Seçeneklerde '' boşandım'' olsa seçer miydiniz?

Konusu 'Anket : üyelerimize sorduk...' forumundadır ve er_ca tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

?

boşandım seçeneği olsa seçermiydiniz

1. hayır. bekar seçeneği yeterli

55,6%
  2. evet tabi ki seçerim

40,7%
  3. diğer...

3,7%
    1 Şubat 2010
    Konu Sahibi : er_ca
  1. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    medeni hali bölümünde EVLı ve BEKAR seçenekleri var. bizde buna göre seçimimizi yapıyoruz.
    bir arkadasım konuşurken artık boşanınca nufus kağıdında bekar yazıyor dul yazmayacak içim rahat boşanırım demişti. dul yada boşanmış kelimesini öcü gibi mi görüyoruz.
    seçeneklerimizde boşandım seçeneği olsa seçmez saklarmıydı. sonuçta boşanınca da bekar konumuna geçiyoruz aslında değişen hiç bir şey yok. ama merak ettiğim başımızdan evlilik geçtiğini saklarmıyız genel olarak toplumsal baskı daha ön planda mı?.CADIARZU

(umarım yanlış anlaşılmam)
    :kedi:

Son düzenleme: 1 Şubat 2010
  2. 1 Şubat 2010
  3. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hayatımda biri yoksa bekarım demektir, toplumsal baskı yüzünden değil, doğrusu o oldugu için bekar şıkkını işaretlerdim :)

4. 1 Şubat 2010
  5. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    bi insan ya bekardır ya evlidir,başka bişey olmaz.o yüzden evliysem evli bekarsam bekar boşanmışsaydım gene bekar olurdu.bayanssulusmile

6. 1 Şubat 2010
  7. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    niye yanlış anlaşılasınızki:1hug: toplumun bir gerçeği bu. güzel bir konuya deyinmişsiniz.
    dul, eşi ölmüşe denir. boşanmış bayanada boşanmış denir. kimliğe zaten boşanıldığında dul yazılmıyordu, eşi ölmüşse dul yazılıyordu. şimdi direk bekar yazılıyor.
    boşansam boşandığımı saklamazdım. evlenmek kadar ayrılmakta normal a.s

8. 1 Şubat 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    a.s. anketime katıldığın için teşekkür ederim.
    teşekkür ederim canım katılımın için a.s.

teşekkür ederim güzel açıklamalarınız için :1hug:
    ben babamı kaybedeli yılllar oldu annem hala nufus cüzdanına evli yazdırıyor. eskiden bekar yazılmıyordu dul yazılmasını istemedi nufusta bunu önemsemedi. sonra tekrar değiştirdiğinde yine evli yazdırdı. annem bile önyargılıdır. içi rahat etmezmiş. hepimizin bakış açısı farklı işte. bende boşansaydım sitelerde bu seçeneği seçerdim. en çok ta sen bekarsın bilemezsin diyemesinler diye yazardım:) zemuszemus

10. 1 Şubat 2010
  11. evlisindir ya da bekarsındır. boşanmış demenin ne anlamı var ? boşandım yani birilerinin deyimiyle sıfır km değilim der gibi ! hiç hazetmem dul kelimesinden de .. boşanmış-dul eş anlamlıyken:hulya:

12. 1 Şubat 2010
  13. olgu35

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    boşanmışla dul eş anlamlı değildir arkadaşım. eşim nüfus memuru. yukarda yaptım açıklamasını:eek:lmaz: boşanan sıfır km değil ne demek. o zaman birkaç sevgili değiştiren ama bekar olan sıfır km mi oluyor size göre..
    bende bu km. kelimesinden hiç hazetmem
    :eek:lmaz:

14. 1 Şubat 2010
  15. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bir insan ya evlidir ya da değildir.evli olana evli yazıyorsa olmayana da bekar yazmalı.boşanmış.terkedilmiş,kocası ölmüş,boşandıysa niye boşanmış, terkedildiyse niye terkedilmiş kocası öldüyse neden ölmüş oldu olacak onlarda yazsın.çok saçma.

16. 1 Şubat 2010
  17. olgu35

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    annenizin eşini kaybettiği halde medeni halini evli diye işletmesi kanunlara aykırı. bunu nüfus memuru işleyemez, memurun yada kimlik sahibi kişinin insiyatifinde değil bu. yanlış biliyor olmalısınız. eşim nüfus memuru olduğu için bu kadar net cevaplar verebiliyorum opuyorumnanaktan

18. 1 Şubat 2010
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    yanlis anlamisim forumda sanmisim ben.