Sebzeye ait hiçbişey yemiyor

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esteda tarafından 19 Ocak 2009 başlatılmıştır.

19 Ocak 2009
    Konu Sahibi : esteda
  1. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba oğluma sebze çorbası yediremiyorum.varsa yoksa tarhana,tavuk veya et suyu çorbası ve yayla çorbası. bu çorbaların içine biraz sebze katsam hemen tadını alıyo ve asla ağzını açmıyo ne yapmalıyım ya onlarında vitamininden alması lazım :ecrin_bebek:

2. 19 Ocak 2009
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Çınar'da et obur bir çocuk ama ben sebze kakalamayı başarıyorum et ve tavuk sularının içinde az da olsa. Valla Allah korusun gut olacak diye korkuyorum. Yanlız ben nane, defne yaprağı, mercan köşk koyuyorum çorbalarına. Yazın yazlığın bahçesinde yetiştirip, kurutup, tarihlemiştim. Doktorumuz çok az kullanabileceğimizi söylemişti. Hemen kokusunu değiştiriyor sebzelerin ve bir iki kaşık kakalayabiliyorum. İstersen öyle bir dene. Veletlerin kendi seçimleri olduğu için bizlerin boyunları kıldan ince oluyor..

4. 19 Ocak 2009
  5. esteda

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    evet bende çok üzülüyorum bazen zorla 1 kaşık alıyo diyorum oda kardır en azından gerçi ilk başlarda yiyodu şu 1 aydır yemiyo.çorbasını yapıcam şimdi sebze atıcam içine yine bi deniyim

6. 19 Ocak 2009
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Sakın zorlama. Doktorumuz bana Çınar'ın ne yiyeceğine sen, ne kadar yiyeceğine o karar verecek, zorlama diyor. Ben tiksindirdim zorlayarak ama ne olur sen tiksindirme

8. 19 Ocak 2009
  9. esteda

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    yok tiksirme derecesinde yapmadım sadece bir kaşıkta tadını aldıktan sonra ikinciye ağzını açmıyo.
    zorlamamaya çalışıyorum ama aç olduğu zamanda çok ağlıyo acından ağlıyo ama yine yemek istemiyo emmek istiyo bazen bende emziriyorum ama çorba dışında diğer şeyleri gayet iyi yiyo.kahvaltı,yoğurdunu özellikle çok seviyo meyve ve tatıl mamasını.sadece yemediği sebzeler

10. 19 Ocak 2009
  11. esteda

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    öğle tarhana yaptım içine biraz havuç koydum tadını aldıya ağzına sürmedi yine

12. 19 Ocak 2009
  13. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Allah bize kolaylıklar versin bu çocukların yemek konularında :Saruboceq:

14. 19 Ocak 2009
  15. Kromika

Kromika Guest

benim kızım sebze çorbasını sevmiyor hemde hiç ama bende tarhanasına karıştıyorum ayrıca yumurtayıda sevmiyor agzına gelince öğürüyor ama ben genede yedirmeye çalışıyorum

16. 19 Ocak 2009
  17. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bizim dr umuz söylemişti çocuğunuz bir besini red ediyorsa sakın üstelemeyin sadece ara ara deneyin. zorlarsanız o tadı ömür boyunca red ediyormuş. benim oğlumdada bunun 1 örneğini yaşadım 1 yaşına kadara ağzına yoğurt sokamadım ilk kaşıkta kusuyordu bende ara ara denedim
    1 yaşında yoğurt yemeye başladı şimdi 4 yaşında çok şükür çoğu yemeği yoğurtla yiyor.

18. 21 Ocak 2009
  19. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    ben kendi yöntemimden bahsedeyim.ben de içine çorbaların havuç falan atıyordum,onlar da çok pişirince vitaminleri gidiyor zaten,yoksa bu da mı bir şehir efsanesi:))))))))))))))bilmiyorum.ben de bu yüzden havuçu katı meyve sıkacağında sıkıp(kabuklarıyla,iyice dezenfekte ettikten sonra)içine bazen bir yaprak marul,bazen bir kaç yaprak ıspanak koyuyorum.portakal suyunu içtiği için bunu onda da uygulamaya çalışıyorum.sebzeleri çok pişirmeyin diyor,uzmanlar vitamin değeri kybıluyor diye.peki bu bebekler nasıl hazmedecekler bunu.ben de kendi çapımda bu yöntemle yutturmaya çalışıyorum:jeyyar::jeyyar::jeyyar:.inşallah faydası olur.