sebze yada meyve püreleri

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve yexsxilxoxzen tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

30 Aralık 2008
    Konu Sahibi : yexsxilxoxzen
  1. yexsxilxoxzen

yexsxilxoxzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili anneler
    bebelacın hero baby nin yada milipanın sebze yada meyve püreleri nasıl sizlerde bebeginize veriyormusunuz?ben henüz ek gıdaya başlamadıgım için neler tavsiye edersiniz yoksa kendinizmi hazırlıyosunuz şimdiden teşekkürler

2. 30 Aralık 2008
  3. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    milupnın güzel kardeşime kullanmıştık ben kullanmadım 5 aylık oldu kızım başlıcam ama kendim yapacağım elinden geldiği kadar arzumun bebbe robotunu aldık sebzeleri haşlayıp çekip püre yapçaz bakalım meyveyi nasıl yapcaz bilmıyorum,,ama evdeiken kendim hazırlayacağım misafirliğe vs bi yere giderken hazırlar iyi oluyo dıolar..pratikçe,,

4. 30 Aralık 2008
  5. aymu

aymu Guest

canım ben önce onlara ön yargılıydım doktor milupanın organik serisini evde hazırladılarınızdan daha iyi dedi bende şaşırdım kızımın hoşuna pek gitmedi ama

6. 30 Aralık 2008
  7. ZeynOzlem

ZeynOzlem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben hero baby nin 7 sebzelisini verdim bebeğime ilk defa ek bişi olarak yedi az bişi de sulandırınca daha iyi oluyor.kendimde yapıcam ama aynısını üstünde yazan tüm sebzeleri karıştırıp da.
    bence artık bişlere başlamam lazım diye düşündüm verdim bende sebzeliyi,yksa yutmayı öğrenemz diye düşündüm doktor a da sormadım valla çünkü verdiğim şey çay kaşığıyla 4 kaşığı geçmiyo sadece yutma alışkanlığı olsun diye verdim günde bir kere 3 gün de yoğurt verdim aynı dozda.Bişi de olmadı kızıma çok şükür dokunmadı yani ...:nazar:

8. 30 Aralık 2008
  9. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    iyidir aslında muhakkak ama nebilim taze taze evde kendimizin yapması daha doğal iyi gibi geliyo sonuçta onlar kavanozda bekliyo e o bekleme süresince bozulmasın die katkı maddesi falan
    yolculukta evde değilken iyi de,,arada ya da değişik tad olsun die olabilir,,

10. 30 Aralık 2008
  11. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    vermek lazım gerçekten ben de dr u dinlemicem 5 aylık oldu tatsın tabe ya geç bile kaldık valla

12. 30 Aralık 2008
  13. ozlemehm

ozlemehm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizde bu ay sadece 350gr aldığımız için doktorumuz ek gıdaya başlattı..milupanın sütlacını, brokoli patates,yeşil fasulye domates,elmalı muhallebi,armutlu muhallebi bunları verebilirsin bide pirinçli kaşık mamasını dedi yani 4.aydan itibaren olanları.....
    sütlacı ilk verdiğimde pek bi sevdi yedi çok sevindim ama dün yemedi brokoli yide aynı şekilde ilkgün güsel yedi sonra yemedi bakalım yavaş yavaş deniycez
    oğlum 4aylık 6800gr 64cm düşük mü kızlar ya 350gr aldı die çok üzüldüm sütüm yetmio demekki artık ilk aylar güseldi kilo alımı 2.5kg erken doğmuştu buzamana kadar iyiydik hala beni emmeyi tercih edio ama inş mamayı da severcokacimcoook

14. 30 Aralık 2008
  15. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    4Aylık erkek bebek 4600 g - 57 cm ile 8250 g 67.5 cm arası tabloya göre yani aslında vahim değil canım
    ama tabe dr başla dediyse dicek bişi yok :)

16. 30 Aralık 2008
  17. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben bebelac ve hero babynin kavonoz mamasından kullanıyorum oğlum milupayı yemiyo bende sevmedim acaip bir kokusu var milupanın ama diğer aldıklarımda yok bu arada ben evde yaptım yemedi ve kustu ama bebelac ve herobaby yi yiyo severek bitek milupanın m.sularını alıyorum evde birtek yoğurt yapıyorm tavsiye ederim ben 3 aylıkken başladım ek gıdaya çünkü ertuğ ne beni emiyodu nede mama yiyodu bende meyve suyu veriyodum onları içiyodu

18. 30 Aralık 2008
  19. ELVXIXN

ELVXIXN 5 parmak kurabiyemiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm kızım milupanın sütlacını sevdi o veriyorum.bebelacında meyve püresini ve sadece pirinçli sebzeli sebze püresini sevdi onu veriyorum.yoğurt evde yapmadım hiç.babymix sade yoğurt yiyo.sebze püresini evde yapıyorum genelde ama evde kalmadığında hep bulunduruyorum bebelac veriyorum cnm