak 2010
  15. zerrinozlu

zerrinozlu Guest

Organicum şampuanın yeşil olanı belirtileri azaltıyor birçok hastada denedik biliyorsunuz iyileştirmek zor bu belayı ama başka ürün kullanmadan sabırla devam edilirse iyi geliyor çok pahalı bir üründe değil allah sabır versin geçmiş olsun canım

16. 13 Nisan 2010
  17. piTis

piTis Emeğe Saygı + Rep ;))) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu sorun bende de var ve malesef geçmiyor kaç kez doktora gittim sürekli aynı losyonu ama farklı doktorlar farklı şampuanları verdiler. kullanınca geçer gibi olsada sonrasında yine tekrarlıyor ve saçımın arkasına iyice yayılmış durumda.Artık kuaföre gitmeye utanır oldum. Kesin çözüm bulan varsa lütfen paylaşabilir mi ... mafoldumben

18. 20 Nisan 2010
  19. mlkmst

mlkmst DüNyA BaNa gÜzEl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bende 24 yaşındayım vee 7 yaşımdan beri egzamam var sürekli saçımda pul pul olup kaşınıyo ve sulanıyor malesef çeşiiiittt çeşit krem ilaç ne varsa kullandım ama inanın kesin olarak geçmesi pekte mümkün değil doktora gittim bunun karaciğerde kalıtsal rahatsızlıktan olduğunu ve sürekli karaciğere ii gelecek yiyecekler yememi söyledi ( tabii uygulamıyorum bile malesef) yani ilaç pomad krem herneyse geçici çözüm sunmakta stres sık saç yıkama şampuanlar hassasiyeti arttırıyor ve saç diplerim yara içinde kalıyor offf kurtulmak için yapmadığım kalmadı şuan artık hiiç dokunmuyorum ellemiyorum sık sık boyamıyorum falan boya gibi kimyasallarda içeri nüfuz edip dahada tahriş ediyormuş bilginize